Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wyciszenie repliki g36k jg i mp5sd6 jg


Recommended Posts

Głowice tłoka i cylindra do zestawu cichego np. Systemy, dobre smarowanie zębatek i cylindra, tłumik (np. Silesia Factory są tanie i mają dobre opinie) no i używanie tylko trybu semi ^^. W giecie siedzi gb v.3 z tego, co pamiętam, czyli z głowicami problemu nie będzie, w mp5 (jeżeli dobrze pamiętam) v.2, więc podobnie, bez trudu można kupić, inna sprawa to koszty, no ale wyciszyć replikę tanio nie jest łatwo.

Link to post
Share on other sites

A czy ta mata się zmieści do środka repliki? Tak ,aby obłożyć nią gb. :-o

To chyba będzie najtrudniejsze zadanie... Między dżir-boksem a wewnętrzną częścią korpusu przeważnie jest tyle miejsca, że ledwo co kable się mieszczą. :roll:

Z tym wyciszeniem to najlepiej będzie kupić cichą głowice tłoka, przydałaby by się jeszcze wymiana zębatek jeśli masz stockowe bo w przeciwnym razie nie odgłos walącego tłoka będzie dominował a "zgrzyt" zębatek...

Link to post
Share on other sites

2mm z każdej strony to 4mm czyli... prawie pół centymetra. Do giety takie coś już pakowałem ale nie do emki...

Z doświadczenia wiem, że gb bez dziury (widać przez nią sprężynę) da się bardziej wyciszyć. Oczywiście cylinder typ zero. Tłumik 20cm a najlepiej żeby lufa wewnętrzna kończyła się 5 cm przez końcem zewnętrznej. Silnik TM i duuuuużo cierpliwości. Życzę powodzenia, mnie się udało ;p

Link to post
Share on other sites

Porządny shimming, nasmarowanie zębatek, wyregulowanie silnika + plasticz body. U mnie z m120 i metalową płaską głowicą replika jest cichutka. Szkoda bawić się w maty i inne pierdoły, no chyba, że ktoś nie ma możliwości ingerencji w GB.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

P90 GFC to jest świetne do wytłumienia.

Pełno miejsca na matę do tłumienia + tłumik daje nie wyobrażalne efekty.

 

Ale zębatki to ja bardziej High Speed polecam Systemy Heliekal.

 

Mają mniejsze przełożenie więc mniej hałasują.

 

Te Torqiu Up to masakra, z racji przełożenia.

 

Dobre nasmarowanie, shimming [bardzo ważne] i głowice wraz z tłumikiem na początek spełnią egzamin.

 

Potem zębatki, jakiś lekki tłok.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

łozyska kulkowe, silnik tez zeby miał łozysko kulkowe, zestaw cichej głowicy tłoka, zębatki heliki najlepiej zastosowac jest mata to nieporozumienie ledwo co pomaga, dobre spodkładkowanie i nasmarowanie. im mocniejsza spręzyna tym głosniejsza replika poniważ z wieksza siła głowica tłoka uderza o głowicę cylindra...

a najlepszy sposób na wyciszenie repliki to odłaczenie od niej bateriii jak to napisał kolega na forum innym :)

Link to post
Share on other sites

Ja zrobiłem własny tłumik. :twisted:

Koszt - <10zł

Efekt - z ok. 15m słychać tylko głuchy świst kulki (semi czy auto nie robi zóżnicy) :-F

Moja broń - M4 S-System III generacja JG, chyba najglośniejsza (bez tłumika) w teamie :lol:

 

Instrukcję zrobienia takiego masz TUTAJ. Im więcej pierścieni zastosujesz (wydłużając przy tym długość tłumika), tym efekt lepszy.

Link to post
Share on other sites

ooo, Amerykę odkryłeś.

 

Ja też robię własne tłumiki i co? Nic. Też świetnie wytłumiają i co. Nic. :F

 

Ciekawe czy plastikowe łożyska nawet ślizgi będą cichsze.

 

Nie będą raczej przenosić drgań na GB.

 

Może masz te Infinity Dragunow, ale przy jakim springu?

 

Ja próbuję jak mam czas z wytłumieniem do tłumika i na razie zastosowałem jakieś szmatki, takie zielone na przemian z żółtymi grubymi i też dobry efekt, zwłaszcza jak się połączy z tymi pierścieniami.

 

Gąbka też robi swoje.

 

Ja robię tak pierścień duży, pierścień mały, gąbka, pierścień duży itp.

 

Stosujcie dużo materiałów różnych.

 

Każdy inny dźwięk wychwyci i strzał będzie bardziej nie do rozpoznania.

