Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zmienna Moc W Replice


Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No nie wiem... Ja np interesowałem się tylko RAMami na 6mm kulki. o 0,6mm nie słyszałem ;)

Oj literówka... -_-'' po 2godzinach elektroniki cyfrowej czasem człowiek wysiądzie.

Ogólny sens mojej wypowiedzi jest, że w tematyce RAM/RAP miałem styczność z PaintBallowymi replikami o ile się nie mylę .43 kaliber (na kule gumowe lub z farbą) i z czymś co się nazywa SimuNitions i o ilę się nie mylę to ma taki kaiber jak prawdziwa broń bo to są jakoś modyfikowane pociski z farbą. O replikach 6mm usłyszałem dopiero tutaj... :P więc nie dziw się, że nie zgłębiałem wcześniej tematu w tą stronę bo poprostu mi się wydawało, że ASG odpowiedników RAM/RAP nie ma i są tylko te, które wymieniłem wcześniej. Ale całe życie się człowiek uczy.

 

Zwiększy realizm?? W jaki sposób? Wiesz jak dla mnie zwiększenie realizmu to właśnie strzelanie do siebie z 10 metrów z replik >500 fpsów, wreszcie zacząłbyś się bać trafienia ;)

Tia z realizmem to to ma niewiele wspólnego. Więc święta prawda Thor... :P ale ludzie nie lubią się bać.

 

Zwiększy bezpieczeństwo? Jakoś to do mnie nie przemawia co starałem się pokazać we wcześniejszych postach.

Tzn, tak uważasz, że jak się trafi jakiś postrzeleniec hothead, to zamiast pomyśleć po prostu i tak naciśnie spust. ciężko się z tym nie zgodzić, ale równie ciężko wyobrazić sobie że będzie w ogóle o sięganiu po boczną myślał... też raczej ten spust naciśnie tak jak ktoś napisał wcześniej "ktoś może w jaja oberwać" (cóż ci którzy oberwali z bliska w tą część ciała zaczną doceniać kamizelki z tarczą na krocze).

Ale koniec dygresji.

Chciałbym zauważyć że tego typu modyfikacja nie myśli za strzelca, ma mu pomóc raczej w zmniejszeniu zniszczeń... a jak ktoś nie myśli to tak jak napisałem wcześniej.

 

@Grzechotnik> Tak zastanawiałem się nad ewentualną wadliwością magicznego przycisku... i cóż o swoją broń każdy dba sam, jak broń padnie w trakcie strzelania to jest boczna, więc tutaj raczej nie ma problemu... co więcej w przypadku rozwiązania gazowego, o którym myślę jak na razie jako najbardziej realnym tego typu usterka raczej nie ma szansy się, zdarzyć, gdyby jednak to tak jak wcześniej boczna.

 

I na końcu zaznaczę jeszcze dodatkowo ... tego typu rozwiązanie jak ktoś to napisał "magic button" nie jest alternatywą dla myślenia i broni bocznej.

Edited by Cat_Black
Link to post
Share on other sites

Dobra. Teraz jestem na uczelni i niektórzy widzę nie ogarniają do końca o co chodzi.

Teraz powiem, że:

 

1. Każdy myśli za siebie, jak nie myśli to niech się nie bawi. Tu nie chodzi o stwarzanie zagrożenia.

2. Thor_ to, że np.: nie zawracalem sobie glowy RAMem ma inne podstawy (glownie fakt, że ta broń w większości używa innej amunicji niż 0,6mm)

3. To jest pomysl koncepcyjny, jak widzisz nie wylazlem odrazu z gotowa replika tylko pytam o opinie i pomoc w ewentualnej konstrukcji. Z jednej strony cieszę się, że ten projekt wywolal tyle kontrowersji, z drugiej trochę mnie dziwi, podejście które stara się zlinczować mnie za to, że chcę ulatwić (NIE MYŚLEĆ ZA) strzelcowi dzialanie.

 

Pozdrawiam, obszerniej na część uwag odpiszę później.

 

http://rap4.pl/sklep/catalog/index.php?cPath=64

 

swego czasu snajperke mozna bylo kupic za 1.7k teraz 2.4k... kryzys... i jak sie orientowalem to byla to smieszna kasa w porownaniu z tym ile trzeba by bylo wpakowac w pospolita snajperke ktora w stocku dochodzila cenowo np do 2k a czesto drugie tyle trzeba bylo wpakowac w tuning...

masz kilka opcji:

1. bezluskowa z HU i na kulki 6mm, podobno mozna wstawic zwykle precki

2. luskowa z HU na kulki 6mm lub bez HU bo nie widze sensu stosowania go przy strzelaniu Airfinami, ktorych i taknie idzie podkrecic :P

 

przy opcji 1 zmiana mocy powoduje koniecznosc korekcji HU i wymiany kulek na inny wagomiar tak jak to bylo wspomniane wczesniej co raczej bedzie uciazliwe

 

opcja 2 ma swoje wady i zalety, podstawowa wada to 2x wiekszy koszt ammo chyba ze bedziesz zbieral luski a zalety to jako taki realizm bo luski nie wygladaja jak prawdziwe i przy strzelaniu Airfinami celnosc zasieg i plaska trajektoria do tego nie trzeba regulowac HU

 

o zaletach napedu gazowego na CO2 czy HP nie musze chyba wspominac... zima, woda...

