Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zmienna Moc W Replice


Recommended Posts

Witam jak wiadomo, nikt nie lubi obrywać z bliska z replik mających 600+ FPS. z drugiej strony w snajperkach ilość FPS przekłada się na zasięg, więc mam następujące pytanie albo parę pytań :P.

Czy istnieje jakaś replika snajperki z czymś takim jak selektor mocy lub blokada naciągu sprężyny?

 

Jeśli nie to jak się ba coś takiego zapatrujecie i czy w ogóle warto się zastanawiać nad konstruowaniem.

Ja, jak na razie nie znalazłem, może słabo szukałem. I stąd dwa pomysły na samoróbki (prosiłbym o ocenę realności konstrukcji). Obie konstrukcje bazują na Boltach a nie magazynkach bo wydaje mi się że to może ułatwić ładowanie kulki.

1. Mamy Łoże zamontowane na sprężynie, Sprężynę która po naciągnięciu i zwolnieniu nada kulce około 800FPS i do tego ogranicznik mechaniczny, który pozwala sprężynę naciągnąć do pozycji gdzie miałaby powiedzmy 400FPS / 500FPS / 600FPS / 800FPS

2. Mamy Komorę gdzie ładowana jest kulka. Z tyłu za komorą znajduje się kółko (podobne do wynalazku w celownikach) z tym, że zamiast zmiany powiększenia podmieniany jest zawór ciśnieniowy. I teoretycznie działało by to tak. Poprzez odciągnięcie Bolta nabieramy powietrza, napinamy tłok i ładujemy kulkę do komory. Po naciśnięciu spustu zwalniamy tłok. Tłok spręża powietrze, kiedy w Komorze ciśnieniowej zostanie osiągnięte żądane ciśnienie (takie aby uzyskać określoną prędkość wylotową kulki) Zawór się zwalnia i powietrze pod ciśnieniem dostaje się do komory z kulką... co skutkuje wypchnięciem kulki i resztę już znamy.

 

Tylko proszę mnie nie zlinczować :strach: po prostu zamierzam się przymierzyć do jakiejś snajperki ale chciałbym też mieć minimalny zasięg trochę rozsądniejszy niż 100m a przy tym nie zabić/ranić kogoś kto podejdzie na 40m z AEGiem a bronić się czasem trzeba :poddanie:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kup sobie boczną a nie będziesz kombinował .

 

PS. Jest taki tłumik płomienia pozwalający zmniejszać FPS , poszukaj chyba na specshopie .

Edit .

Znalazłem , masz

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3137

Chyba trochę nie rozumiesz idei (boczną mam i nie w tym rzecz). A zakładanie tłumika płomienia do snajperki w trakcie strzelania to się marnie zapowiada.

Link to post
Share on other sites

Chyba trochę nie rozumiesz idei (boczną mam i nie w tym rzecz). A zakładanie tłumika płomienia do snajperki w trakcie strzelania to się marnie zapowiada.

 

Dobrze zrozumiałem o co Ci chodzi ale po 3 latach grzebania w replikach wątpię czy Ci się uda , choć życzę powodzenia . Ale nie jestem pewien czy widziałeś wewnątrz replikę w którą chcesz to wmontować .

 

 

800 FPS?

 

Gdzieś na forum było o RAMie z 880 fps .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

RAM w sensie Real Action Marker?? (opcja wyszukiwania forum podała ciut za dużo wyników i przekopywanie się przez nie dało mizerny efekt :wink:)

 

ale jeśli dobrze rozszyfrowałem skrót RAM to raczej w Polsce ciężko to dostać a sprowadzanie się średnio opłaca chyba i do tego kontrola celna. I dalej nie wiem co to ma wspólnego z moim ogranicznikiem bo RAMy i RAPy tego nie mają o ile wiem.

 

@przemek10 > No nie wiem jeszcze [szukam chwilowo TAC-50](bo chciałem się najpierw rozeznać jak z możliwością modyfikacji i może jest coś takiego a potem dopiero szukać repliki i robić... albo od razu od zera robić całą replikę...na czymś się trzeba uczyć :roll:)

Edited by Cat_Black
Link to post
Share on other sites

Kombinujesz koleś jak koń pod górkę.

 

Nie wiem co do czego zmierzasz, ale nie chcesz chyba ze snajperką do CQB wchodzić?

