Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[SPRĘŻ.] MP5 - zagadka


Recommended Posts

Otóż nie. wcale nie najzwyklejsza, i nie A3 z HFC ani TM :) . to była MP5SD3 UHC :D zmieniłem jej (pomijając upgrade wewnętrzny) rzeczy takie jak metalowy tłumik ognia (z micro uzi), metalowy spust (też z MU), zrobiłem amatorski surefire, ale sie trzyma i jest wygodny, mocno dociązyłem i jeszcze pare drobiazgów mało znaczących. :)

przegraliście "konkurs"-zagadke 8)

a umiesciłem to foto ze względu na to ze wielu ludzi było zainteresowanych wyglądem tej przeróbki

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W modelu brakuje takiego lacznika miedzy gorna "rurka" zamkowa, a lufa, na wysokosci muszki. Lufa jest za krotka. Poza tym mocowanie paska wyglada cokolwiek prymitywnie (wiem, ze UHC nie ma zaczepow, ale jak juz robiles taka skomplikowana przerobke, to mozna bylo o tym pomyslec! ;-) )

Link to post
Share on other sites

z paskiem to nie chciało mi sie nic robić, bo trzyma sie i co go bede upgrade'ował :wink: . moze wam sie nie podoba ale mi owszem :)

poza tym wali dosyć daleko(grzebałem nie tylko na zewnątrz :twisted: )

pzdr

Link to post
Share on other sites

Mnie sie podoba sposob w jaki zamontowales latare, ale naprawde musisz cos zrobic z ta przerwa miedzy muszka a lufa bo to wyglada dziwnie. :P

Jezeli to poprawisz naprawde bedzie dobrze wygladac. A co do pasa nosnego. Niech se dynda gdzie chce byleby byl wygodny. Myslales o 3 punktowym?

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

połączenie muszki z lufą ciężko by wykombinować, tym bardziej ze nie miałem wpływu na jej długość (metalowy tłumik ognia z micro uzi), wcześniej miałem dwa razy dłuższą z włókna węglowego, ale jak dla mnie była za długa :) . o pasie 3 punktowym myślałem i myśle, i chyba coś wykombinuje :)

Link to post
Share on other sites

No tak, wcale sie nie dziwie, ze jest jestes dorotka zachwycony swoim dzielem (jak wiekszosc autorow przerobek, heh), ale ja osobiscie jestem purysta jesli idzie o takie przerobki i nie uznaje tego jako sztuka dla sztuki...

 

Moim zdaniem upgrade zewnetrzny jest udany, jesli replika LEPIEJ oddaje pierwowzor. A co by nie mowic, wyglad twojej Mp5ki jest dosc odlegly od wersji real steel...

 

Zreszta wersja UHC, poza tym, ze dobrze strzela, jest dosc marnie wykonana replika i jako taka jest slabym materialem wyjsciowym, sprezyna TM bylaby chyba znacznie lepszym wyborem. Choc z drugiej strony, tanimi srodkami niewiele da sie osiagnac, bo przykladowo fachowy montaz do MP5 + porzadny kolimator to kwota wieksza niz wartosc takiego sprezyniaka. (BTW - wcale sie nie dziwie, ze kolimator jest tylko przylozony do guna, bo niby jak zamierzasz go przymocowac bez montazu?).

 

Anyway, nic nie mam przeciwko przerobkom, wiem ze moze to byc zabawne i dawac satysfakcje, ale nawoluje po prostu do rozsadku, aby nie tworzyc dziwadel tylko z czystej checi wyroznienia sie z tlumu.

 

Mam nadzieje dorotka, ze nie wezmiesz tego jakos specjalnie do siebie, bo publikujac zdjecie oczekiwales zapewne nie tylko wyrazow uznania, ale i krytyki (konstruktywnej w moim zamierzeniu).

Link to post
Share on other sites

i o to mi chodziło - o krytyke. ale co do kolimatora to musze zaprzeczyc, bo normalnie na strzelanke go przykręcam i sie trzyma (nie tylko ja)

poprawie sie na przyszłość i bede robił przeróbki odwzorowane niczym aeg :D . temat chyba zamknięty - wszystkie wady i zalety(?) już Pikace (przedewszystkim) wymienił.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem powiniens robic wszystko tak jak Tobie sie podoba i jak Tobie jest wygodnie. Jezeli chodzi o ten kolimator to nie trzeba go wcale montowac na szynie bo mozna odkrecic muszke i szczerbinke. A z tego jak znam Dorotke, moge powiedziec ze raczej nie robi niczego na pokaz, poprostu troche sie pospieszy z tym tematem:P Pozostalo troche szczegolow do dokonczenia.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Frager - proste, ze przykrecilem. Identyczny zreszta. Od tego czasu empisz walal sie po pokoju i plecaku i nic mu nic bylo. Jak go przestrzelilem, tak nadal mam z 5m ( na cqb - nie chcialo mi sie tego na zewnatrz robic ) skupienie punktowe. Po prostu jedna z tych bocznych okladek przekrecilem zgrubieniem na zewnatrz i pasuje idealnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...