Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16a4 JG >< PJ25


Recommended Posts

Potrzebuję pomocy osób w temacie, a wiem że tutaj takich nie brakuje :)

Otóż chcę zrobić karabin parasnajperski, głównie do wspomagania snajpera z 4ro taktem 8-)

 

Aktualnie posiadam m16a4 JG IIIgen. od krakmana

Jest tam trochę "tuningowanych" części:

- wzmocnione stalowe łożyska ślizgowe 6mm,

- wzmocnione zębatki TORQUE-UP,

- wzmocniona kierunkowa głowica tłoka wykonana z nylonu,

- wzmocniony tłok wykonany z nylonu,

- niskooporowe okablowanie,

- wzmocniona metalowa prowadnica sprężyny,

- łożysko kulkowe na zębatce silnikowej,

- osiem zapadek przeciwpowrotnych,

- silnik o zwiększonym momencie obrotowym,

- chromowany cylinder,

- sprężyna M120

- preclufa 6.04

 

Wiem, że muszę wymienić body, komorę i gumkę bo to jest podstawa

Ale co muszę w nim zrobić, by miał ok 500 fps ? Jakie części, koszt tego tuningu, awaryjność zestawu no i opłacalność...

 

Czy może jednak lepszym rozwiązaniem byłoby kupienie SR-25 (PJ25) i jego ew tuning z podawanych przez krakmanów 470fps. Wiem, że tam także trzeba wymienić lufę na preckę, komorę i gumkę. Co będzie bardziej opłacalne i mniej awaryjne ? SR'kę jak już coś, to później chciałbym dociągnąć do max 550fps, aby podziałać trochę samemu :)

 

Co o tym sądzicie ?? :poddanie:

Link to post
Share on other sites

Hmm 500 FPS =M140 .

 

Do takiej sprężyny z tego GB zostawił bym tylko popychacz dyszy i silnik . A wrzucił bym :

 

Szkielet deepfire - 165 zł

STU CA - 200 zł

BU systema - 300 zł

prowadnica łożyskowana PJ - 30 zł

tłok deepfire - 120 zł

M140 guarder -70 zł

 

= ok 880 zł

 

Brał bym SR .

 

Edit:

Zapomniałem o sprężynie ;-)

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Hmm 500 FPS =M140 .

 

Do takiej sprężyny z tego GB zostawił bym tylko popychacz dyszy i silnik . A wrzucił bym :

 

Szkielet deepfire - 165 zł

STU CA - 200 zł

BU systema - 300 zł

prowadnica łożyskowana PJ - 30 zł

tłok deepfire - 120 zł

M140 guarder -70 zł

 

= ok 880 zł

 

Brał bym SR .

 

Edit:

Zapomniałem o sprężynie ;-)

 

A policzyć cenę SR'ki i jego tuningu...nie wyjdzie więcej ?

GB przedłużony, to i niektóre elementy niestandardowe, za czym idzie cena :???:

 

Na owym tuningu, co mi podałeś będzie działać pięknie cacy bezawaryjnie, czy jest tu spore ryzyko ?

Bo wpadł mi w oko GB systemy M170 i wsadzenie doń dla zwiększenia wytrzymałości i bezawaryjności słabszej sprężyny m150 bądź max m160.

 

Dajmy na to, że obie konfiguracje miałyby osiągnąć dane 550fps. Która wyjdzie tańsza i mniej awaryjna ? Licząc też to, że m16a4 już posiadam, a SR'kę musiałbym kupić a cena niska nie jest...

Link to post
Share on other sites

Wg. mnie to mając 550 będziesz już za mocny na wspomaganie snajpera, ale co kto lubi :roll:

M16 na parasnajpera po up'ie może być nawet fajne, ale do 550 to brałbym SRkę

GB przedłużony, to i niektóre elementy niestandardowe, za czym idzie cena

Jeśli chcesz mieć coś, co jest mocne i niezawodne, to musisz zainwestować.

