Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

COMBAT ALERT


Recommended Posts

Obejrzyj reportaż o Combat Alert w TVP INFO :!: :!: :!:

 

Podczas naszego spotkania były pozyskiwane materiały filmowe przez ekipę TVP INFO w ramach programu Oblicza Armii. Reportaż zostanie wyemitowany w najbliższą sobotę 6 czerwca 2009 o godzinie 14:00(jeżeli w tym czasie będą jakieś "zamieszki" w sejmie powtórka programu zostanie wyemitowana o 3:21 nad ranem).

Edited by grotpl
Link to post
Share on other sites

Ja również chciałbym sie dołączyć do podziękowań dla organizatorów Combat Alert. Od nie dawna bawię się w ASG i to był super start. A co jeszcze fajniejsze pierwszy raz w zyciu coś wygrałem i do tego jest to super SNAJPERKA (http://www.taiwangun.com/shop,show,1276 ). Więc nie dość że moja pierwsza taka duża impreza to jeszcze bardzo udana!

 

Podłączam sie do wszystkich dobrych stron i do poprawienia. Również chciałbym dodac kilka słów od siebie.

 

Co było fajne:

1. użycie amfibi do scenariuszy.

2. możliwość zobaczenia czołgu w akcji, oraz jego zastosowanie do scenariusza.\

3. Hummer itp. możliwość strzelania z wierzyczki - ekstra!!!

 

Co bym poprawił.

zastanowił bym sie nad ilością respów. Niestety ze względu na to że ludzie mieli ich bardzo malo, to bali sie podejść pod ogień. W związku z tym efekt był taki jak powyżej ktoś zauwazył. Spowalniało to akcje - poprostu nikt nie chcial byś zdyskwalifikowany z gry. Może dać więcej respó każdemu i mniej czasu w respownie/

 

Czy przyjadę?

Powiem tak, chciałbym sie nawet zaangażować w promocje i organizację takiej imprezy! rewelacja. Może termin moglibyśmy przesunąć na późniejszy ze względu na pogdę.

 

Ogólnie impreza rewelacyjna.

Link to post
Share on other sites

1. Co się nie podobało i jak zmienić:

a) Oznaczenie drużyn, Najemnicy - zielona, waląca po oczach opaska, MORG - czarna, mało widoczna. Wypadałoby tak dobrać kolory (taśmy), aby były widoczne w tym samym stopniu dla każdej z drużyn.

b) Cywile i ekipa bez gogli - nie wpuszczać ludzi, zwłaszcza przypadkowej publiki (rodzina gości od piro) na teren manewrów bez gogli.

c) Użycie ciężkiego sprzętu - za dożo transportowania amfibią, która poruszała się jak słoń w składzie porcelany. Lepiej zorganizować więcej samochodów terenowych lub transporterów kołowych. Właśnie, przecież transportery kołowe miały być? Amfibia oddałaby niesamowity klimat, gdyby na terenie znajdował się jakiś zbiornik wodny, stanowiący utrudnienie w dostaniu się na określoną pozycję.

d) III zwrot taktyczny - miałem wrażenie, że ważniejsi od nas na terenie są fotografowie i filmowcy. Nie bardzo wiem do czego służyć miał czołg. Pojeździł sobie chwilę, po czym następowały przed nim jakieś wybuchy, które miały go chyba unieruchomić. Rozkazy zostały przedstawione w taki sposób, że dowódcy nie potrafili powiedzieć co właściwie mamy robić. O ile dobrze rozumiem, scenariusz zakładał, że czołg ma zostać obezwładniony przez najemników. A co by się stało, jeśli MORG wybiłby wszystkich najemników? Kto miałby wysadzić w teorii ten czołg (wiadomo, że w praktyce była do tego specjalna ekipa)?

e) Catering - jedzenie w pośpiechu, bo druga ekipa ma zaraz jeść. Proponowałbym kuchnię polową z kilkoma punktami dystrybucyjnymi oraz więcej miejsc, tak aby wszyscy uczestnicy mogli zjeść w spokoju.

e) Terminatorka, ale to kwestia uczestników a nie organizatorów.

