Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Moc ani zasięg nie zmieni się (na złe), pod warunkiem że wymienisz cylinder. Na taki bez portów - typ 0.

 

Edit: A jeżeli będziesz już wymieniał cylinder, pomyśl o wstawieniu bore'upa. Łożyskowana glowica tloka, cylinder, głowica i dysza - większa się szczelność, powtarzalność strzału, moc wylotowa. Nie jest to też jakoś strasznie drogie.

Edited by cziman
Link to post
Share on other sites

Jezeli wsadzisz 500 to bedziesz musial biegac z tlumikiem, ktory raczej nie spelni roli tlumika a atrapy tlumika.... 363 calkowicie wystarczy. Tlumik zawsze mozesz zalozyc i sciagnac bez wiekszego grzebania w replice . Innaczej stuacja wyglada jezeli masz wsadzana lufe 500 do repliki gdzie oryginalnie byla lufa 363. Wtedy tlumik masz przytwierdzony " na stale " a bieganie z tym po budynku jest juz problematyczne ze wzg na wymiary samej repliki...

 

cziman - Czy ty wogole wiesz o czym ty piszesz ?

Link to post
Share on other sites

Odnoszę wrażenie, że kolega johny13 też nie wie o czym pisze. HK do budynku, z tym co ma na pokładzie... dobre...

Cziman, wyjątkowo, jak Cię nie lubię forumowo, się zgadzam z tym co napisałeś, bo mądre to i światłe :).

Link to post
Share on other sites

@cziman - glowica tloka, moc wylotowa... no coz , nalezy chyba ponownie przepisac wszystkie ksiazki do mechaniki poczawszy od szkol zawodowych konczas na ksiaznach przeznaczonych na polibude ;)

Uwierz mi, troche tych szkol mechanicznych przewertowalem a procz mechniki oraz skanowania ogorkow to nic innego nie umiem ;)

 

Domyslam sie o co ci chodzi. Chciales pomoc , zrobiles to poprawnie , nie neguje twojego zachowania lecz pochwalam , tylko to nazewnistwo razi po oczach :/ Niestety jest to wg mnie nagminne. Rozumiem to , ze srodowisko AS sklada sie z roznych ludzi z roznych srodowisk i nie kazdy ma obowiazek to wiedziec. Dziwie sie tez troche , dlaczego admini oraz modery nic nie robia w tym kierunku , aby nazwac to zgodnie z terminologia.. Niestety , nie jest to ode mnie zalezne.

 

@ Tuksiak - jezeli lufa 363 pasuje idealnie do hk416 tj nie wystaje nic z poza tlumika plomieni lub z poza lufy, to jak chcesz zmiescic lufe 500 tak aby nic nie wystawalo ??? Na chlopski rozum -ok 15 cm bedzie mu wystawalo ponad lufe. Wtedy bedzie mial odpowienik nie m4 ale m16 czyli metrowego kolosa..

 

Ja widze to tak :

1 .Moze zmienic cala lufe zewnetrza tak aby 500 miescila sie wsrodku , ale muisialby tez przy okazji zmienic cylinder na pelny.

 

2. Zmienia cyliner na pelny ( bo taki jest wymog posiadania dluguej lufy ) oraz dokupuje jakis tlumik / atrape tlumika , ktory w jakis sposob ochrania wewnetrza lufe przed uszkodzeniem. W tym przypadku:

 

A) Biegnaie po lesie nie na wiekszego wplywu na wielkosc repliki. Tam jest sporo miejsca

B) Bieganie z takim czyms po budynku jest dosc uciazliwe ze wzg na metrowa dlugosc repliki

C) Mozna z takim czyms biegac po budnyku moszac go na plecach. Bron boczna wskazana.

 

Wg mnie najbardziej opcjonalnym rozwiazaniem jest lufa 363 oraz tlumik ktory zawsze mozna sciagnac lub zalozyc.

Link to post
Share on other sites

johny13 - ja nie wiem na jakich zasadach Wy się gdzieś tam strzelacie w CQB, ale u Nas, jak jakiś mądrala by wlazł z 420 na pokładzie do budynku, to bynajmniej nie byłbym jedynym, który sprzedawałby takiemu kopa w dupę na zapęd z życzeniami szczęśliwej drogi. Wiesz jest taka miarka, odległości bezpieczne strzału w zależności od mocy repliki. Więc czy będzie miał lufę 363, czy 1m, to jest to zupełnie bez różnicy i nie ma nic do rzeczy czy będzie się Koleś z tym mieścił w drzwiach , czy nie. Bo jak weźmie boczną w łapę, to przecież tego HK nie będzie sobie w poprzek klaty trzymał, nieprawdaż?

A tak na marginesie, jak miałem w FAL`u koło 350 to mi nie przeszkadzało, że ma ponad metr, tak samo jak nie przeszkadza mi szot z kolbą, kwestia przyzwyczajenia.

Link to post
Share on other sites

Dzień dobry.

 

Ja mam lufę Prometheus 590/6.03mm w moim HK, ale teraz to jest snajpa. [520fps przy M140 + Borek]

 

Polecam te precki.

 

Ja tam jestem zwolennikiem zasady łan szrot, łan gil, więc precyzja to podstawa.

 

Tak więc z mojej strony polecam dłuższe lufy chowane w tłumiku

 

:uśmiech: ;-)

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Ja po zmianie lufy z 300mm w M733 na 494mm z nie zauwazylem spadku zasiegu przy cylindrze typ1. Te 19 cm poprawilo mi tylko skupenie, choc i tak nie w znaczacym stopniu.

 

W polaczeniu z tlumikiem replika zdecydowanie zyskala na wygladzie :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

To jest tak: Kupujesz replikę która nadaje się do CQB, potem wpadasz na pomysł żeby lepiej strzelała, dalej i celniej, robisz karabinek para wyborowy

i nagle dopada Ciebie sytuacja że jak chcesz nawinąć w budynku, coś Tobie odpada albo masz rysy 0,5mm bo nie zmieściłeś się z gunem.

Kup sobie normalną lufę, w org. wymiarze, zaoszczędzisz sobie rozczarowań.

Link to post
Share on other sites

Tak, a od czego mamy broń boczną?

 

HK416 JG czy co? Ona ma w stocku 400fps ponad [ja tak miałem] więc gdzie do CQB?

 

Może i to dobry trop.

 

Ale jak na tak krótką lufę 289mm to bym polecił tylko Prometheus albo KM Head.

 

Wtedy to jest opłacalne.

 

Ale tłumik 10cm wątpię żeby coś zmienił drastycznie.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...