Albo rybka albo akwarium ;)

Link to post
Share on other sites

Wg. mnie to mając 550 będziesz już za mocny na wspomaganie snajpera, ale co kto lubi :roll:

 

Snajper ma 4ro takt po tuningu, czyli ma bardzo dobrą powtarzalność strzałów. Tu byłoby na semi ale samopowtarzalne, powtarzalność trochę mniejsza...

Zazwyczaj w parach snajperskich jeden ma 4ro takt, drugi samopowtarzalny :) Powód ten sam, celność i powtarzalność strzałów :)

 

 

Jeśli chcesz mieć coś, co jest mocne i niezawodne, to musisz zainwestować.

Albo rybka albo akwarium ;)

 

Mocne i niezawodne było wstawienie GB systemy ze słabszym springiem na pewno. Ale nie wiem, jak niezawodne byłoby m16a4 po tuningu oferowanym przez przemek10...

Link to post
Share on other sites

Taki mały OT - można mieć także rybkę i akwarium ale to już poza kategorią AEG'ów bo ich tuning na Parasnejperki jest parabolicznie kosztowny ( ktoś zna trochę matme to mnie zrozumie- chyba xD ).

Prawda jest taka, że jeśli chcesz spać spokojnie to na AEG'u oszczędzać nie możesz bo tutaj już mamy styczność z "ciemną stroną mocy" i to bardzo ciemną :)

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu to wsadziłbym m130 do eMki mimo wszystko, żeby nie robić z tego monstrum, wymienił body, poczekać aż się szkielet sypnie (jeśli w ogóle pęknie) i wtedy kupić DF. Pomyśl czy jest sens takiego tuningu jeśli z założenia masz tylko wspierać snajpera, który ściąga cele z większego dystansu.

Link to post
Share on other sites

O i tu chrzanu powinieneś dostać flaszkę Jacka Danielsa za to co napisałeś.

Snajper ma ściągać wrogów z większych odległości... a twoim zadaniem Fenr1r zapewne będzie likwidowanie wrogów na mniejszych dystansach, więc nie musisz a właściwie nie powinieneś mieć zbyt mocnej repliki, żeby komuś krzywdy nie zrobić...

Można powiedzieć, że będziesz robił ( takie moje zdanie ) za broń boczną snajpera, no bo nikt by nie chciał dostać z 30m z kulki wystrzelonej z repliki około 600FPS'ów... a chodzi tu o bezpieczeństwo ;]

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu to wsadziłbym m130 do eMki mimo wszystko, żeby nie robić z tego monstrum, wymienił body, poczekać aż się szkielet sypnie (jeśli w ogóle pęknie) i wtedy kupić DF. Pomyśl czy jest sens takiego tuningu jeśli z założenia masz tylko wspierać snajpera, który ściąga cele z większego dystansu.

 

Tydzień temu dla brata pękł szkielet GB w m4a1 boyi...razem ze szkieletem komora hop-up uległa destrukcji...co poszło jeszcze w środku GB, kto wie...pojechało na gwarancję na szczęście i przyjęli, tak więc na samym pęknięci szkieletu może się nie skończyć, czyli idą dodatkowe koszta, a wolę mieć bezawaryjność...

 

Po primo, GB od JG strasznie głośno chodzi, nie wiem czy to wina abs body czy w czym innym leży przyczyna, ale kultura pracy jest masakryczna :???: ...sama wymiana sprężyny coś na tą przypadłość raczej nie pomoże... a para snajperska musi działać cicho i być jak najmniej wykrywalna...

Sekundo, to duet jest mobilny...nie zawsze uda się znaleźć miejsce, by 4ro taktem dało się ogarnąć nawet 2 cele na raz i w dodatku gdy biegną...w tym celu jest samopowtarzalny :wink:

Tertio, nie zawsze będę przy 4ro takcie w duecie, a też jako strzelec wyborowy wspomagający drużynę...mały zasięg przy m130 porównywalny ze szturmowcami będzie za mały...

 

Czyli można powiedzieć, że jestem równoznacznym snajperem jak 4ro takt, tyle że cele wymagające większej precyzji i skrytobójczości oddaję jemu :)

 

Backup mamy oboje na bliższe dystanse :) Więc nie w tym rzecz... :wink:

Edited by Fenr1r
Link to post
Share on other sites

Mocne i niezawodne było wstawienie GB systemy ze słabszym springiem na pewno. Ale nie wiem, jak niezawodne byłoby m16a4 po tuningu oferowanym przez przemek10...

