Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ARES FN SCAR-H/L z granatnikiem EGLM


Recommended Posts

Z tego co wyczytałem na zagranicznych forach to:

- Silnik do wymiany.

- Zębatki fabryczne to dobrze znane wszystkim XYT (te same co w cymach, Boyi itp.).

- Prowadnica plastikowa, nietandardowa.

- Tłok z przezroczystego plastiku, który potrafi w pół pęknąć.

 

Do tego pasują tylko magazynki stara.

 

Głównie dlatego zrezygnowałem z zakupu, bo SCAR-H mnie kusił niemiłosiernie ;) Po prostu nie pojęte dla mnie jest kupowanie repliki za prawie 2k i dikładanie 1k, żeby chodziło to to jak należy, to nie chińczyk :roll:

Link to post
Share on other sites

Kurcze to słabo :???:

 

Dobrze wiedzieć bo w takim razie chyba rozwiązałem mój dylemat na co zamienie swojego DBoya...

 

Myśle że SCAR H od VFC i EGLM od DBoya (ponoć w produkcji) to idealny kompromis pomiędzu Wybajerowanym karbinem a Rewelacyjnym wykonaniem bebechów ów karabinu... co wy na to?

Link to post
Share on other sites

Przeźroczyste tłoki Stara/Aresa pękają w pół? Miałem 2 i w wyniku zacinek zmieliło w nich zęby przy M130 i M120 guardera. Jeden po dwóch latach drugi po 3 miesiącach. Silnik fakt może być do wymiany bo i w starze i w aresie były nie za dobre. XYty ze stara i aresa dawały radę M130 bez większego wysiłku.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Odświeżę temat bo miałem ostatnio kontakt z 2 replikami ARESa i 1 STARa.

Niestety modele robione przez podwykonawce (ARES) są IMO pomyłką.

Lista niedociągnięć i wad jakie udało mi się wyłowić:

- plastik minimum o klasę gorszy niż wersjach konkurencji (VFC/G&G/CA)

- system wymiennej lufy ma spory mankament polegający na tym że w pozycji zablokowanej możemy nadal obracać lufą wokół jej osi o jakieś 2-3 mm w JEDNĄ i DRUGĄ STRONĘ (w modelu STARa czegoś takiego nie uświadczyłem)

- niechlujnie wykończony upper reciver

- użyte śruby imbusowe bardzo niskiej jakości

- ogólny wygląd repliki nasuwa skojarzenia z chińskimi replikami za 400-500 pln (po otworzeniu pudełka z modelem Aresa i przyjrzeniu się replice Moja Pani zaczęła się ze mnie śmiać)

- dolna szyna ris i montaż granatnika nawet po pełnym wyregulowaniu tego drugiego nadal ma spore luzy

- źle spasowane elementy konstrukcyjne granatnika... w modelu STARa naciśnięciu spustu nie towarzyszyło tyle różnych dźwięków ;)

- magazynki... tylko STAR/ARES a do wersji H chyba tylko te od M14 :lol:

 

... SCAR i M15 CA wróciły do łask ;-)

Link to post
Share on other sites

Eee. Właśnie fajny ten klimacik, z tym świecącym.

 

Ten granatnik to dobry jest czy tylko taka atrapa?

 

- źle spasowane elementy konstrukcyjne granatnika... w modelu STARa naciśnięciu spustu nie towarzyszyło tyle różnych dźwięków ;)

 

IMO lepiej mieć "Punisher'owego" MadBulla - przynajmniej działa i jest dobrze wykonany

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

odgrzeje kotleta (po takim czasie to jak z mikrofali :-F )

Ale do rzeczy... Jak to jest z tym Granatnikiem od ARESA bo od STARA lipa ale "orginał" znośny czy też maniana.... bom kupił w niezłej promocji bo za 340złociszy i się zaczynam martwić czy dobrze zainwestowałem gotówke.

 

Zresztą i tak na chwile obecną nie będe miał nawet na granat do niego ale za to JAK to będzie wyglądało.... na nowo się zakochałem w moim SCARze

Link to post
Share on other sites

Z granatnikiem jest jak być powinno - ciągniesz za spust i strzela. ;-)

Moim zdaniem, żałować nie będziesz.

Ja ze swojego Scara jestem bardzo zadowolony, chociaż faktycznie trzeba przyznać, że plastik na kolbie daje się we znaki - są niezłe luzy po rozsunięciu. Na szczęście strzelam na maksymalnie wsuniętej. :-F

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...