 

dla jasnosci nie strzelalem nie mialem w lapkach

to jedynie wnioski jakie wyciagnelem z rozmowy z czlowiekiem, ktory swojego czasu bawil sie RAMami i ich modyfikacja na cele ASG

jestem zielony w asg i poki co bardziej teoretykiem niz praktykiem ale moc jaka oferuja te repliki lekko mnie zmrozila kidy przymierzlaem sie do kupna snajperki, fakt ze mozna regulowac ale niech sie cos popsuje i wyjedziesz komus z 40m z pelnej mocy...

 

swoja droga nie wiem czy przy tego typu sile replik nie lepszy byl by kaliber 8mm lub wiekszy, wieksza powierzchnia, masa i "doznania" z oberwania takims czyms ale zdecydowanie mniejsze uszkodzenia fizyczne niz w przypadku 6mm z tej samej repliki o tej samej mocy ze zmienionym tylko kalibrem - patrz bron boczna 8mm na "terminatorow"

Link to post
Share on other sites

Sprawa pierwsza co do CO2 i HP i ich "zalet":

Nie stawiaj ich na jednej szali jeżeli chodzi o zimę i wodę. Dlaczego? Systemy HP nie mają problemów w niskich temperaturach tak jak CO2. Woda... Niby, że woda miałaby w czymś im przeszkadzać? Czy że niby się gaz skrapla? Ani jedno ani drugie. A na pewno nie w HP.

 

Co do regulacji "mocy" w systemach gazowych RAMów to wbrew temu co ktoś Ci nawciskał nie dadzą się regulować od tak, żeby sobie w trakcie strzelanki można było zmieniać moc w zależności od sytuacji. Nie mając odpowiednich narzędzi (klucze), czasu na strzały kontrolne po każdym choćby milimetrowym ruchu na zaworach, i przede wszystkim WPRAWY nie da sie wyregulować od tak ciśnienia podawanego na kulkę. Było o tym wiele razy w różnych miejscach. Jak widać mity są nieśmiertelne i mają się dobrze.

 

Co do 6mm i 8mm też to co piszesz to "bajki z mchu i paproci".

 

Co do "wersji z HU i bez HU... Znów coś słyszałeś ale nie bardzo wiesz co... Większość RAMów w wersjach ASG nie ma HU. Do żadnego z nich nie "pasują" lufy od AEGów bez cięcia, gwintowania i wysadzania w powietrze. W każdym z przypadków możesz strzelać zwykłymi kulkami nie ryzykując niczym. W sytuacji z "łuskami" wkładasz do nich zwykłe kulki a nie jakieś zaczarowane i wyjątkowe.

 

Proponuję nie pisać o tym co gdzieś, ktoś, od kogoś, jakoś... Bo wychodzą z tego niezłe bajki, które potem milion osób powtarza.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem nie miałem, nie rozbierałem, informacje pochodzą od człowieka który to robił i sprzedwał.

Nie wiem co jest bajką a co prawdą ale filmiki z ludzmi uzbrojonymi w RAMy wychodzącymi z wody ze sprawnym sprzętem robią duże wrażenie i ja to biorę in plus a w zime chyba też sprawują się lepiej od zwykłych gaziaków lub elektryków w których baterie szybko kucają.

Fakt regulacji ciśnienia w warunkach bojowych nie da się od tak wykonać ale przed rozgrywką spokojnie można dostosować replike do warunkow.

Co do HU to są konwersje z i bez...

No i ammo, nie chodziło mi o to że się używa jakichś uber kulek tylko o dodatkowe koszta łusek w wersji bezłuskowej.

 

Wracając do tematu i płynnej zmiany mocy repliki w warunkach bojowych, można zastosować mechanizm ze średniowiecznych balist.

Tłok z zębatkami blokowany przez zapadkę przeciwpowrotną, coprawda tam było stosowane koło i zapadka ale idea podobna.

W manualnym naciągu pewnie łatwiej by szło to zrobić niż przy elektrycznym ale i tak skończyło by się pewnie totalną przeróbką bebechów.

W elektryku należało by pewnie zastosować układ, który dozował by prąd albo mechaniczny czujnik położenia tłoka w zależności od ustawienia selektora, przez co tłok był by blokowany w róznym stopniu naciągnięcia sprężyny.

W ten sposób można by było uzyskać efekt strzelania z naciągnietej spreżyny jak w PSG-1.

Przy mocy 800fps mechanizm musiał by być cholernie precyzyjny i wytrzymały żeby nie trzeba było sciągać spustu obiema rękoma a o full auto to nawet nie wspominam...

I nadal pozostaje problem korelacji mocy z ustawieniem HU... może korygować to optyka 1 click w tą czy w tamtą... nawet nie mam pomysłu na to.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...