Myślę, że organizatorzy sami wyciągnęli pewne wnioski. Człowiek się uczy na błędach, tak więc przypuszczam, że za rok będzie naprawdę genialnie.

 

2. Co się podobało:

a) Organizacja imprezy - naprawdę wysoki poziom, nie było opóźnień. Od rozpoczęcia imprezy nie miałem chwili aby się nudzić, wszystko dobrze rozplanowane czasowo.

b) Zwrot taktyczny I i II - bardzo udane.

c) Scenariusz milsimowy - świetny.

d) Punkt ładowania baterii, serwis i medyczny - ok.

e) Sympatyczna atmosfera.

f) Teren i jego przygotowanie.

 

3. Czy będę za rok:

Tak.

Link to post
Share on other sites

Zapraszam do obejrzenia :!: :!: :!:

 

:arrow: Relacji z manewrów ASG Combat Alert 2009, wyemitowanej pierwotnie w TVP INFO w ramach programu

.

:arrow: Zwiastun zdjęć z manewrów CA (Wszystkie materiały multimedialne pozyskiwane na spotkaniu zostaną zaprezentowane na OFICJALNEJ PREMIERZE COMBAT ALERT 2009, 5 września bieżącego roku przy ulicy Jagiellońskiej 71 w Warszawie).

Edited by grotpl
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Cześć!

 

Ufff, zdążyłem jeszcze przed CA2010.

 

1. Co można poprawić i jak to w praktyce wykonać?

- wydłużyć scenariusze/zwroty (tak z dwa razy),

- zrezygnować z transportu zmechanizowanego na rzecz pieszego - byłoby szybciej,

 

Dalsze podpunkty nie pojawiłyby się, gdyby nie lało przez pół dnia.

 

- zwiększyć liczbę garkuchni (punktów wydawania),

- zapewnić ciepłą zupę nawet tym kilku ostatnim (dostali w nagrodę dodatkowe kotlety, więc to nie był znaczący minus); przy okazji, chwała jednej z organizatorek - widziałem, że sama zrezygnowała z zupy (nie wiem, czy w ogóle coś zjadła),

- postawić termosy z gorącą herbatą w bazach.

 

2. Co było dobre?

- 3 (po czołgu, cywilach itp. przeszkadzajkach) i 4 zwrot 1 scenariusza (na drugim scenariuszu nie byłem),

- fajna atmosfera,

- świetny był medyk, który raz uratował mi życie i zastrzelił drania, który mnie trafił :-)

- prezent, który mi się trafił (to drugie trafienie...), R17: http://www.taiwangun.com/shop,search,1,c2V...1ZV90bz07ZXg9MQ

- no i że ja trafiłem - dobrze to zorganizowaliście :wink:

 

3. Czy przyjadę za rok?

Tak, jeśli będzie dobra pogoda. Przez dwa pierwsze zwroty głównie przecierałem ciągle zaparowujące gogle (mimo mazania płynem).

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Rozgrywkę uważam za udaną.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania.

Scenariusz cały czas trzymał uczestników w napięciu mimo kilku osób, które decydowały się otwierać kolejne koperty z zadaniami przed wyznaczonym czasem, ale to już ich problem.

Nasz medyk dwukrotnie potwierdził swoje przygotowanie ratując moją ranną skórę.

Nocne scenario pierwsza klasa.

Niestety musiałem go opuścić jako pierwszy z powodu baterii, która miała mniejszą żywotność od swojego właściciela.

Podsumowanie:

Pogoda, scenariusz, organizatorzy i wszystko o czym wyżej nie wspomniałem super.

No cóż bardziej negatywne opinie jak widać miały swoje miejsce na forum, ale kto powiedział, że WMASG nie jest miejscem również dla garstki malkontentów.

Podejrzewam,że mój wpis pozostanie ostatnim w temacie Combat Alert.

No cóż, ktoś musi zamknąć drzwi;>

 

Pozdrawiam i zapowiadam się na kolejną edycję.

 

Qudłaty Sekcja G.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...