Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 przestaje strzelać kulkami


Recommended Posts

Witam,

 

W moim M4A1 ICS'a występuje dziwny problem: po prostu po oddaniu iluś tam strzałów karabin przestaje strzelać kulkami - strzela na sucho. Przełączam tryb i znów jest okej przez ileś wystrzałów. No i tak ciągle.

 

Co się może dziać? Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

"Zmień magazynek" - dobre, ryj mi się uśmiechnął :D

 

PRESTON:

To jest ta giwera: http://madonion.eu/M4A1_Universal_Version_p444.html . Jedyne co zmieniłem, to lufę na KM-Head 6,04, 363.

Bateria, to Firefox Ni-MH 9,6V 2300mAh.

Kulki: ICS 0,2.

 

EDIT:

Magazynek musi być sprawny - dopiero co go wyjąłem z pudełka. Broń jeszcze nie zdążyła być na żadnej strzelance.

Edited by irekm
Link to post
Share on other sites

Z tego wnikają jedynie dwie możliwości jakie przychodzą mi w tym momencie do głowy.

 

1. źle zmontowana lub wadliwa gunka hopa.

2. magazynek (chyba że problem jest identyczny na dwóch magach załączonych do reliki).

 

Z tym "musi byc sprawny" to ostrożnie. Kupiem mag ICS-a metalowy za 75 zeta i tez nie działał prawidłowo.

Edited by PRESTON
Link to post
Share on other sites

Przy wyjmowaniu magów normalną sprawą jest, że wypadają z niego kulki 8-) - średnio do 5 sztuk. Ot taka uroda aegów. Sprawdź z innymi magami jak zachowuje się Twój karabinek. Moim zdaniem to wina zacięcia sprężyny w magu. Jak kupiłem midcupy King Armsa, to już na pierwszej strzelance cuda wianki z niepodawaniem kulek się zaczęły dziać. A o high cupie od G&P nie wspomnę jakie miałem przeboje.

Gumkę HU bym wykluczył jako przyczynę usterki ( jabyś miał ją zwaloną, to na singlu po pustym strzale wypadałyby 2 kulki, albo ... nie daj Boże doprowadziłbyś do zacięcia kulki w komorze HU co skutkowałoby zajebistym zgrzytnięciem w GB)

 

Dlatego też przeszedłem na low cupy :mrgreen: Pozdro.

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

Stawiam na magazynek. Pożycz od kogoś jakikolwiek inny mag do M4 (nie musi być ICSa) i sprawdź co wtedy. Wygląda to tak, jakby sprężyna w magu lekko sie przycinała. Przestaje podawac kulki, Ty przestajesz strzelać przełączasz tryb "ognia" i zaczyna strzelać ileś tam kulek i znów to samo. Poprostu w czasie przełączania, sprężyna powoli się rozpręża i po jakimś tam czasie (1-2 sekundy) zaczyna dopychać kolejne kulki. Ja tak mam z większością swoich realcapów z racji tego, że potrafią miesiącami leżeć załadowane i sprężyny robia się słabsze. Nie znaczy to, że nowy mag nie może mieć tego typu problemów.

Link to post
Share on other sites

Ołkej, no spróbuję znaleźć kogoś z innym magazynkiem. Wielkie dzięki za pomoc, panowie.

 

No od razu zapytam na przyszłość: jeśli się okaże, że to wina magów, to jest jakiś sposób na usprawnienie działania kiepskiej sprężyny?

Link to post
Share on other sites

[Nie mogłem edytować.]

 

Po napisaniu posta postanowiłem popróbować jeszcze raz. Wydaje mi się, że im magazynek pełniejszy, tym więcej wystrzałów z udziałem kulek...

 

No i zwróciłem uwagę na to, że "suchym" strzałom towarzyszy dość głośne uderzenie gdzieś tam w karabinie. Ale uderzenie to nie zgrzytnięcie, o czym wspomniał Luis...?

Link to post
Share on other sites

Jakbyś miał zacięcie kulki w komorze HU, to tłok na skutek braku ujścia sprężonego powietrza nie wykonałby pełnej pracy. Efekt taki jak w strzykawce, jak zatkasz jej ujście przy jednoczesnym naciskaniu tłoczka. Z tą różnicą, że wówczas zęby tłoka zgrzytają o zęby przekładni w GB, co w konsekwencji może doprowadzić do masakry jego wnętrza :strach: . przy strzelaniu na sucho inaczej nieco pracuje sprężyna tłoka. Nie ma wówczas oporu jak przy wypychaniu kulki. Stąd jak sądzę te odgłosy u Ciebie. Na 99 procent problem jest w magazynku. Kolega Thor dobrze to wyjaśnił. BTW poszukaj w tej części forum, co robić wówczas z magami. Temat wielokrotnie wałkowany.

Życzę miłego użytkowania ICS'a. To dobry sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Właściwie, to sprawy przybrały nieco gorszy obrót, bo karabin zaciął się już dwa razy tak, że bateria i silnik zaczęły się grzać, a reakcji na spust zero. No i... pomogło po prostu wyciągnięcie magazynka :/ Dzwoniłem już do MadOnionów i powiedzieli żebym przysłał replikę. Ale przed tym spróbuję triku z olejem. Dzięki za podpowiedź :]

Link to post
Share on other sites

Magi się robi tak:

jesli to mid cap to wyciąga się spreżynę (zwykle mid capy są dwurzędowe). Sprężyna z racji szerokiego kanału jest prostokątna. Prawdopodobnie będzie widać, że jest lekko skręcona. Trzeba po kawałku ją "odkręcać". Na całej długości aż trzymana w powietrzu będzie całkiem prosta.

 

Jeśli replika Ci się zacina na naładowanej baterii to ślij na gwarę. Silnik ICSa jest tak potężny, że zwykłe zacinki raczej sie w nich nie zdarzają ;-) .

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No i trzeba było wysłać do MadOnionów i reklamować. Giwera naprawiona i już do mnie jedzie. Napiszę co się stało, może komuś kiedyś się to przyda. Krótko: po prostu nawalił silnik, który trzeba było wymienić. Hm...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...