Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zamierzam kupic umundurowanie BDU, jednak mam problem: jest oferowane z dwoch roznych materialow... Jeden jest nazywany jako Twill, a drugi to RipStop.

 

Czy ktos moze powiedziec, czym "eksploatacyjnie" roznia sie te materialy, bo cena jest identyczna i nie wiem na co sie warto zdecydowac? A moze nie ma to zadnego znaczenia?

 

Z gory dzieki za wszelkie info.

Link to post
Share on other sites

Witam

Rip Stop to material w taka kratke, jest cienszy i szybciej schnie. Sam uzywam juz ktorys tam komplet i nie narzekam. Co do twilla to malo sie moge wypowiedziec bo nie nosze, ale na oko jest grubszy, ciezszy i jak dane mi bylo sie przekonac schnie wolniej. R/S chyba jednak latwiej przetargac i przetrzec, bo jest po prostu cienszy. Sam wybierz co wolisz.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

RipStop jest materiałem tzw. tropikalnym. Jest cienki, bardziej delikatny i przewiewny. Szybko schnie. Dzięki "kratkowanej" strukturze jest też mniej podatny na prucie po rozerwaniu - stąd nazwa (Rip - pruć, rozdzierać, drzeć; Stop - chyba nie trzeba tłumaczyć :) ).

 

O Twillu słyszałem tylko tyle co mój przedmówca.

Link to post
Share on other sites

Bierz RIP STOP. ja łażę nimal codziennie juz hmm 4 rok w łudlandzie ripstop, jedna dziura i to na szwie wiec chyba nieźle co. Owszem jak spodnie spierzesz wytrzesz to sie rozlecą moment. Ale to jest długotrfały proces. Na lato nie ma lepszego munduru a zima i tak nosi się cos pod spód. Jak uszyjesz sobie lub kupisz kalesonki z polaru to zimą nie zmarzniesz a latem docenisz cienkość RS. jak chesz miec przewiewniejszy to poszukaj 100% cotton. nowsze ripstopy maja tak jak Twile 50/50 Nylon / bawełna sa co prawda wytrzymalsze ale i "szczelniejsze". Zresztą wejdz na stronkę Szaszłyka tam masz szczególniejsze info.

 

Pozdro

wilku

Link to post
Share on other sites

A ja z kolei stane przeciw rip-stopowcom. Grubszy material to moim zdaniem lepsze rozwiazanie. Ostatnio po 3 latach uzytkowania wymienilem moje M65 na nowe, jednak to co przeszla poprzednia para jest niesamowite. Noszone prawie codziennie ( z przerwami na pranie ;) ) - miasto, szkola, las, bagna, liny, czolganie, wspinanie, beton etc etc. Jesli tylko bedziesz odpowiednio je pral ( coby kolorow nie stracic ) beda Ci sluzyc wiernie. W zimie nie jest zimno, a co ciekawe, w lecie nie za goraco ( choc nie sa tak przewiewne, ale to moim zdaniem akurat zaleta ). Woda nasiakaja, ale kiedy stoje w niej po szelki wszystko mi jedno czy pozniej wyschne w 10 minut ( rip stop ) czy 15 ( moje m65 ). No chyba, ze stac Cie na 2 mundury, ale to inna sprawa ;)

Link to post
Share on other sites

ja studiuje 3 lata na początku szkoły średniej kupiłem UZYWANEGO rip stopa. łażę w nim często bardzo często (na początku mniej). Impery, wczasy, las, wyprawy, i inne takie nie nazekam kolejne spodnie beda na bank z RS.

 

ale NYCO tudziez emki są tez nie do zdarcia czego wcale nie podwazam, RS daje tobie komfort latem a twoje jajka bedą za to wdzięczne. zimą i tak nosi sie kalesonki tudzież krótkie spodenki. WIĘC jesli toma byc jeden mundur to polecam RS. najlepiej jest miec kilka ale to juz jest kasa.

 

pozdrawiam

wilku

Link to post
Share on other sites

jo,

 

Ja osobiscie mam mundury z tego i tego materialu. Coz moge powiedziec. Na lato nie ma nic lepszego niz rip stop. NIe bede powielal opinii przedmowcy(poza tym, jak moderator musze powiedziec, ze temat byl juz poruszany ale chuj z tym :) ). Mam jedna uwaga. W ciagu roku zjechalem jedna pare BDU rip stop. Dziwne to. Bo bluza trzyma sie jak sam skurwysyn. Wytzrymala, kolory tzryma itp. Natomiast spodnie... Spodnie, to juz druga para mi sie po porstu posypala. Jedne z nich maja 9 szyc a inne jak narazie 2. Po prostu rip stop mi sie rozwala.

Co prawda, uzywalem go tez doslownie wszedzie.

Link to post
Share on other sites

witam

ja także używam obu wzorów BDU

na lato rip-stop na jesien i zimę 50/50 NYCO i np. tropiki jak ich używałem co dzień w sezonie i pływałem w nich to rozleciały się w niecały rok a np. teraz mam juz jedną pare juz 3 rok -ale ją oszczędzłem - nie moczyłem ich za często i nie prałem ( zbyt często :D )

generalnie Pikace na lato rip-stop na jesień i zimę NYCO

pozdro

Link to post
Share on other sites

aaa tam. Na zime to i tak jeden chuj.

Natomiast, co moze byc przyczyna nietrwalosci spodni. CZasami dostepna jest pierwsza wersja zrobiona ze 100% Cotton, a nie 50/50 cotton nylon rip stop. Produkowana do 92go roku. Te sa wlasnie kurewsko nietrwale. Te drugie wytzrymaly troche wiecej.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dziekuje wszystkim za rzeczowe uwagi!

 

W koncu zdecydowalem sie na zakup RipStop-u (100% bawelna) produkcji Rothco z military.pl. Jak wynika z opisow, bluza i spodnie to chyba seria (nazwana przez producenta "Basic Issue") na rynek cywilny USA. Natomiast kapelusz pochodzi tez z Rothco, tylko z linii "Ultra Force". Osobiscie nie widze zadnej roznicy miedzy Basic Issue a Ultra Force, przynajmniej jesli idzie o zastosowany material i do konca nie wiem, na czym polega roznica...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...