Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy żyje ?


Recommended Posts

Witam,

Ostatnio na strzelance z baterii Intellect 8,4V 1400mAh wypadł mi styk Tamiya czy jak on tam ma.

 

Po powrocie do domu wyciągałem ją z plecaka i przewody (czarny-czerwony) połączyły się ze sobą tworząć iskry (poczym bateria była bardzo ciepła) - Domyślam się że było to zwarcie.

 

Teraz moje pytanie czy ta bateria żyje, czy po zamontowaniu wtyczki tamiya będzię ona działać poprawnie czy jest ona do "wyrzucenia" :wink:

Link to post
Share on other sites

Może po prostu sprawdź? Jeśli nie smażyła się jakoś szczególnie długo, to żyje.

 

Jak sprawdzam na Shit Gunie to działa.

 

Może źle sprecyzowałem pytanie.

 

Chodzi mi o to czy bateria będzie działać normalnie, czy będzie mieć jakiś "uszczerbek na zdrowiu"

Link to post
Share on other sites

Miałem tak ze swoim Firefoxem (ze stocka Boyi/P&J AK). Zwarły się pręciki z mini tamyi bez plastiku, bateria była bardzo gorąca, rozładowała się do około 3 volt, po naładowaniu działa prawidłowo. Batka 8,4V 1100mAh Stick.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Firefox to jedno, Intellect zupełnie co innego. Mój stick ma raptem parę miesięcy i już traci napięcię, tzn zaraz po naładowaniu praży ładnie i daje dobrego rofa tak jak cały czas było jeszcze kilka tygodni temu, a po jakiejś godzinie rof siada i jest gorzej niż na chińskich batkach.

 

Mojemu kumplowi Intellect po prostu zupełnie zdechł po 6 miechach.

 

Nie sądzę, żeby zwarcie zabiło baterię, ale mogło znacznie zmniejszyć jej żywotność. Sporo bubli się ostatnio w Intellectach trafia, ale jak już pisałem, okaże się.

Link to post
Share on other sites

Viamortis ale to prawda z tą fabryką ;-) Tak samo w tej fabryce robione są UFC. Mowa tutaj tylko o ogniwach bo koszulki każdy kontrahent zamawia inne i we własnym zakresie je zakłada lub zleca to tej samej fabryce.

 

Miałem tak kiedyś w Szklarach na respie; siedzę sobie na ziemi i gadam z kumplem a On do mnie, że jakiś dym widzi za mną. Myślałem, że to po świeżo zagaszonym papierosie a tu pali mi się w ładownicy zapasowy aku! Szybko wyrzuciłem aku - tylko iskry i ogień. Też się wtyczka wysunęła i doszło do zwarcia. Aku do śmieci...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...