 

Kup sobie MP5KPDW i masz boczną.

 

Już widzę snajperkę 130cm i tak: strzał z odległości około 70-80m, zauważył kogoś na 30 metrach. obraca snajpę o 180* aby nakręcić tłumik osłabiacz [pomijając już kwestie gwintu, tłumika dźwięku itp], mija 10 sec i celuje strzał. Obrót 180* wykręcasz, obrót 180* celujesz, NIE ŻYJESZ!

 

hahahah.

 

Temat do usunięcia musowo.

Link to post
Share on other sites

Kombinujesz koleś jak koń pod górkę.

Kolesi to możesz mieć u siebie na blokowisku. I owszem kombinuje bo chcę, a to że szukam pomocy lub informacji nikomu nie szkodzi.

 

Nie wiem co do czego zmierzasz, ale nie chcesz chyba ze snajperką do CQB wchodzić?

Nie.

 

Kup sobie MP5KPDW i masz boczną.

Czytaj co napisałem wcześniej.

Już widzę snajperkę 130cm i tak: strzał z odległości około 70-80m, zauważył kogoś na 30 metrach. obraca snajpę o 180* aby nakręcić tłumik osłabiacz [pomijając już kwestie gwintu, tłumika dźwięku itp], mija 10 sec i celuje strzał. Obrót 180* wykręcasz, obrót 180* celujesz, NIE ŻYJESZ!

 

hahahah.

 

Temat do usunięcia musowo.

Przeczytaj jeszcze raz uważnie o co pytam i co napisane było o tłumiku.

Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to ci wytłumaczę raz jeszcze. :wink:

Cel 150 m ~ 800FPS

Cel 100 m ~ 650FPS

Cel 50m ~ 450FPS

I chcę to robić przełącznikiem w pobliżu Bolta, a nie jakąś cudaczną nakładką. I przy okazji nie robiąc szkody osobie która obrywa. Chyba że lubisz obrywać podrasowaną repliką z 10m ale rób to wtedy w domu nie przy innych. MUSOWO to naucz się czytać ze zrozumieniem.

 

Gdyby ktoś miał coś jeszcze do dorzucenia to chętnie poczytam. Byle On Topic i bez Flame'a bo jakoś sensu w nabijaniu się z pomysłu nie widzę co najwyżej jakieś rozsądne za i przeciw.

Link to post
Share on other sites
Cel 150 m ~ 800FPS

Cel 100 m ~ 650FPS

Cel 50m ~ 450FPS

Obawiam się jednak, że przeceniasz możliwości takiej repliki.

Wg mnie z odległości 50 metrów będziesz już używał tych 650 fps. Jeśli zamontujesz świetną preckę oraz komorę hopa, to powinieneś mieć w tym wypadku zasięg skuteczny około 80-90 metrów. Jednak podniesienie tej prędkości wylotowej do 800 fps nie zwiększy zbytnio zasięgu więc:

a) o strzelaniu na 150 metrów zapomnij,

b) zasięg skuteczny powinien być na poziomie 90-110 metrów

c) kto Cię wpuści z 800 FPS na strzelankę?

d) nie zapominaj o odpowiednich kulkach, które do takiej mocy będziesz miał problem dostać.

 

 

PS: Wszystko to pisałem na podstawie obserwacji forum oraz kontaktu z dosłownie dwiema replikami mającymi 600 fps. Jeśli dane, które podałem nie będą się zgadzały - proszę o poprawienie mnie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a ja bym proponowal najpierw uzytkownikowi Cat_black isc do lasu, wziasc miarke, i zmierzyc ile to jest 150 m, bo z tego tekstu wynika ze chyba nie wie jaka to odleglosc.

 

I jeszcze jedno, na jakiej zasadzie dziala ten reduktor predkosci wylotowej ze specshopu?

Edited by chochol
Link to post
Share on other sites

a) o strzelaniu na 150 metrów zapomnij,

Postaram się. :-) ale dalej szuakam, niestety nie mam dużego doświadczenia z replikami o takich mocach więc pytam.

b) zasięg skuteczny powinien być na poziomie 90-110 metrów

Tak tak podstawowy zasięg snajpera w airsofcie. Nie w tym rzecz.

c) kto Cię wpuści z 800 FPS na strzelankę?

