Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Starałem się przejrzeć dokładnie tematy, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi: Jaki zamek wybrać w pistolecie? Plastikowy czy metalowy? Bo widzę dużo ofert obu rodzajów.

 

Nie śmiejcie się. Pytanie niby trywialne, ale chciałbym się upewnić - poznać zalety i wady obu rodzajów zamków, zanim zakupię gaziaka. Czy dobrze myślę, że plastik to nietrafiony wybór?

 

Z góry dziękuję za kulturalne wypowiedzi.

Link to post
Share on other sites

A niekulturalne? Już nie podziękujesz. ŠHAM!!! :>

 

Bierz metalowy, będzie ładniej "klikać" i będzie trwalsze. Ale w niektórych glockach lubią się te rozwiązania psuć. Poczytaj na temat repliki, która chcesz kupić.

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, niektóre chińskie metale to tandeta. Skoro mówicie, że na dodatek się psują, to wolę kupić plastik lepszej firmy.

 

Mam jeszcze dwa pytania.

 

Czy metalowy zamek jest dużo głośniejszy podczas strzelania, czy siła dźwięku jest +/- taka sama (tylko lepiej brzmi)?

 

Słyszałem, że niektóre metalowe zamki (zwłaszcza jeśli pistolet mocno kopie) nadwyrężają bebechy i potrafią zjechać strzelcowi na twarz - prawda czy plotka?

Link to post
Share on other sites

tak się działo bodajze w ksc TMP - pistolet maszynowy ... wywalało zamek z tyłu guna ponoć (niszcząc plastokowe body)

w gaziakach takich jak glock / 1911 / beretta (w sumie większość klamek żeby się o wszystkich nie rozpisywać :P ) mają taki dzynx że zamki sciąga się od przodu i raczej nie ma takiej opcji zeby wyskoczył sobie trafiając strzelca są w pewnym sęsie zablokowane (i puki blokada trzyma poruszają się na określonej odległości)

 

...a co do klamy na twoim miejscu brałbym coś z metalowym zamkiem ale dobrej firmy

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Dźwięk zależy nie tylko od tego czy zamek jest metalowy czy plastikowy ale również z jakiego jest metalu. Metalowy colt 1911 firmy bell brzmi przyjemniej niż plastikowy ale też nie ma porównania z coltem 1911 w którym zamontowałem firmowy aluminiowy zestaw. Poza tym ważne żeby lufa też była metalowa bo jak będzie metalowy sam zamek to nie będzie miał nic innego metalowego w co mógłby uderzyć i wydać fajne "klik-klak". Jeśli chodzi o dźwięk to najlepiej pistolety z metalowym zamkiem, lufą i szkieletem:) czyli glocki, usp, i inne z plastikowym szkieletem wypadają gorzej...moim zdaniem :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...