Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Silnik 560


Recommended Posts

Koza miales kiedys FAMAS'a?? Chyba niet on mam słabszy zasięg niż inne stocki i również słabsze skupienie. Miałem, strzelałem, porównywałem.

 

1. FA-MAS ma dłuższą lufę co może dać nieco lepszy zasięg i skupienie niż M4.  

 

Zanim przestałęm sie miotać po podłodze ze smiechu mineło z 20minut. Kolego koza nie wiemy nie piszemy bzdur. FAMAS ma gorsze skupienie niż m4. (testy praktycznie a nie gdybanie o dł lufy...)

 

2. Różnica jest tak minimalna że musielibyście robić pomiary z taśmą mierniczą.

 

Różnica jest tak minimalna że jakoś zawsze mnie dopadały m4 na granicy zasięgu a moim bb barkowało troszkę więcej niż kilka cm.

 

Jeszcze raz prośba o nie wypowiadanie się w tematach ludzi nie majaćych pojećia bo tylko :dom dla pań lekkich obyczajów: z forum robią a ludzie mają potem dziwnie nie prawdziwe nfo.

 

BTW niektórzy naprawde są niereformowalni. :wink:

Link to post
Share on other sites

Słuchaj no "kolego" Ajax. Strzelałem z Fa-Masa. Tak jak z wielu innych elektryków. Miałem zajęcia z fizyki i na niektórych nawet uważałem. Zanim naskoczysz na kogoś, zastanów się 333 razy.

 

1. Zasięg i skupienie zależy od długości lufy. To jest potwierdzone naukowo i nie staraj się z tym sprzeczać bo ośmieszasz siebie.

2. Zasięg i skupienie zależy od ustawienia HU.

3.Napisałem wyraźnie że wypada też wziąć pod uwagę wnętrze lufy. Jak ktoś nie potrafi porządnie jej nasmarować, niech nie filozofuje.

4. A wage kulek wziąłeś pod uwagę? Pewnie też nie. Przynajmniej nie zauważyłem.

 

I skoro już o śmiechu mowa:

Silnik 560 wesja HT(high torque) bo taka własnie jest umieszczana w TM'owskiej replice. Wpływa negatywnie na zasięg (gorszy niż u innych stock'ow)(...)

Sam walisz buraki (nie wspominając o ekshumowaniu ponad rocznych trupów, żeby tylko się pokazać) a za speca się uważasz. Zanim na kogoś naskoczysz i kogoś ocenisz, postaraj się by sobą coś prezentować.

Na koniec osobiście: nie jestem twoim kolegą i na pewno nim nie zostanę, więc nie życzę sobie takiego zwrotu.

Link to post
Share on other sites

Szanowny panie koza. Czytamy potem bluzgamy zasad powinna obowiazywac w obie strony. Nie ja odgrzebalem trupa tylko kolega Biper. Zreszta tylko dobrze to o nim swiadczy (urzywa opcji szukaj). Ja mialem FAMAS'a przez rok. Porownywalem go wiele razy z innymi ekektrykami. (Na regulacje HU szklo zazwyczaj jakies 120 kulek). Nie mogl byc zle nasmarowany po powrocie z serwisu w machinegun.pl. I nie bylo stocka TM z ktorym by nie przegrywał. A co do dlugosci lufy i fizyki polecam porste doswiadczenie:

Wstaw do AEG'a lufe 100cm i 38cm. Dalej strzela i celniej strzela na 38. Zasieg i skupienie w AEG'ach rosnie tylko do pewniej dlugosci lufy potem zczyna spadac.

Do bledu z wplywem silnika na zasieg przyznaje sie ale tamtem post byl napisany dosc dawno.

Nie zmiena to jednak faktu ze FAMAS ma gorszy zasieg i skupienie niz inne elektryki. Sam naczytalem sie takich bzdur na forum a potem wydalem duzzo siana i bzzyt ZONK. Zawsze msuialem podchodzic do kogos pod oniem bo moj zasieg po prostu byl krotszy.

A w kwesti FAMAS'a wiem napewno wiecej od Ciebie wiec gadki o "robieniu z siebie speca" dotycza bardziej Ciebie. (Piszesz bzdety na temat FAMAS'a i jego osiagów). Ja podaje fakty, fakty i jeszcze raz fakty poparte rocznym doswiadczeniem z FAMAS'em

Link to post
Share on other sites

Szanowny panie ajax.

"Chochla Wysłany: Wto Kwi 06, 2004 9:06 am"

i następny post:

"Ajax Wysłany: Pon Kwi 25, 2005 12:12 pm"

 

Popraw mnie jeżeli się mylę, ale między jednym a drugim postem jest przeszło rok rożnicy.

