Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z kolimatorem EOTECH 552


Recommended Posts

Witam. Jestem posiadaczem Kolimatora EOTECH 552 http://allegro.pl/item577667321_kolimator_...552_jakosc.html, posiada on 2 rodzaje podświetlenia (czerwony i zielony).

Nie wiem czemu, ale od paru dni, kolor zielony przestał świecić. Baterie są dobre, ponieważ sprawdzałem na nowych. Jeżeli ktoś mógłby mi przybliżyć, co może być nie tak, byłbym wdzięczny.

Edited by Jodla
Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pewnie się przewód "odlutował".

Możesz to sprawdzić rozkręcając celownik. Jest to bardzo proste, odkręcasz 4 śrubki mocujące metalową osłonę, potem 4 śrubki przy panelu z przyciskami i na koniec 4 śrubki w spodzie.

Link to post
Share on other sites

Pewnie się przewód "odlutował".

Możesz to sprawdzić rozkręcając celownik. Jest to bardzo proste, odkręcasz 4 śrubki mocujące metalową osłonę, potem 4 śrubki przy panelu z przyciskami i na koniec 4 śrubki w spodzie.

 

Raczej, nie to bo po odkręceniu, żaden z kabli nie był odlutowany.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

A ja mam jeszcze inny problem z powyższym kolimatorem.

Nie chcę tworzyć osobnego tematu wiec podczepię się pod kolegę (za pozwoleniem).

W moim EOtechu problem jest następujący.(może któryś z szacownych kolegow sie z tym juz spotkał).

Mianowicie po każdym strzale punkt celowniczy po prostu gaśnie.za kazdym razem musze go ponownie odpalać przyciskiem.

Jest to dość denerwujące.

Wiecie z czego taki feler może wynikać i jak sobie z tym poradzić?

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Pozdrowienia

Link to post
Share on other sites

Jodla, moza w naszym przypadku przepaliła się diodka która rzucała punkt celowniczy, nic innego do głowy mi nie przychodzi.

 

Powiem Ci tak. Nie pamiętam jak rozbierałem kolimator czy jest jedna diodka czy kilka.

Jeżeli jest jedna, to nie ma opcji bo by inne kolory nie świeciły.

 

P.S. Jutro rozbiorę kolimator .

Jak możesz odezwij się do mnie na gg: 9321771

Link to post
Share on other sites

A ja mam jeszcze inny problem z powyższym kolimatorem.

Nie chcę tworzyć osobnego tematu wiec podczepię się pod kolegę (za pozwoleniem).

W moim EOtechu problem jest następujący.(może któryś z szacownych kolegow sie z tym juz spotkał).

Mianowicie po każdym strzale punkt celowniczy po prostu gaśnie.za kazdym razem musze go ponownie odpalać przyciskiem.

Jest to dość denerwujące.

Wiecie z czego taki feler może wynikać i jak sobie z tym poradzić?

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Pozdrowienia

 

 

Mam to samo :/ na szczęście nie jest to za każdym razem, ale dosyć często mi koli gaśnie ;/

Link to post
Share on other sites

Chaszczu, bez problemu możesz się podczepić pod mój temat.

 

Sprawdź czy na czerwonym i zielonym punkcie się to dzieje.

Dziś sprawdziłem i istotnie wyłącza się wyłącznie na czerwonym punkcie.Zielony wydaje się być w porządku.

Coś Ci to mówi?

O co w tym urządzeniu chodzi:)

Link to post
Share on other sites

Mam to samo :/ na szczęście nie jest to za każdym razem, ale dosyć często mi koli gaśnie ;/

 

Prawdopodobnie znalazłem przyczynę tego problemu. Problemem są sprężynki dociskające baterię, które to po prostu podają się z czasem odkształceniu. Drgania wywołane strzałem po prostu powodują chwilową utratę styku i tym samym zasilania.

Po fizycznym rozciągnięciu owych sprężynek (mocniejszy docisk baterii) problem zniknął.

Prawidłowa praca zarówno na czerwonej jak i zielonej plamce.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ja z powyzszym koli mialem troche inny problem... po lekkim przemoknieciu jak wlaczylem go zablokowal sie na zielonym punkcie i zadnych reakcji. wyciagalem baterie zmienialem rozkrecalem i nic. okazalo sie ze odlutowal sie jeden przewodzik z paska od "klawiatury"

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam

Ja także mam problem z kolimatorem eotech 552, ale trochę inny od poprzednich.

Mam rozbitą przednią szybkę. Chciałem ją wyciągnąć i zanieść do szklarza, żeby wyciął mi taką samą ale nie wiem jak ją wyciągnąć. Poodkręcałem wszystkie śrubki (zostały tylko te duże do regulacji położenia krzyża, nie wiem czy je też się odkręca?), otworzyłem i nie wiem co dalej.

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

nie pomoże nic, szybki nie da sie od tak wyciągnać. Szybka na około 2mm z każdej strony jest w szczelinie na sztywno.

michal9050 najlepiej będzie jak popytasz na komisie o EOTecha na cześci. Ja tak zrobiłem, a też miałem rozbitą przednia szybe.

 

to był już mój drugi problem z tym koli, zdążyłem naprawić przełączanie z czerwonego na NV i na pierszej strzelance poleciała szyba

Edited by gruby91
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Może i mi coś poradzicie bo mam inny problem z Eotech 551 G&P. A mianowicie, nawet gdy mam koli wyłączony(nie wyświetla celownika)to po dwóch tygodniach nowe baterie są do wywalenia:( Nie mam pojęcia co się dzieje. Tak stało się z fabrycznymi bateriami oraz z następnym nowym kompletem. Jesteście w stanie coś poradzić???? Na włączonym nie testowałem bo mija się to z celem:) Koli nie ma gwarancji:/

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Może i mi coś poradzicie bo mam inny problem z Eotech 551 G&P. A mianowicie, nawet gdy mam koli wyłączony(nie wyświetla celownika)to po dwóch tygodniach nowe baterie są do wywalenia:( Nie mam pojęcia co się dzieje. Tak stało się z fabrycznymi bateriami oraz z następnym nowym kompletem. Jesteście w stanie coś poradzić???? Na włączonym nie testowałem bo mija się to z celem:) Koli nie ma gwarancji:/

 

Tak się dzieje. Warto zawsze wyjąć baterie.

 

Pozdraiwam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...