Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ardeny 2010


Recommended Posts

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zaraz, zaraz. To to nie są te same imprezy? http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=78910 . Sponsor ten sam, temat ten sam, org chyba też, a inne daty i miejsce. To pomyłka, czy dublujecie impreze u was w Łodzi ?

Impreza w dniach 20-21 marca, była zapowiadana już w marcu bieżącego roku. Z tamtą drugą organizowaną przez 2REP nie mamy nic wspólnego, a jakiekolwiek powoływanie się na sponsoring AK MILITARIA jest nadużyciem.

Edited by pogonczyk
Link to post
Share on other sites

Taki drobiazg pod rozwagę.

 

Chodzi o użycie kamuflażu flecktarn (Bundeswera) po stronie III Rzeszy.

 

Nie byłoby dobrze gdybyśmy sami naszym drogim sąsiadom sugerowali znak równości między Wehrmachtem i SS a Bundeswehr. Zaś mieszanie przy takiej okazji elementów kojarzących się z III Rzeszą ze współczesnym mundurem Bundeswery to coś co chyba tworzyłoby zdecydowanie niewygodny precedens.

 

Zdjęcia pozostają "na zawsze" i zawędrować mogą daleko i to w oderwaniu od kontekstu. Wbrew pozorom taka duża impreza to nie tylko zabawa, ale też wyrabianie przyzwolenia dla pewnych obyczajów i postaw.

 

Nie wiem czy to co sugeruję jest możliwe, ale może warto się po zastanowić przy okazji nad wstawieniem nieco przekornie flecktarnu na stronę aliancką?

 

To tyle.

Link to post
Share on other sites
Chodzi o użycie kamuflażu flecktarn (Bundeswera) po stronie III Rzeszy.

Jak na razie nie wprowadzono żadnej dyscypliny mundurowej. Organizatorzy zastanawiają się nad wprowadzeniem jednolitego, dobrze identyfikowalnego elementu umundurowania, dla każdej ze stron konfliktu, który przy rejestracji zostałby wydany uczestnikom do obowiązkowego zastosowania podczas "gry". :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Problem elementu identyfikacyjnego - oczywiście - ciekawy i pwenie bardzo przydatny nawet w improwizowanych strzelankach na przyszłość.

 

 

Małe wyjaśnienie:

Rzucam tylko problem do przemyślenia jeśli ktoś uzna za stosowne. Jeślii nie przemawia do organizatora albo ogółu odbiorców - cóż, nie moja to rzecz. Proszę tylko o rozważenie tego, czy jednak w tym co piszę coś jest. Decyduje Organizator i Zbiorowość :).

 

Dlaczego wogóle zawracałem tym głowę?

Imprezy typu Ardeny to wbrew pozorom poważne przedsięwziecia a nie tylko "luźne strzelanki". Nie zdajemy sobie często sprawy, ale to co robimy to dość duży, choć niezorganizowany ruch społeczny, spory rynek i duża grupa kulturowa narzucające pewne wzorce (hura, jesteśmy ważni ;-) ).

 

Sedno:

W Polsce panuje zwyczaj (dziwny dość) noszenia niemieckiej flagi przez Polaków na ramieniu kamuflażowej kapoty*. To sprawia, że już nie jest "strój sportowy ASG" ale mundur i symbol. Zestawienie tego z elmentami nazistowskimi dla sporej części Niemców byłoby obraźliwe lub kłopotliwe. To nie kwestia poprawności politycznej, ale wmoim odczuciu - raczej zwykłego, zdrowego, konserwatywnego szacunku (który jest mi dużo bliższy).

 

http://www10.tx8.cn/photo/piecemark/pk31001.jpg Niczego Ci to nie przypomina? icon_biggrin.gif
Ano Erbsenmuster mi przypomina 8). Nie trzeba od razu zakładać, że nieznany rozmówca musi być od razu kompletnym ignorantem ;-). Można by przykłady długo jeszcze mnożyć: elementy mudnduru i oporządzenia III Rzeszy w enerdowskiej Nationale Volksarmee, współczesne rosyjskie mundury wzorowanych na niemieckich wzorach. Tylko to są rzeczy powszechnie znane i -z całym szacunkiem- nie o to tu chodzi.

