Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 SA tuning 450-480fps


Recommended Posts

Witam

 

Z góry mówię że nie znam się wcale na częściach.

Chciałbym wiedzieć co potrzebuje by zwiększyć moc mojej repliki (m249SA) do 450-480fps. Mile widziane jakieś linki. Ponad to chciałbym wiedzieć jaki silnik tam mogę wsadzić by uzyskać możliwie największą szybkostrzelność przy takiej mocy.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dość dużo mocy. Ale nie o tym ten topik, więc nie dyskutuję.

 

Pytanie pomocnicze: Chcesz to zrobić jak najtaniej i liczyć się z zamianą części po padzie (wtedy wymieniasz sprężynę i czekasz na pierwsze pady - nawet możliwe, że na pierwszej strzelance), czy wolisz wydać więcej na początku, ale spać (Czytaj strzelać) spokojnie?

Link to post
Share on other sites

Dość dużo mocy. Ale nie o tym ten topik, więc nie dyskutuję.

 

Pytanie pomocnicze: Chcesz to zrobić jak najtaniej i liczyć się z zamianą części po padzie (wtedy wymieniasz sprężynę i czekasz na pierwsze pady - nawet możliwe, że na pierwszej strzelance), czy wolisz wydać więcej na początku, ale spać (Czytaj strzelać) spokojnie?

 

chce spać spokojnie :)

 

Według mnie :

 

STU CA

BU systema

prowadnica łożyskowana PJ

M130 guarder

komora hopka CA

gumka systema

na zakończenie jakaś batka 10.8 v

= ok 800 zł

 

Można jeszcze silnik zmienić ale nie koniecznie .

 

proszę o nie pisanie żadnych skrótów :P

nie mam bladego pojęcia co to jest STU o BU ;]

Link to post
Share on other sites

Ja się podłączę do tematu, mając baterie 9,6 V 3300 mAh G&P chcę zastosowac m130, czy ta batka da radę ? a jak nie to to czy zmiana silnika wystarczy, jesli tak to na jaki ??

pzdr

 

Tak jak wyżej , systema magnum lub czary hi torque PJ .

 

 

Hm, twierdzicie że M130 i BU da 480fps??? Dziwne.

 

A kto tak napisał ? Autor tematu chciał mieć pomiędzy 450 a 480 i to uzyska , a dokładnie ok 460 .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, około 460. Tu sę zgadzam, mam "podobny" zestaw. Przy okazji, nie polecam przy takiej mocy zwiększać radykalnie ROF'a, u mnie 3 razy pod rząd skończyło się to objechaniem tłoka z zębów. Silnik Magnum, bateria 12V, spring M130. Teraz działa odpowiednio, ROF na poziomie ~14bps, prędkość 455-465 na kulkach 0.2g. Jak dla mnie to wystarczy. Wszystko mierzone na chronografie Guardera.

Link to post
Share on other sites
Wystarczy ze kupi hard pistona i wtedy mniej wiecej po roku będzie mógł go wymienić

 

Właśnie jadę na całym zestawie z LL/Promka, i stwierdzam, że hard piston spokojnie przy nawet ciężkim urzytkowaniu wytrzyma rok. Mój miał 9 miesięcy, kiedy zaserwowałem mu M150 i 12V, wtedy zdechł. Drugi roztrzaskałem, bo za słabo przykręciłem głowicę tłoka, a tłok DF tytan, nie zdał egzaminu. Później wróciłem do M130, i więcej nie zamierzam jechać na mocniejszych sprężynach, to pomyłka finansowa jest.

 

Aha BTW. silnik w minimi jest DŁUGI a nie krótki jak wcześniej ktoś napisał.

 

BY ZY DURA

 

p.s. zauważyłem ostatnio, na przykładzie 3 zestawów BU Systemy dedykowanych do M16/M15 Rifle(cylinder 0), że mają one nieszczelność na dyszy. W zasadzie konieczna jest po ich zakupie, wymiana uszczelki dyszy. U mnie powodowało to utratę 40-70fps, zależy jak się dysza ustawiła. Głowiłem się nad tym problemem 3 miechy prawie, ale teraz się mogę podzielić doświadczeniami. Wszystkie trzy wcześniej wspomniane zestawy były kupowane z mieśięcznym odstępem czasu, i za każdym razem ten problem występował.

Edited by Loner
Link to post
Share on other sites

Yelon do mini proponowałbym FTK m150 ze sprężyną m130/m140 max.

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1544 i do tego m130 (preferowana) guardera + kable niskooporowe modelarskie 2,5mm2 (wykonasz sam) + gumka systemy.

 

W moim m249 (para - iraq war) mam stockowe zębatki JG III generacji, tłok DF ekstrelalnie wzmocniony z zębami metal + tytan, bore up CA z głowicą cylindra DF, m130 guardera, prowadnica łożyskowana guardera, kable głośnikowe 1,5mm, do tego lufa stock GP 509mm 6.05mm, komora CA, gumka systemy. Chrono pokazywało mi 460-480 fps.

Aha, zestaw ten jest katowany pod każdym względem. Bateria 12v 2200mAh (żelowa - polecam, jak ktoś nie ma kasy na super ekstra akumulator sanyo itp. Zajmuje troche miejsca, i troche waży, ale daje radę). na stockowym silniku cały zestaw pracuje, fanie chodzi :) ROF baaardzo zadowalający :)

Link to post
Share on other sites

Yelon, poza tymi elementami, wszystko będzie ok.

 

Stalowe łożyska ślizgowe

Komplet stalowych łożysk zapewniających dużą wytrzymałość....

 

Wzmocniony przerywacz trybu ognia pojedynczego

Cechuje się bardzo dużą wytrzymałością...

 

Wzmocniona płytka selektora ognia.

 

Łożyska w minimi są 8mm, nie ma tam przerywacza, ani płytki selektora ognia. Reszta pasuje. A reszta oznacza, że jak to włożysz w GB, to będzie działać.

 

Co do silnika, jedyne co mogę ci polecić, to Systema Magnum. U mnie na M130-M140 zachowuje ROF, na poziomie 15-17 b/ps. No i nie ma problemu z naciąganiem springa :D.

 

EDIT: Może kogośzdziwić, ale batka 12V, niestety nie jest to silnik typy Hi Speed.

Edited by Loner
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...