Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Porównanie sprężyn do VSR


Recommended Posts

Witam, jestem użytkownikiem repliki VSR-11 HFC i chcę włożyć mocniejszą sprężynę, lecz nie wiem dokładnie jaką prędkość wylotową otrzymam na danych sprężynach:

LayLax SP150

LayLax SP170

LayLax SP190

 

Jeśli ktoś miał styczność z tymi spręzynami i może mi podać prędkość początkową repliki na danych sprężynach proszę o odpowiedź

Link to post
Share on other sites

różne ^^.

 

zależy co masz już zmienione w tej replice. teoretycznie sprężyna 150 ma dać prędkość wylotową 150m/s więc:

 

http://www.google.com/search?hl=pl&cli...=Szukaj&lr=

 

i tak dalej

 

jednostka czasu ta sama więc wynik nie ulegnie zmianie.

 

w praktyce wynik może być większy lub mniejszy. zależy jak replika jest złożona uszczelniona i tak dalej.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc, z innego źródła otrzymałem podobne info, lecz lepiej rozpisane, tak więc dla kulek 0.20g:

SP150 - ok. 150m/s = 492fps

SP170 - ok. 170m/s = 557fps

SP190 - ok. 190m/s = 623fps

 

P.S. Na razie mam wymieniony tłok na LayLaxa z wyciszoną głowicą, reszta stock, do tej pory nie uszczelniałem, nie widzę na razie takiej potrzeby:)

Link to post
Share on other sites

spoko, po kilku strzałach rozleci się zespół spustu i kupi ZT ;D.

 

pierwszy sear w tej replice jest ze znalu więc za wiele nie wytrzyma ;P. nie pamiętam jak reszta

 

ps. co do wymienionych przez ciebie części to kasa wywalona w błoto bo można mieć lepiej i taniej ;P. polecam lekturę tematu o VSR G-Spec

Edited by xel20
Link to post
Share on other sites

A tłok laylaxa za który zapłacił 125zł postawi sobie na półce... sensownie i planowo zrobiony tunning :D

 

 

 

150SP- około 510fps

170SP- około 580

190 nie wiem.

 

Pamiętaj że na nówce sprężynie wartości są wyższe. Powodzenia w tunningu (bez precki, bez gumki, uszczelnienie też zbedne no i na co komu ZT...)

Link to post
Share on other sites

Mam zamiar wymienić wszystkie bebechy, tylko na razie nie mam tyle kasy, żeby walnąć wszystko od razu. Najpierw wkładam sprężynę, potem zespół spustu. Prowadnica powinna wytrzymać. Lufę i gumkę zostawiam na koniec, bo już teraz jest wystarczająco celna. Zespół spustu na razie wytrzymał sporo (najpierw wymieniłem na kilka strzelanek cały cilinder od MB03 - ok. 400fps; potem włożyłem sprężynę do APS-2 1.8J firmy PDI; teraz jadę na stockowej, żeby nie mieć dużego zużycia części).

Rozebrałem VSR-kę na części pierwsze - dosłownie co do śrubki (zimą mi się nudziło) i wiem czego się można spodziewać po częściach.

 

Poza tym tłok kosztował w Specu 160zł;P

 

Zamierzam jeszcze włożyć w VSR-kę:

- zespół spustu (550zł)

- prowadnica sprężyny (95zł)

- precka (170zł)

- gumka hop-up (45zł)

 

Do tego dochodzą RISy (50zł), montaż do lunety (ok. 30zł), luneta, chyba Guardera (285zł)

 

W sumie jakieś 1225zł jeszcze do włożenia. Sory, ale jak na kogoś bez pracy (uczeń) to trochę dużo, tak więc skręcam ją część po część. W wakacje składam na Zero Trigger System.

Link to post
Share on other sites
Lufę i gumkę zostawiam na koniec

To co najważniejsze powinno się wymieniać od razu a nie na koniec ;P. Stockowy zespół strzela teraz fajnie ale z mocną sprężyną wcale nie musi.

Zespół spustu na razie wytrzymał sporo (najpierw wymieniłem na kilka strzelanek cały cylinder od MB03 - ok. 400fps; potem włożyłem sprężynę do APS-2 1.8J firmy PDI; teraz jadę na stockowej, żeby nie mieć dużego zużycia części).

Rozebrałem VSR-kę na części pierwsze - dosłownie co do śrubki (zimą mi się nudziło) i wiem czego się można spodziewać po częściach.

Podobno do tej repliki można załadować sprężynę sp120(powinno dać 400fps) i będzie wszystko śmigać na stockowym zespole spustu ale sp150 i więcej... oj długo to nie podziała.

 

ps prowadnicę zamów u dextera ;P a ZT weź ten od pdi skoro masz już tłok to po co przepłacać?

Edited by xel20
Link to post
Share on other sites

Prowadnice chyba wezmę u niego, ale ZT możliwe że wezmę z G&H, kolega na innym forum mówił, że wezmą za to 300zł. Na razie ubolewam nad tym, że obszedłem całe miasto i nie ma nigdzie zielonego matu w sprayu (hit:/).