 

Jak bym miał kasę to bym się nie wahał nad GB systemy ale ta konfiguracja którą zaproponowałem jest złożona tak aby M140 działało długo bez zmartwień , najsłabszym elementem jest GB , jak by zastosować inny śmiało można pchać M150 .

 

A ze słabymi szkieletami nie radzę eksperymentować , kiedyś padł mi GB CA z lvl3 ASG shop , a z nim głowica cylindra , głowica tłoka , cylinder , dysza i komora hp czyli ponad 400 zł w plecy .

Link to post
Share on other sites

Nie, nie jesteście w takim razie dwójką snajperską (snajper + obserwator), a najzwyklej dwoma snajperami.

GB chodzi głośno, bo średniej jakości ciernie zwane łożyskami robią swoje, lepsze byłyby 7mm kulkowe, ale przy tej mocy kulkowe może szlag trafić. Wina jest też na 100% po stronie podkładkowania, a właściwie jego braku.

To co słyszy przeciwnik to głównie dźwięk, który wydobywa się z lufy, bo ten warkot GB jest zbyt mało słyszalny i rozpoznawalny na takim dystansie.

Więc jeśli chcesz wyciszyć to:

-zmiana łożysk

-dobre smarowanie

-zestaw cichych głowic

-dobre podkładkowanie

-cichy silnik (ale jeśli masz jg 3gen., to zostawiłbym go)

-tłumik dźwięku

Link to post
Share on other sites

Szczerze to przez ponad 3 lata strzelania podkręciłem masę replik , wiele padniętych rozkładałem ale nigdy się nie spotkałem z rozwalonym łożyskiem kulkowym .W sumie po zastanowieniu to jedyna część GB której nie widziałem rozwalonej .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Nie, nie jesteście w takim razie dwójką snajperską (snajper + obserwator), a najzwyklej dwoma snajperami.

No, można tak powiedzieć :-F

 

Skoro tak się ma sprawa to według mnie lepszym rozwiązaniem będzie PJ'otka + prec lufa + gumka systemy. JG raczej wyjdzie cię drożej... no chyba, że jest Pan kasiasty to może AR-11 RAM ;] ale to inna bajka

 

Nie jest kasiasty...niestety :-F już dawno miałbym cały arsenał RAM'ów :killer: ale może za 10 lat... :twisted:

Mam okazję na dobra PJ'tkę i to po lekkim już upie (preca, komora, gumka, chwyt, teflonfix) tak więc chyba przeniosę się na PJ25 :lol:

Tylko jak tam jest z kosztami tuningu ? Czy części dostępne u krakmana do gb long będą wystarczająco mocne żeby utrzymały m150, max m160 ? Co trzeba poczynić z PJ'tką, aby działała dobrze i bezawaryjnie ?? Koszt tuningu może sięgnąć 1k max...

Edited by Fenr1r
Link to post
Share on other sites

Znalazłem 3 obszerne tematy o 25'tkach, nie łatwo jest wszystkie szybko przejrzeć :D Twój stoi w kolejce jako drugi, jeden prawie kończę :)

Ale jak wiadomo, chińczyk chińczykowi nie równy, tak więc nie wiem czy wymiana sprężyny nie rozwali mi czegoś tam... ale oczywiście przeczytam, wyciągnę wnioski, pewnie też o coś zapytam :P

Link to post
Share on other sites

Prosta zasada:

- kulkowe duża szybkość obrotowa przy małym obciążeniu repliki przeważnie do m110 i wysokim rofie

- ślizgowe niski rof i silne sprężyny

- rozmiar ma znaczenie, tak więc bierz jak masz 7mm

- łożyska oczywiście metalowe

-jak będziesz robił snajperkę na bazie gearboxa z minimi to nie martw się o łożyska ślizgowe tam łożyska mają w końcu sensowny rozmiar i można spokojnie stosować kulkowe.

Edited by samael16
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...