Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rękawice BW


Recommended Posts

Jak ma sie sprawa z rękawicami BW? Czy istnieje ich jedna wersja czy jest też więcej? Sam wiem tylko o tych "zielono-czarnych", które są najbardziej popluarne. Z moich doświadczeń wynika, że w upalne letnie dni są one niezbyt wygodne (dłoń bardzo się poci itp.). W związku z tym mam pytanie czy istnieje jakaś inna wersja rękawic na lato?

Link to post
Share on other sites

Szare rękawiczki to stary model ogólnowojskowy, występujący w wersji letniej i zimowej. Były one używane do zajęć codziennych i poligonowych. Zielone rękawiczki, o których tutaj mowa, to nowy wynalazek BW i są to pseudo rękawiczki taktyczne.

Link to post
Share on other sites

Szare rękawiczki to stary model ogólnowojskowy, występujący w wersji letniej i zimowej. Były one używane do zajęć codziennych i poligonowych. Zielone rękawiczki, o których tutaj mowa, to nowy wynalazek BW i są to pseudo rękawiczki taktyczne.

 

Wolf takie rękawiczki masz na myśli?

link:

http://armyworld.pl/product-pol-269-Nowe-R...NTBALL-ASG.html

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy ktoś może widział w jakimś sklepie nowe rękawice bw... jedyny jaki znalazłem to zresztą ten podany dwa posty wyżej... tylko że na moje zapytanie w sprawie zielono-czarnego modelu odpowiedzieli że nie mają i mieć nie będą... a zdaje mi się że te niebieskie sprawią że będę wyglądał jak francuski żołnierz w XVIII wieku... czyli będę się tylko prosił o odstrzelenie jak kaczka...

Link to post
Share on other sites

Ehh, jak to powtarza Choisen... "Jeżeli w rekonstrukcji coś ci przeszkadza, noś to tak długo aż przestanie ci przeszkadzać"

 

Bardziej mnie irytuje to, że kiedy kupiłem rękawiczki były idalnie dopasowane do dłoni, mogłem w nich szyć spokojnie, a teraz tak się rozciągnęły, że są ok pół rozmiaru za duże.

Link to post
Share on other sites

Mi "kuleczki" porobiły się na palcu wskazującym. Pewnie od naciskania spustu :P

 

Macku, dobrze, że cytujesz dowódcę, masz plusa ;)

 

Mam pytanie co do tych "skórzanych" rękawiczek. Jak z nimi jest? Żołnierz ma "zielone" i skórzane? Czy tylko jedną parę, w zależnosci od "święta"?

Link to post
Share on other sites

Mi "kuleczki" porobiły się na palcu wskazującym. Pewnie od naciskania spustu :P

 

Macku, dobrze, że cytujesz dowódcę, masz plusa ;)

 

Mam pytanie co do tych "skórzanych" rękawiczek. Jak z nimi jest? Żołnierz ma "zielone" i skórzane? Czy tylko jedną parę, w zależnosci od "święta"?

 

A to jeszcze są te skórzane na wyposażeniu żołnierzy?

Wydaje mi się, że obecnie zielone są już w standardzie.

 

Zrobiłem mały research i wiem, że zielone rękawiczki pojawiły się na zdjęciach już w 2006 roku.

 

Druga sprawa, którą wg mnie trzeba poruszyć, a jest bardzo ważna i którą przerabiamy w naszej nowopowstającej grupie reko: co konkretnie i w jakim czasie rekonstruujesz?

Bo tego sprzętu jest od groma i wymieniał nie będę, a posłużę się tylko jednym przykładem: kamizelki - w użyciu jest Splitz (+S95), Mehler ST, IDZ i kilka pośrednich. Niby IDZ najnowszy, ale poborowi trenują w Splitzach.

Czyli pytamy się: który rok i miesiąc, poborowi czy regularni, na misji czy w koszarach?

I dopiero wtedy możemy się zapytać co oni mają w standardzie...

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...