 

Ja jeszcze w otulinie robię dziury, żeby tam ten hałas wleciał.

 

Pozdro.

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Efekt - z ok. 15m słychać tylko głuchy świst kulki (semi czy auto nie robi zóżnicy) :-F

 

Sry, ale głosisz tutaj jakieś herezje... To jest wizycznie nie możliwe, żeby wygłuszyć tak replike żeby z 15m nie było jej słychać, no chyba że owinąłeś replike kilkukrotnie matą... Albo nie możesz rozróżnić "świstu" kulki od silnika. Przepraszam, że tak gadam, ale trochę denerwuje mnie to jak ktoś mówi "Wow, ale jestem super, tak wyciszyłem mojego guna, że nie słychać go z 10m..."

 

Ja, mam stock Auga JG z tłumikiem, wyciszonego bardzo dokładnie dobrą i drogą matą, ale i tak jest głośniejszy od M14 Cymy stock z wymienionym springiem na M120, bez żadnych mat i tłumikiem... Ja tego nie rozumiem... Co prawda wypodkładkował tą M14, ale żeby to aż tak wyciszało? Mój aug jest dziewicą xD (na gwarancji :-F ) i narazie nie chce nic grzebać.

Link to post
Share on other sites

Wow, ale jestem super, tak wyciszyłem mojego guna, że nie słychać go z 10m...

 

Nie powiedziałem tak, a więc w tym momencie to TY głosisz herezję, nie ja...

 

...i nie miałem intencji, aby ktoś to tak odczytał. Po prostu gościu się zapytał jak można wyciszyć replikę - podałem mu swój sposób.

Jeżeli jednak dalej nie wierzysz, to możesz do mnie wpaść i zobaczyć. Testowałem to z kuzynem. Ja strzelałem a on stał i słuchał (staraliśmy się strzelać jakoś od 1 do 0,5m od głowy :-F , ale W MASCE!) i po jakimś czasie zmiana. Obaj to potwierdziliśmy i żeby móc to określić jako prawidłowość powtarzaliśmy to kilka razy. Co prawda z metrem nie chodziłem i nie mierzyłem czy jest równe 15m ale wydaje się mi, że były to granice 15-20m

 

Pamiętaj - nie ma rzeczy niemożliwych :-F

i dopóki tak twierdzę, dopóty będzie to prawdą :twisted:

Edited by ICAC
Link to post
Share on other sites

i dopóki tak twierdzę, dopóty będzie to prawdą :twisted:

 

Dopóki tak twierdzisz, dopóty to tylko twoje zdanie/opinia, a czy ma to coś wspólnego z prawdą ? Moja prawda jest taka, że każdy ma swoje własne prawdy i to prawda. ;-)

Link to post
Share on other sites

Tak, masz rację, ale to była swojego rodzaju metafora. Mianowicie, dopóki twierdzę, że nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, dopóty będę pokonywał bariery "niemożliwego". Jeżeli jednak twierdził bym, że niemożliwe istnieje, już wiele moich pomysłow/"wynalazków"/i tym podobnych zakończyło by swoje istnienie w fazie projektowania. Dlatego uważam, że nie ma rzeczy niemożliwych i zawsze można lepiej :twisted:

 

Ale na tym zakończmy nasze wywody filozoficzne ;)

Edited by ICAC
Link to post
Share on other sites

Proponuję umyć uszy, tutaj nawet ładny review - http://www.medigo.pl/artykul/1497_Zadbane_...czysty_nos.html

 

Ja nie wierzę, w takie coś, że repliki nie słychać z 10 metrów i to jeszcze AEGa.

 

Napisz dokładnie co to za replika i co w niej zrobiłeś.

 

Mój kumpel ma MP7 Galaxy z tłumikiem 15cm/30mm HomeMade, w środku mata.

 

Wymienione łożyska na kulki, głowice, prowadnice sprężyny, cylinder.

 

To ma około 260fps.

 

GB obłożony matą, tak że wypycha je.

 

Fakt, że replika jest najcichsza w grupie. Jako, że jestem snajper to mam jako tako wyczulone zmysły. I z 20 metrów słyszę skąd strzela. I potrafię ocenić na oko z jakiego kierunku podczas gdy ja lezę w krzaczorach i go nie widzę.

 

To jest sam na sam, ale w tłumie innych AEGów takie coś ma sens.

 

Gdy się strzelamy w szturmie z np. HK416 to możemy nie usłyszeć tego świstu wyciszonej repliki.

 

Ja jestem zwolennikiem wyciszania replik, i wydaje mi się, że MP7 jest najlepszym wyborem.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...