 

Kolejna sprawa. W przesadę łatwo popadać. Jakoś AUG z 510mm lufą ma lepsze osiągi od PDW z (mniej-więcej) 140mm lufą. Ciekawe dla czego?

Aha. Słyszałeś o różnych cylindrach? Że różnią się pojemnością? I że trzeba dobrać cylinder do lufy? Jak to się mówi.. "nie ucz ojca dzieci robić".

 

Wiesz, nie zamierzam z tobą dalej dyskutować bo nie jesteś dla mnie odpowiednim partnerem. Miałeś jednego Aega przez rok i myślisz że rozumy pozjadałeś. A w servisowe smarowanie wierze tak ja w ufoludki. Ja na czyszczenie broni poświęcałem 4-5 h. Nie sądzę żeby MG miał tyle czasu specjalnie dla twojego Fa-Masa. Z resztą z twojej wypowiedzi wynika że to było jedyne smarowanie twojego Aega. Hmmm... Ja nawet w instrukcji co najmniej dwóch Aegów znalazłem zalecenie by robić to regularnie.

Z resztą ja nigdy nie stwierdziłem że Fa-Mas ma lepsze osiągi.

1. FA-MAS ma dłuższą lufę co może dać nieco lepszy zasięg i skupienie niż M4.
(miał być underline, ale krzywo mi się kliknęło)

Zaznaczyłem że MOŻE, przy czym napiasłem od razu:

3. Podejżewam że (zakładając że twój kolega ma czystą lufę i dobrze nasmarowany GB) masz mniej FPS'ów. Nieznacznie, ale jednak.

Naucz się czytać, a potem ludzi pouczaj.

 

Moderatora działu proszę o wyczyszczenie wątku, bo dalsza dyskusja nie ma sensu. Do Szanownego pana Ajaxa nic nie dotrze, będzie on kontynuował swoje wywody podparte tylko urażoną dumą i nadinterpretacją, jakiej dopuścił się względem moich wypowiedzi.

Dla mnie dyskusja skończona

Link to post
Share on other sites

Ja ze swojej wiedzy(skromnej, ale zawsze) musze przyznać, że CyberKozA ma racje. I to nie dlatego ze jest moderatorem :)

Ajax- to że twój famas był gorszy od innych aegów może świadczyć o tym ze miałeś lipny model.

Co do odgrzebywania trupów to ten temat nie ja odgrzebałem(CyberKozA ma racje)

Nie ma co tu dyskutować o zasięgu w temacie o silniku.

Link to post
Share on other sites
. Jakoś AUG z 510mm lufą ma lepsze osiągi od PDW z (mniej-więcej) 140mm lufą. Ciekawe dla czego?

Test z lufa byl przeprowadzony specjalnie dla mnie przez taki sobie slaby autorytet jak student 4 roku na polibudzie. Tez nie wierzylem. Pisze nie o 140mm tylko o 380mm. Lufa byla pierwotnie 1000mm potem zostala skrocona do 380mm. Jak sam zauwarzyles wnetrze lufy ma duze znaczenie, moze w swiecie bez oporow bylo by tak ze im dluzsza lufa tym lepszy zasieg ale jednak tak nie jest zasieg i skupienie rosnie a potem spada.

 

Zreszta nie o to tu chodzi wazne jest zeby kazdy kto chce sobie kupic FAMAS'a wiedzial ze osiagi tego gnata sa gorsze niz w innych stock'ach. Dlatego sie tak zagotowalem bo sam wyczytalem sobie na forum ze tak nie jest bla bala bla a potem sie mocno rozczarowalem. (kulki w tesatch byly urzywane te same najpierw 0,2CG a potem 0,25TM).

 

A elektrykow lacznie z altualnym mialem 3 :wink:

 

Ja do mojich bledow sie przyznalem (herezje o silnikach) Ty widze ze sie nie przyznasz szkoda...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wrócmy do tematu:

Czy ktoś wie jaką ma prędkośc obrotową i moment obrotowy??

Znając dane silnika mozna by kupić taki silnik w jakims sklepie elektrotechnicznym lub elektrycznym albo dorobić u elektryka

 

:

No tak wiadomo ,że wymiary muszą być takie same,inczej silnik nie wejdzie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam!

Sorry że odkopuje taki stary temat ale inetresuje mnie pewna rzecz:

-w opisach wszystkich sklepów które sprzedają AK-47(s) TM napisane jest że posiada silnik eg700, natomiast na pudełku narysowany jest schemat przedstawiający wnętrze GB, a na rysunku silnika jest napisane eg560.

To mi coś sugeruje. Możecie powiedzieć o co chodzi?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...