Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Farba Bundeswehry


Recommended Posts

Może ktoś wie gdzie i czy w ogólę dostanę matową farbę w kolorze Oliv używaną przez Niemiecką Bundeswehre do Malowania Hełmów,pojazdów i innych rzeczy?Nie wiem czy są to te same odcienie Oliv ale w zasadzie najbardziej chodziło by mi o farbę do pomalowania Hełmy Schubertha ;-)

 

 

 

Wawix

Link to post
Share on other sites

Kolory farb określone są międzynarodowym standartem RAL. Teoretycznie idziesz do każdego lakiernika i prosisz o wymieszanie farby wg jej kodu i koniec.

Bw stostuje pewnie jeszcze jakieś specjalne dodatki, zmiejszające sygnaturę IR, ale ich na wolnym rynku nie dostaniesz. Matowy wygląd lakieru uzyskuję się przez dodanie specjalnego zmatowiacza, lub zwykłego talku.

Numery kolorów to:

-oliwkowy (Nato-Oliv) RAL 6014;

-brązowa zieleń (Bronzegrün) RAL 6031;

-brązowy (Lederbraun) RAL 8027;

-czarny (Teerschwarz) RAL 9021;

Informacje na temat standartu RAL znajdziesz Tutaj. Na niemieckiej Wikipedii jest katalog kolorów, co znacznie ułatwia dobranie właściwego.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie coś będziemy kombinować Szwagier jest lakiernikiem samochodowym i dobiera kolory w wielu przypadkach i daje do mieszania.Możliwe,że jak mu pokaże kilka fot Schuberthów to dopasuje mi jakąś odpowiednią Farbę matową skoro o kontraktowe tak ciężko ;)

 

 

I jeszcze pytanko :

 

 

-oliwkowy (Nato-Oliv) RAL 6014;

 

 

Ta farba z allegro z tym samym symbolem raczej nie ma nic wspólnego i nie będzie się nadawała do pryśnięcia hełmu?

 

http://allegro.pl/item559457695_army_paint...jak_krylon.html

 

 

Wawix

Edited by Wawix
Link to post
Share on other sites

Postaram się załatwić farbę w puszce by dać do pomalowania pistoletem,z pewnością będzie ciężko załatwić.Ale podam Symbol Szwagrowi przynajmniej popyta ;)

 

 

I pytanko jeszcze jedno troszkę poza konkursem Do pomalowania samego Hełmu bez problemu poradzę sobie z wymontowaniem środka Hełmu?By został sam ''Garnek''

 

 

Wawix

Link to post
Share on other sites

Tak w ogóle cała sprawa z farbą się toczy w okół Hełmu Schubertha bo potrzebuję rozmiar 55-57.A oprócz na Rangershopie za 350 zł :???: to tego rozmiaru nigdzie nie maja bo pisałem wszędzie.Postanowiłem kupić Schuberta niebieskiego ''UN'' i przemalować go u Szwagra bo lakiernikiem jest to niech działa ;)

 

 

Wiem,że w pokrowcu to nie ma znaczenia ale od wewnątrz podczas ruchów głową bardzo rzuca się w oczy niebieski kolor wewnątrz Hełmu.

 

 

Ale jest iskierka nadziei na Schubertha BW w polowym kolorze o rozmiarze 55-57 w tym sklepie :

 

http://www.spust.net/sklep,3067,,,03,,pl-pln,666588,0.html

 

Odpisano mi,że dostaną dostawę za 2-3 tygodnie więc poczekam sobie i zobaczymy ;)

 

 

Wawix

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...