Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

shamoth

Użytkownik
 • Content Count

  1,657
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zapytaj Mendi'ego czy jeszcze w tym dłubie. Ja już totalnie wypadłem z tematu i nie wiem czy kiedykolwiek wrócę.
 2. shamoth

  Snajperskie Kulki

  O ile pamięć mnie nie myli to chyba delta dystrybuje AP, zadzwonić i ściągną a koszty dostawy będą krajowe...
 3. shamoth

  Ładowarki

  A to faktycznie szkoda zachodu...
 4. shamoth

  Ładowarki

  Nie znam się ale przed wysłaniem do koszalina rozebrałbym ja i zobaczył co w środku jest popalone lub spuchnięte. Możliwe że wymiana kilku kondensatorów za kilka pln postawi ją na nogi...
 5. Mendi weź lepiej trójkątny pilnik do metalu i go ładnie zaostrz zamiast niszczyć wkrętaki. Jeśli koniec zjedziesz w 3 różnych płaszczyznach to będziesz miał ładne narzędzie do np. wykańczania elementów z brązu jak lufy czy poprawiania linii podziału w modelach plastikowych albo dłutko do miększych metali ;)
 6. W takiej kolejności, smar, dobrze poskładać, dać podkładkę/i lub łożysko/a oporowe, ćwiczyć bicki, odpuścić koniec lub oba sprężyny, skrócić ;)
 7. No Tym szkiełkiem jak przywalisz to możesz zrobić kuku, chyba że masz jeszcze większe i cięższe ;)
 8. Nie pamiętam które chrono ale miały opcje łączenia w bramki. Mierzyły prędkość na początku i końcu trasy oraz czas przelotu.
 9. To jak to po polskiemu krótko nazwać? Moment obrotowy, wirowanie, kręcenie, w anglojęzycznych publikacjach używają spin'u i bynajmniej nie w odniesieniu do fizyki kwantowej czy klasycznej. Tak mi wygodnie podobnie jak unikania międzymordzia ;)
 10. Też nie do końca. Każda replika/konfiguracja inna. Fakt dużo uproszczeń ale z drugiej strony żeby to zrobić jak należy trzeba by było robić "próbkowanie" i masę obliczeń z uwzględnieniem zmiennych co tysięczna sekundy. Zamysł raczej był taki żeby sprawdzić ile teoretycznie można wycisnąć z konkretnej masy i mocy żeby zobaczyć jak daleko jesteśmy od ideału. W samych obliczeniach brakuje jeszcze zmiennej wartości spinu bo ten w zależności od kulki, gumki i docisku też będzie zmienny a rzutuje na wyniki.
 11. shamoth

  Snajperskie Kulki

  Skubane, 100 za pakę ale może warto bo wagowo cięższe niż lżejsza ceramika a i nazwa kojarzy się z dobrą jadłodajnią ;) Z drugiej strony powoli z cenami dobijamy do ceramiki... Jak by ktoś zamawiał to dajcie znać bo z chęcią schomikuję paczkę lub dwie... Hmmm mają też 0.45g białe super pro i bio :)
 12. Silnikowej nigdy nie widziałem. Pozostaje silnik z odzysku razem zębatką albo szukanie po modelarskich tylko do tej zabawy potrzebny jest jeszcze ściągacz bo nabić jeszcze jakoś się da bez narzędzia ale zdjąć jest trudniej.
 13. Stali nie miałem okazji chronować a i gumka lipnie kręciła ale przy 600fps na 0.2 ceramika 0.67g miała 345fps przy ustawionym hopie i jeszcze starej dobrej miękkiej gg także arkusz chyba dość dobrze liczy. Nie wiem przypadkiem czy ustawienie osi czasu jako y i odwrócenie wartości na osiach nie było by wizualnie lepsze żeby odczytać spadek energii/prędkości z upływem czasu.
 14. Zrób 4 na jednym jak możesz, zobaczymy jaki sens ma zabójcza ceramika i śmiercionośna stal ;)
 15. Uproszczone ale pokrywa się z praktyką, czyli jakieś 110m na najcięższych kompozytach przy dobrym złożeniu i wyregulowaniu. Opór aerodynamiczny kuli może być zmienny w zależności od spinu, zmienia się wektor sił powodujących wytracanie pędu z czołowego na skierowany bardziej od dołu, i faktury/powierzchni, która potrafi efektywnie zmniejszyć lepkość powietrza na styku z kulą. Nie bez powodu piłki golfowe mają taką a nie inną fakturę ;) Dzięki mareq, dał byś radę nanieść jeszcze dla 0.67g i 0.87g?
×
×
 • Create New...