Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

slaba kropka w kolimatorze


Recommended Posts

witam, ostatnio stalem sie posiadaczem uzywanego kolimatora ACOG - sprzedawca mowi ze jest to taki model jak dostepny na taiwangun'ie, sprzedawal go jako uszkodzony i faktycznie - kropka w dzien jest w sumie niewidoczna przy ustawieniu na najmocniejsza - czy ktos wie co moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy lub ewentualnie jak mozna cos takiego naprawic ?

Link to post
Share on other sites

fakt poszukalem i znalazlem zasadniczo 2 rady:

1) zmienic baterie

2) probowac z rozna sila je dokrecac ( ten na pewno nie dziala)

 

mam wiec pytanie jesli zmiana bateri nie pomoze czy jest jakas mozliwosc jego naprawy ? wymiana w nim flakow albo cos w tym stylu ?

 

[używaj polskich liter.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
A ja zaproponuję inne rozwiązanie, dość nietypowe - zasłoń, zaklej, zamaluj (to ostatnie odradzam ze względu na trudność przywrócenia szybki do stanu pierwotnego icon_wink.gif) przednią szybkę kolimatora. Celowanie obojgiem oczu będzie nadal możliwe (i tylko obojgiem oczu!), a plamka będzie wyraźna i jasna.

 

Ja używam zaślepki na przednią szybkę, gdy strzelam się w budynkach (bo boję się o uszkodzenie kolimatora po trafieniu kulką w szybkę) i muszę przyznać, że rozwiązanie sprawdza się idealnie.

 

Mój cytat z tematu, który jest niżej.

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=59234

 

PS: Mój kumpel ma identycznego ACOGa (to jest ta wersja co ma 2 stopnie podświetlenia czerwonego i 2 zielonego, zgadza się?) i ma tą samą przypadłość. Wymiana baterii nie pomogła.

Link to post
Share on other sites

nie to chyba inny acog, mój ma 5 stopni kropki czerwonej. Mam nadzieję, że uda go naprawić. bo sprawuje się świetnie ale w lesie w pochmurny dzień w zimie :/ więc na wiosnę albo lato raczej będzie robił tylko za atrapę :(

 

czeka mnie wymiana baterii jeszcze - jak wymienię dam znać a tym czasem czekam, może ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł.

Edited by cietrzew
Link to post
Share on other sites

a można wsadzić "mocniejszą" baterię do kolimatora?

Masz na to w nich miejsce?

 

IMHO

W ogóle, cały temat zakrawa trochę na absurd.

To tak jak pytania z instrukcji obsługi replik.

Dla przykładu:

Pytanie: replika nie strzela, brak reakcji na spust

Odp: Podłącz baterię

 

Czytając ( właśnie czytając? ) uśmiechamy się i myślimy jakie to ludziska muszą być głupie żeby nie wiedzieć takich rzeczy. A gdy my stajemy przed takim problemem w zasadzie komicznie prosta rzecz urasta do poziomu "O boże co z tym"... Żenujące...

Link to post
Share on other sites

słuchaj, ja zasadniczo wychodzę z założenia, że jeśli nie umiem, nie wiem, lub nie mam pomysłu jak coś zrobić wole zapytać innych. mogłem rozkręcić koli i zacząć w nim grzebać ale czy to by pomogło ? a tak zapytałem i działa... co do baterii - opis jest taki sam ale są lepsze ( pytanie zegarmistrza 'do zabawki czy lepsze dać?' ) więc nie uważam ze jest to absurdalny post. : ) mi pomógł, może jak ktoś będzie miał podobny problem to jemu też pomoże. od tego jest chyba forum żeby pisać prawda ? :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...