Następna rzecz dlaczego tego typu selektor byłby przydatny. Mogę ustawić replikę na niższą moc i nie ma żadnego problemu.

d) nie zapominaj o odpowiednich kulkach, które do takiej mocy będziesz miał problem dostać.

Słuszna uwaga, aczkolwiek tutaj się pojawia pytanie czy przy takich osiągach nie można się pokusić o kulki nieco cięższe (oczywiście bezszwowe)

 

Pozdrawiam

również pozdrawiam i dzięki za dwie celne uwagi.

 

 

a ja bym proponowal najpierw uzytkownikowi Cat_black isc do lasu, wziasc miarke, i zmierzyc ile to jest 150 m, bo z tego tekstu wynika ze chyba nie wie jaka to odleglosc.

I jaki w tym cel. Zasięg 150m miałby służyć do strzelania na terenie otwartym. W lesie zasięg skuteczny jest różny w zależności od lasu i poszycia więc o strzelaniu 150m nie ma mowy... coś mi się wydaje, że po tym temacie niektórzy za zupełnie zielonego mnie mają. ;-) (jak będę chciał z krzaków strzelać tak, że na 20m widać to też snajperkę wezmę... a imię jej P90 :P)

Edited by Cat_Black
Link to post
Share on other sites

Kiedyś czytałem, że polega to na tym, iż kulka ociera się o uszczelki montowane na końcu lufy, w tym tłumiku, zmniejszając tym samym swoją prędkość.

 

Tylko jak wtedy zachowałby się hop-up? No i w ogóle nie wiem, czy to co napisałem teraz jest prawdziwe, gdyż jest to również powielona przeze mnie opinia innych.

Link to post
Share on other sites

Co do samego pomysłu zmiany fps to ja widzę 2 rozwiązania:

- jedno jest już stosowane w niektórych snajperkach gazowych, mianowicie zawór którym możemy regulować ilość gazu,

- drugie to przy replikach sprężynowych/elektrycznych pewien zawór powodujący rozszeczelnienie lub uszczelnienie układu dysza-HU choć jak by to miało to nie mam zbytnio pomysłu.

 

 

Co do samej idei szybkiej zmiany fps to jest tu inny bardzo ważny problem, każda zmiana fps pociąga za sobą ustawienie HU oraz zmianę wagi kulek, przy replice takiej jak snajperka która powinna mieć duży zasięg, HU ma duży wpływ i szybka jego regulacja nie będzie możliwa w takim stopniu aby nadawało się to do jakiegoś sensownego użytkowania.

Link to post
Share on other sites

Właśnie, Radzu podał bardzo poważny problem, który wydaje się wykluczać możliwość szybkiej zmiany prędkości wylotowej.

 

Chyba, żeby przerobić hop-upa dając mu możliwe tylko 3 ustawienia na konkretne prędkości, a w kieszeniach nosić oznaczone 3 magi z różnymi kulkami ;). Ale to już zabawa na dłużej z robieniem czegoś takiego.

Link to post
Share on other sites

Cat_black:

 

1) Repliki firmy RealActionMarker (RAM) są w Polsce do kupienia bez problemu, za przyzwoite a nawet zbyt małe pieniądze jak na to co oferują pod wzgledem mocy.

 

2) Sądzę, że nigdy jeszcze nie miałeś w rękach ersoftowej snajperki z prawdziwego zdazenia, piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia.

 

3) Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie przerabiał repliki w którą władował kupę kasy żeby miała te swoje 500-600 fpsów po to żeby móc strzelać z nia na odległsociach <40 metrów. Dlaczego? BO OD TEGO JEST "BROŃ" BOCZNA albo SPOTTER czy inny kumpel z oddziału.

 

4) Masz problem z mocą? nie odpowiada Ci replika "boczna" biegaj ze snajperką na plecach a w rękach trzymaj karabinek AK, M16/4 czy inny.

 

5) Napisz mi, byle konkretnie, jaki jest sens osłabiania repliki snajperskiej?

Link to post
Share on other sites

Coś mi się przypomina o jakiejś sprężynowej snajperce, w której można było naciągać sprężynę w 3 stopniach (dawało to chyba 400, 500, 600fps) im więcej fps tym mocniej trzeba było naciągnąć.

