Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ochraniacze BCB | kominiarka USA nomexowa


Recommended Posts

Witam!

 

Mam dwa pytania odnośnie oporządzenia.

 

1) http://www.sklep.vest.pl/product_info.php?products_id=1191

Jak te ochraniacze się sprawdzają? Czy ich jakoś bardzo odbiega od kontraktów? (jeśli w ogóle)

 

2) http://www.allegro.pl/item566436375_nomex_...ontraktowa.html

Czy ta kominiarka faktycznie jest z nomexu? Czy ktoś jej używa? Jak wrażenia? Głównie mam na myśli wygodę w oddychaniu.

Link to post
Share on other sites
http://www.sklep.vest.pl/product_info.php?products_id=1191

Jak te ochraniacze się sprawdzają? Czy ich jakoś bardzo odbiega od kontraktów? (jeśli w ogóle)

Hm, a przypominają w czymś kontraktowe?

 

http://www.allegro.pl/item566436375_nomex_...ontraktowa.html

Czy ta kominiarka faktycznie jest z nomexu? Czy ktoś jej używa? Jak wrażenia? Głównie mam na myśli wygodę w oddychaniu.

Tak, to oryginalna kominiarka, ale to kominiarka załóg pojazdów, wątpię w jej przydatność dla piechociarza.
Link to post
Share on other sites

1) http://www.sklep.vest.pl/product_info.php?products_id=1191

Jak te ochraniacze się sprawdzają? Czy ich jakoś bardzo odbiega od kontraktów? (jeśli w ogóle)

 

Wiesz - tak średnio - kupiłem dla porównania kontrakty desertowe - zupełnie inny komfort - a miałem już kilka par ochraniaczy na kolana.

 

Podobają ci się, fajnie będą się zlewać z DPM - kupuj - :mrgreen:

Edited by Corey
Link to post
Share on other sites
Tak, to oryginalna kominiarka, ale to kominiarka załóg pojazdów, wątpię w jej przydatność dla piechociarza.

 

Mnie bardziej interesuje, czy jest z nomexu, ale skoro oryginał, to pewnie tak. Dlaczego ma być nieprzydatna dla żołnierza piechoty? Ja szukam czegoś, co będzie trwałe, wygodne, a przy tym dobre do lansu (jak zwykle). A olive jeszcze dobrze kryje.

 

Wiesz - tak średnio - kupiłem dla porównania kontrakty desertowe - zupełnie inny komfort - a miałem już kilka par ochraniaczy na kolana.

 

Podobają ci się, fajnie będą się zlewać z DPM - kupuj - icon_mrgreen.gif

 

Zastanawiam się teraz, czy aby nie zakupić desertów, ale to chyba by był poroniony pomysł. A jeśli nie te ani nie kontrakty (bo chyba w Polsce ciężko dostać takie ochraniacze?) to jakie ochraniacze byście polecali?

Link to post
Share on other sites

Mnie bardziej interesuje, czy jest z nomexu, ale skoro oryginał, to pewnie tak. Dlaczego ma być nieprzydatna dla żołnierza piechoty? Ja szukam czegoś, co będzie trwałe, wygodne, a przy tym dobre do lansu (jak zwykle). A olive jeszcze dobrze kryje.

Wątpię, żeby była z nomexu, większa część niepalnych ciuchów armii JKM jest zrobiona ze zwykłych materiałów (Bawełna i poliester, lub sama bawełna) i mają tylko wykończenie nadające im niepalność. Ale są i takie które są z nomexu/kermelu.

 

Zastanawiam się teraz, czy aby nie zakupić desertów, ale to chyba by był poroniony

pomysł. A jeśli nie te ani nie kontrakty (bo chyba w Polsce ciężko dostać takie ochraniacze?) to jakie ochraniacze byście polecali?

Alta.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

Mnie bardziej interesuje, czy jest z nomexu, ale skoro oryginał, to pewnie tak. Dlaczego ma być nieprzydatna dla żołnierza piechoty? Ja szukam czegoś, co będzie trwałe, wygodne, a przy tym dobre do lansu (jak zwykle). A olive jeszcze dobrze kryje.

 

Jest bardzo gruba, bo przeznaczona jest do ochrony głowy przed wychłodzeniem - używana jest, gdy masz głowę na zewnątrz czołgu. Wykonana jest z nomexu, ale jej głównym zadaniem jest izolacja termiczna, dlatego podczas biegania się w niej zapocisz o wiele bardziej niż w normalnej balaklawie.

 

Aciepk, ta kominiarka jest hamerykańska nie brytolska.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się teraz, czy aby nie zakupić desertów, ale to chyba by był poroniony pomysł. A jeśli nie te ani nie kontrakty (bo chyba w Polsce ciężko dostać takie ochraniacze?) to jakie ochraniacze byście polecali?

Kontrakty używane zakupisz na allegro - oczywiście deserty.

Odpowiedz sobie na pytanie - do czego potrzebujesz te nakolanniki - mowa o leśnych - może się u ciebie sprawdzą - to że nie są kontraktowe nie oznacza wcale że są złe. / sa inne ale to już wiemy/

 

Ubierasz się w coś bo sie stylizujesz, chcesz się maskować czy robisz rekonstrukcję??

Link to post
Share on other sites

1) Kominiarkę kupię i tak, a nawet jej grubość uznam za zaletę - lepiej będzie chroniła przed kulkami. ;) Kiedy będę musiał biec, to albo zsunę ją na szyję (a taka kominiarka imho będzie lepsza od kefiji), albo po prostu zsunę tak, żeby zakrywała mi dolną część twarzy, przy czym będę miał odsłonięty tył głowy. Mogę też po prostu zsunąć ją z nosa. Więc powinna być ok, a jak nie, to będę miał ciekawy fant, który będzie idealny na zimę i jej okolicę.

 

2) Właśnie w tym sęk, aby kupić zielone kontrakty. ;) Nie chcę rekonstruować ani stylizować się, po prostu przymierzam się do zakupu za jakiś czas nowego munduru (obecnie używam jakże popularnego flectarna ;)) i jednym z typów jest DPM. A niejako "po drodze" spodobały mi się te ochraniacze. A uznałem, że skoro Brytole tego używają, a vest reklamuje ochraniacze z BCB jako nieoficjalny kontrakt, to będzie to ciekawa opcja. Ale wolę mimo wszystko zainwestować w coś, co będzie się wygodnie nosiło.

 

Co do Alty - pytałem raczej o coś typowo depeemowego. zresztą jeśli już, to wolałbym kupić bijansy (albo alty podobnie zapinane), jakoś bardziej mi się to podoba, mimo ze w barwach coyote brown. I je pewnie kupię.

Edited by Jarek Sadowski
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...