Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Empire Total War


Recommended Posts

Ja gram, niestety od mało, bo czasu brak. Jednak nie żałuje zakupu. Oczywiście same bitwy są teraz dość realne pod względem wizualnym, ciekawa oprawa, interesujące jednostki do dyspozycji, bitwy morskie (nareszcie) itp.Wymogi epoki przesuwają taktykę do operowania bronią palną (walka wręcz na bagnety + ewentualnie oddziały przygotowane do walki tylko bronią ręczną). Dla fanów poprzednich części jest to zakupu w ciemno. Ci, którzy wcześniej nie grali, powinni zagrać.

Gram w kampanie - Polską-Litwą.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem - gram.

Jako zagorzały zwolennik całej serii Total War muszę przyznać że "miodność" serii skończyła się na Rzymie.

Kolejne odsłony są nowatorskie, dodają nowe rozwiązania i w znaczący sposób poprawiają grafikę, jednak twórcy zapomnieli o najważniejszym - specyfice bitew.

Zarówno w Medievalu 2 jak i w Empire jednostki biegają jak pokręcone, dodatkowo w Empire - strach stawiać oddziały w dwuszeregu - walą sobie w plecy że aż nerwy trzęsie.

Salwa z muszkietów woła o pomstę do nieba a skuteczność kawalerii daje wiele do życzenia.

Jak przeczytałem w instrukcji - w tym wydaniu prawdziwy pogrom miała sprawiać na polu artyleria - śmiem dyskutować.

Podsumowując, dla fana serii jest do dobry zakup, bo kolejna ciekawa odsłona z dziejów ludzkości i możliwość operowania na prawie (oprócz Azji) całym świecie oraz novum jakim są bitwy morskie.

Jednak dla kogoś kto pierwszy raz spotyka się z serią - odsyłam do Total War - Rome.

 

P.S. Przeszedłem kampanię niepodległościową, kampanię główną jako polsko-litewska strona a teraz dla odmiany - działam w Indiach wojskami mandżurskimi.

Link to post
Share on other sites

 

Zarówno w Medievalu 2 jak i w Empire jednostki biegają jak pokręcone, dodatkowo w Empire - strach stawiać oddziały w dwuszeregu - walą sobie w plecy że aż nerwy trzęsie.

Z tym się zgodzę. Czasami zdumiewa mnie AI komputera, który wyczynia jakieś podstępne hocopoły, które pozwalają mi na masową egzekucję jego oddziałów.

Podobnie bywa niestety podczas zmian formacji przez gracza.

 

Co do artylerii to bywa różnie - wszystko zależy jak będzie się nią operować, jaki rodzaj dobierze się do przeciwnika oraz jakimi pociskami na jakim zasięgu się razi.

 

Mimo tego i tak pozostanę wierny serii.

 

P.S. I fakt - Rzym był najsolidniejszy jeśli chodzi o bitwy.

Link to post
Share on other sites

Dodatkowo (mogłem wpisać wcześniej) pomijając mordęgę związaną z instalacją i aktualizacją STEAM`a ( u mnie około 2 godzin), warto potem włączyć wspomniany program w wariant offline - gra ładuje się szybciej, nie łącząc się z internetem...

A to już chyba kwestia łącza i komputera, bo nie zauważyłem takich problemów.

Link to post
Share on other sites

Grałem we wszystkie części Total Wara , najbardziej urzekł mnie Medieval 2 oczywiście z odpowiednimi modami bo podstawowa wersja to pożal się Boże :roll: , tutaj myślę będzie podobnie... Gracze muszą się wziąć do roboty i może coś przyzwoitego z Empire TW ulepią...

 

A system Steam to chyba najgorsze co mogli zrobić...

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem w dniu premiery i gram do teraz- gra jest bardzo miodna: kampania, bitwy, jednostki, handel - wszystko jest cacy.

 

Co do artylerii: zależy jakiej się używa i jakich pocisków. Jak używasz moździeży +pociski rozpryskowe+doświadczona załoga, to kosisz wszystko, zanim do Ciebie podejdzie - ale to wpierw trzeba mieć, bo faktycznie, poczatkowo artyleria jest o kant * roztrzaść :D

 

Gra ma ogromne wymagania graficzne i to jest minus- bo taka mapa ogólna kampanii powinna co najmniej chodzić 100 razy szybciej, niż ma to miejsce aktualnie i tutaj rzucają się w oczy pierwsze niedoróbki: pośpiech przy wydawaniu gry = lipna jakość końcowa, jezeli chodzi o optymalizację kodu...

 

Największym jednak minusem (śmiech na sali jak na dzisiejsze czasy) to to, że gra ma kilka błędów, które skutecznie zniechęcają a jak dodać do tego częste CTD, to "rence opadajom", szczególnie, jak zrobi się 5-6 bitew pod rząd i nagle widzimy Okienka.

 

Tryb multiplayer przypomina mi o czasach początku internetu: na 150 prób rozgrywki 2 doszły do skutku, z tego 1 się w ogóle odbyła: albo jest błąd połączenia, albo połączy ale rozłączy, albo gra zrobi słynne CTD, albo coś innego.

 

Na koniec wad dodam, że wszystko długo się ładuje: 1 godzina gry to około 20 minut samego ładowania: mapy bitwy, mapy kampanii, tury AI itd.

 

Ale to wady, które można przeboleć, jeżeli tylko gra przypadnie do gustu, bo poza wspomnianymi CTD grać można (i trzeba!) bo gra się świetnie i jak już gra zacznie działać, to pozostaje nic jak tylko cieszyć oczy latającymi kulami i trupami :)

Edited by Martini
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...