Jednak nie pamiętam co to było i jakiej firmy. Raczej coś w serii limitowanej.

Link to post
Share on other sites

1) Repliki firmy RealActionMarker (RAM) są w Polsce do kupienia bez problemu, za przyzwoite a nawet zbyt małe pieniądze jak na to co oferują pod wzgledem mocy.

Jeśli można to poproszę o link do polskiego dystrybutora. Aczkolwiek nie wiem czy np.: 550$ za replikę RAM M4ki (włączając w to jej wszystkie pozytywne cechy) to jakoś strasznie tanio (cenę mam ze strony producenta bez transportu, cła etc.)

 

2) Sądzę, że nigdy jeszcze nie miałeś w rękach ersoftowej snajperki z prawdziwego zdazenia, piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia.

Co masz na myśli pisząc z prawdziwego zdarzenia? ... Aczkolwiek domyślam się że replikę o max zasięgu skutecznym 70m ciężko nazwać "ASG snajperką z prawdziwego zdarzenia" więc ... raczej Nie.

 

3) Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie przerabiał repliki w którą władował kupę kasy żeby miała te swoje 500-600 fpsów po to żeby móc strzelać z nia na odległsociach <40 metrów. Dlaczego? BO OD TEGO JEST "BROŃ" BOCZNA albo SPOTTER czy inny kumpel z oddziału.

 

 

4) Masz problem z mocą? nie odpowiada Ci replika "boczna" biegaj ze snajperką na plecach a w rękach trzymaj karabinek AK, M16/4 czy inny.

 

5) Napisz mi, byle konkretnie, jaki jest sens osłabiania repliki snajperskiej?

Na te trzy w jednym punkcie ci odpowiem. I trochę pokrętnie.

Jaki jest czas potrzebny od zauważenia celu w bliskim zasięgu potrzebny na:

- odstawienie karabinu

- poderwanie broni bocznej.

- wymierzenie i oddanie skutecznego strzału

IMO nieco zbyt długi jeśli przeciwnik jest rozgarnięty.

Dla porównania jaki jest czas od zauważenia celu w bliskim zasięgu potrzebny na:

- Przestawienie przełącznika i pociągnięcie spustu.

...Co do spottera to ten problem był wałkowany na forum o ile dobrze pamiętam. I chciałbym zauważyć, że traktowanie spottera jako osłony tyłka odbiega nieco od realiów tej pracy (tak tak airsoft to airsoft a nie reallife)

A teraz konkret. Sens jest w bezpieczeństwie celu przede wszystkim. Owszem nie ma potrzeby, konieczności osłabiania repliki, ale tak samą jak z zasadą "Bang!" nie ma sensu do człowieka bardzo blisko strzelać z bardzo mocnej repliki, a zmienić na broń boczną nie zawsze jest czas. Przykładowo snajper założył że w odległości 80m jest droga którą przemieszcza się przeciwnik. a przeciwnik wyszedł niczego nie świadomy w odległości 30m od snajpera. I co? przywalić mu z podrasowanej repliki na pewno się ucieszy.

 

 

 

@Radzu & Bajeczny.

Cóż, tego problemu z regulacją HU faktyczni nie wziąłem pod uwagę, i przez tą regulację problem może się w dużej mierze okazać poglądowy tylko. Dlatego, że jakoś nie widzę możliwości mechanicznej regulacji HU w stosunku do Pierścienia zmieniającego zasięg. Więc teoretycznie trzeba by już tutaj serwo jakieś zastosować do precyzyjnej regulacji.. i to się robi nie opłacalna zabawa, zarówno w kosztach jak i czasowo.

Link to post
Share on other sites

http://alejka.pl/karabinek-ram-2r-m-4-short.html

 

Nie wiem, ale to chyba tego szukasz. Na forum widziałem kiedyś jeszcze jedną emke RAM ze sklepu asg, za około 2k. Chyba dokładnie w tym temacie: http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=56979

 

Rozmowa z "replik" laserowych zeszła na RAM'y, ale nie dam sobie za to głowy uciąć.

