Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sig P226 - blokujcy się zamek


Recommended Posts

Mam problem z repliką KSC Sig Sauer P226 z metalowym szkieletem i zamkiem. Niemal przy każdym strzale zamek zatrzymuje się na zatrzasku zamka, tak jakby sprężyna opuszczająca zatrzask była za słaba. Ktoś się z czymś takim spotkał? Co na to poradzić?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

mozesz rzucic fote zamka od wewnatrz?

 

 

Temat dosc stary ale moze mam mala podpowiedz.

Podobny problem mialem z Beretta 93R produkcji KSC z metalowym zamkiem.

Podczas strzelania ogniem pojedynczym wszystko dzialalo bez zarzutu, natomiast przy seriach trojstrzalowych pomimo iz megazynek ma jeszcze kulki zatrzask zamka askakuje i blokuje zamek w tylnym polozeniu tak jakby byl pusty mag.

 

Moja diagnoza jest taka. Z czasem sprezynka od zatrzasku slabnie. Klamki KSC maja dosc duzy odrzut i duza bezwladnosc, slaba sprezynka powoduje, ze przy szarpnieciu zamka zatrzask sila bezwladnosci podskakuje a sprezynka jest za slaba zeby przytrzymac go w miejscu. Efekt jest taki, ze blokuje zamek choc nie powinien.

 

W berecie eksperymentowalem ze spresynka od zatrzasku, owinalem ja jeszcze raz wokol trzpienia ale za mocno trzymala i pusty mag nie wypychal zatrzasku. Efekt nie dzialajaca blokada zamka.

Eksperymentowalem dalej, naciagajac delikatnie sprezynke, podginajac i jakos sie udalo:) Teraz wszystko jest ok:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...