 

To wszystko, dziękuję za poświecenie chwili uwagi problemowi :)

EOT - Myślę, że to jest zresztą problem bardziej na luźniejszą dyskusję w innym temacie lub nawet na żywo. Chciałem tylko dobrze wyjaśnić skąd mi się wzięły takie idee :)

 

 

* W przypadku pełnej rekonstrukcji, to oczywiście zrozumiałe.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za pytanie laika, ale trochę tutaj w tym wąku jest o wszystki i o niczym.

Czy mi się dobrze zdaje, że w przeciągu tygodnia w tym samym rejonie odbywają się dwie podobne imprezy? Jak ekipa chcąca wziąść udział ma podjąć decyzję? Czy mogę prosić o poradę?

A może lepiej byłoby zorganizować jedną imprezę za to dwa razy lepszą?

Link to post
Share on other sites

Jakie jest ograniczenie wiekowe??

Wszystko będzie w regulaminie, który ukaże się w pierwszych dniach stycznia.

i czy już można się zapisać gdzieś oficjalnie?

Lista zostanie otwarta wraz z publikacją regulaminów w pierwszych dniach stycznia.

Przepraszam za pytanie laika, ale trochę tutaj w tym wąku jest o wszystki i o niczym.

Czy mi się dobrze zdaje, że w przeciągu tygodnia w tym samym rejonie odbywają się dwie podobne imprezy? Jak ekipa chcąca wziąść udział ma podjąć decyzję? Czy mogę prosić o poradę?

A może lepiej byłoby zorganizować jedną imprezę za to dwa razy lepszą?

Zwróć się z tym pytaniem do organizatora imprezy zapowiedzianej na 27 marca. My jako główni organizatorzy Arden 2009 ogłosiliśmy replay już 4 kwietnia 2009 r. z informacją o terminie organizacji w 2010 r. (patrz pierwszy post w tym temacie), to Oni popełnili plaaagiaaat :wink:

Edited by pogonczyk
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie pamiętam już gdzie, ale gdzieś pojawiła się informacja, że nie można już korzystać z obiektu "Czajki" w Łowiczu. Czy organizator może coś powiedzieć więcej na ten temat? Może to zdementować albo potwierdzić, jeśli to prawda to proszę o podanie lokalizacji nowego obiektu. :)

Link to post
Share on other sites

Nie pamiętam już gdzie, ale gdzieś pojawiła się informacja, że nie można już korzystać z obiektu "Czajki" w Łowiczu. Czy organizator może coś powiedzieć więcej na ten temat? Może to zdementować albo potwierdzić, jeśli to prawda to proszę o podanie lokalizacji nowego obiektu. :)

Wszystko OK, mamy zapewnioną rezerwację i nic nie wiem o jakichkolwiek przeszkodach, przynajmniej dla nas.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie to samo pytanie co kolega wyżej, domniemam że jeśli ktoś ma poniżej 18 lat kartka ze zgodą prawnych opiekunów. Organizator mógłby napisać więcej na temat tej imprezy np. dokładne info jak dzielimy się, na typy umundurowania ? I pytanie, czy ruszy osobny temat z zapisami bo te co widze to tak niezbyt dokładne, mianowicie kiedy więcej dowiemy się jakiś oficjalnych informacji na temat Arden 2010 ?

Edited by EvenemenT
Link to post
Share on other sites

czyżby temat zdechł??

Nic nie zdechło szanowne Airsoftowiczki i szanowni Airsoftowicze :lol: Wszystko pod kontrolą, mamy jeszcze dwa miesiące do imprezy. Chcemy ją przygotować jak najlepiej. Nie chcemy obiecywać "gruszek na wierzbie". Wszystkie sprawy rozstrzygną się w najbliższym czasie, choć pewne rzeczy trudno jest załatwić bez przebijania glową muru :wink:

Uchylając rąbka tajemnicy, zapowiadają się atrakcje w postaci koncertu hip-hopowego na zakończenie I dnia, a także bardzo prawdopodobny jest pokaz sztucznych ogni. Oczywiście tradycyjna "grochówa", a może i "bigosisko". Nie organizujemy zwykłej strzelanki-nap.....lanki. Chcemy imprezie nadać charakter zlotu, tym bardziej, że termin jest dwudniowy. Zatem zalatwienie i dogranie wszystkiego wymaga czasu.

Przepraszam wszystkich "zaniepokojonych" i "zniecierpliwonych" w imieniu Orgów i apeluję o jeszcze odrobinę cierpliwości :ok: ?

Edited by pogonczyk
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...