Edited by producent
Link to post
Share on other sites

Kiedyś na necie widziałem (nie dam sobie palca uciąć, linka tez nie odgrzebię) patent z podłużną dziurą na cylindrze i plastikowym suwadle z dziurką. Przesuwając suwadełko z dziurką bliżej końca cylindra sprężanie powietrza zaczynało się później i w efekcie prędkość kulki malała zależnie od ustawienia suwadełka. Aczkolwiek czy robienie dziur w cylindrze miałoby jakiekolwiek zastosowanie w snajpach, gdzie każda szczelina się liczy jest niewątpliwie kiepskim pomysłem :)

A ogólnie, to jednak jakieś MP7 czy MP5K jest lepszym pomysłem. I nie gadaj o czasie przekładania repliki, jak się ustawisz na pozycji kładiesz sobie boczną w pogotowiu obok łap i zmiana broni trwa 3 sekundy z celowaniem :). I czy te 2.5 sekundy różnicy między zmianą repliki a naciskaniem jakiś przycisków jest dla ciebie warte inwestowania kupy forsy i psucia repliki na ficzersy, które zapewne i tak nie zadziałają? Pomyśl o tym.

 

pozdrawiam

SqnX

Link to post
Share on other sites

Młehehehe...

 

1) HU + różny ciężar kulek załatwia ten pomysł. Nawet jeśli udałoby się regulować HU wraz z mocą to musiałbyś przed strzałem na zmniejszonym dystansie zmienić maga. To zajmuje czas który chciałeś oszczędzić. Regulacja + zmiana maga zajmie na pewno więcej niż wyjęcie bocznej z kabury.

 

2) 150 skutecznego... i do tego jak zrozumiałem jedną z opcji jest napęd sprężynowy. To co, sprężynę amortyzatora z traktora tam włożysz? I jak to naciągniesz? Obecnie max masz sprężynę 210 (~700 FPS) i niektórzy już nie potrafią tego naciągnąć. Rozumiem że możesz sobie sam zrobić mocniejszą sprężynę, ale jakie części to wytrzymają? Chyba że znów sam zrobisz jakieś pancerne.

 

3) Kulki - na 150m to byłyby pewnie 0,88g stalowe? Ja bym się z tobą nie strzelał. I nie ufałbym że twój przełącznik zadziała jak strzelisz we mnie z 30m. Tak naprawdę chyba to jest głównym problemem - awaria układu / pomyłka operatora który strzeli do ciebie z 800 FPS na 30m. I co potem? "o, sorry, miało być tylko 300 FPS..."

 

4) Jeśli sądzisz że 100m skutecznego to pseudosnajperski zasięg w ASG... No to zostaje życzyć powodzenia. Daj znać jak zbudujesz tą replikę strzelącą na 150m skutecznie. (900 FPS? więcej?). Jeśli mnie pamięć nie myli kiedyś wypowiadał się ktoś z Marui że przyrost wylotowej powyżej 700 FPS już niewiele daje - trzeba by zmienić kształt pocisku i nadać mu rotację osiową zamiast wstecznej.

Link to post
Share on other sites
Cel 150 m ~ 800FPS

 

Hehe, zabawne :D

 

Jeśli mnie pamięć nie myli kiedyś wypowiadał się ktoś z Marui że przyrost wylotowej powyżej 700 FPS już niewiele daje - trzeba by zmienić kształt pocisku i nadać mu rotację osiową zamiast wstecznej.

 

Bardzo dobrze wytłumaczone. Plastikowa kuleczka, choćbyś ją i z armaty wystrzelił, nie przeleci 150 metrów. Stalowa całkiem możliwe, ale będzie problem ze znalezieniem chętnych do strzelania się takimi.

 

Co do broni bocznej - tak jak napisał Thor. Jeżeli uważasz że rolą spottera jest odganianie od Ciebie komarów i opowiadanie sprośnych dowcipów to się mylisz.

Link to post
Share on other sites

Witam,posiadam snajperke o zmiennej mocy własnej konstrukcji.

Jest to Mosin Nagant. Moc nastawia sie w trzech punktach i w chwili obecnej jest to 450 , 530 albo 600 fps +/- 10fps na każdym z nastawów. Poza niedomaganiami na skutek zapiaszczeń działa bardzo dobrze. ostatnio strzelałem z niej na imprezie Młot Thora 13.12.2008 w Nadarzynie .

 

Widziałem też tu na forum temat "snajperka ze złomu" gdzie koleś ma coś podobnego o nastawach 400 500 i 600fps

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...