 

Z tego co wywnioskowałem też skręcasz snajperkę z VSRki xel20. Powodzenia:)

 

Aha, a tłok kupiłem LayLaxa, bo miał wyciszaną głowicę, a chce całkowicie wyciszyć snajpę. Tłumik chyba zamówię z Silesia Factory. Mają fajne dedykowane do VSRki ze specjalnym gwintem (nie musisz kupować przejściówki). We ferie zimowe z powodu zbyt dużej ilości wolnego czasu testowałem efekt tłumienia przez butelkę (w moim przypadku był to 1.5 litrowy Żywiec Zdrój) - dobrze wchodzi na lufę VSRki po zdjęciu muszki, tylko trudno się celuje (ale sam fakt, że tłumi zasługuje na uwagę:P )

Link to post
Share on other sites

ja jednak wolę dołożyć te 180zł i kupić ZT od pdi ;P

 

Co do tłoków LL ja zawierzyłem dexterowi i z tej części zrezygnowałem ;P.

 

Z tego co wywnioskowałem też skręcasz snajperkę z VSRki xel20. Powodzenia:)

A dziękuję i również życzę powodzenia ;)

Link to post
Share on other sites
potem włożyłem sprężynę do APS-2 1.8J firmy PDI
Ta sprężyna nie pasuje na prowadnicę od VSR (inna średnica). Pasuje natomiast do tłoka laylaxa. Ale co za różnica czy będzie się gięła za czy przed tłokiem? Będzie się gięła, nimo wacława.

 

 

Rozebrałem VSR-kę na części pierwsze - dosłownie co do śrubki (zimą mi się nudziło)
Ja to robię jakieś 2 razy w tygodniu od 3 lat i niestety też wiem... niestety. Zdechnie Ci piston lub trigger sear. Predzej trigger. ZT to niestety absolutnie konieczny zakup.

 

Tłok LL sprzedawany oddzielnie (tzn nie z ZT) nie współpracuje z ZT a jedynie z searami (inna zasada działania). Więc jesteś tłok w plecy.

Link to post
Share on other sites

Racja! W przypadku pdi znalu nie uświadczysz ;P do tego mas pewność, że wszystko będzie świetnie pasować. W przypadku części dorabianych wyjdzie lepiej lub gorzej ;P.

 

Już bym zamówił, ale czekam na prowadnice od dexterka:D[/.quote]

czas wykonania ZT jest sporo dłuższy od czasu wykonania prowadnicy więc proponuję zamówić już teraz ;P

Link to post
Share on other sites

Ale moim zdaniem G&H przewyższa te cześć, bo nawet daje gwarancję.

Poresztą oni robią zespoły spustu, cylindy itp. do kazdego modelu, wystarczy im wysłaś replike, a oni skopjują cześć i zrobią je z wytrzymałych materiałów.

Dla mnie od kiedy weszła ta firma kupowanie wielu cześć LL i PDI stało sie bez sęsowne...chyba ze ktoś chce sie po lansować drogimi i markowymi częściami.

Ale to tylko moje zdanie.

A tak z innej beczki...słyszałem ze zestaw PJ do warriora jest szczelniejszy niz markowy z Japonii. ;-)

Link to post
Share on other sites

Przed świętami pisalem do G&H i otrzymalem maila. Podziele się nim z Wami:

 

"Temat: Zero Triggera do VSR

 

Witam,

 

Koszt takiego triggera to 400zł.

 

Triggery wykonujemy tylko ze stali.

 

Czas oczekiwania około dwóch tygodni.

 

 

Pozdrawiam.

Bogdan.

Repliki G&H."

 

@xel20

ZT na razie nie zamawiam, ze względów finansowych. Kasa na prowadnice spokojnie sobie leży gotowa, a ta na ZT jeszcze się robi. Muszę najpierw opchnąć mojego AK47:) Dlatego jeszcze nie zamawiam zespolu spustu. Jak dobrz pójdzie zrobie to za dwa tygodnie. Poza tym mi się nie spieszy:P

Link to post
Share on other sites

Ze szczelnością to możliwe, macałem osobiście stockowy fabryczny cylinder (cały zestaw) od maruzena... DNO. Nieszczelne jak cholera. Toż tutaj zwyczajny o-ring był by lepszy niż to gumowe, czarne gówno które udaje uszczelkę.

 

 

Piter, pamiętaj że do ZT pasuje inny tłok niż do stockowego mechanizmu spustowego.

Link to post
Share on other sites
Koszt takiego triggera to 400zł.

80zl przeboleje i kupie pdi. Taki lans, że jednak pdi tam siedzi(joke ;P).

 

upewnij się też czy na pewno G&H wykonuje kopie ZT a nie stockowego układu.

 

co do tłoka zajrzyj do tematu w którym zaklepałeś prowadnice ;P.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...