Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Na co zwracasz uwage szukajac dla siebie oporzadzenia?


Recommended Posts

Guest british

1. Jakosc

2. Jakosc

3. Jakosc

4. Cena

 

A możliwość założenia tył na przód?

 

Dodałbym jeszcze producenta- jak wiadomo niektórzy nie wypuściliby chłamu. Dodatkowo wiadomo wtedy jakich koncepcji, rozwiązań, wykończenia i materiału się spodziewać.

Link to post
Share on other sites

Jakoze i tak wiekszosc oporzadzenia jakie uzywam jest robiona przeze mnie, to wlasciwie jedyne na co zwracam uwage to fakt, zeby dany sprzet spelnial w miare mozliwosci odpowiednie zalozenia dla danego typu dzialan, byl wygodny i mogl pomiescic wszystko to, co potrzebuje. A ze przeszedlem juz przez sprzet wielu roznych firm (NFM, Lubawa, BHI, Eagle, Spec Ops, amerykanskie i brytyjskie kontrakty itd) to mniej wiecej wiem jakie rozwiazania mi najbardziej beda odpowiadac.

Edited by kthulhu
Link to post
Share on other sites

"Co Cie tak naprawde interesuje, kiedy szukasz oporzadzenia dla siebie?"

- zdolność do wygodnego przenoszenia systemu wyposażenia pod kątem używanego systemu uzbrojenia i możliwość szybkiego dotępu do jednego i drugiego.

- funkcjonalność czyli przede wszystkim dobra współpraca i nie kolidowanie z pozostałymi liniami oprządzenia, uzbrojeniem i wysposażeniem dodatkowym.

Czyli: przenosząc część wyposażenia w umundurowaniu nie blokuję sobie oporządzeniem dostępu do kieszeni kamizelką nie blokuję linii 1 a 3 spokojnie zakładam na to wszystko majac dostęp do zdecydowanej większości z tego co przenoszę, a w razie '"W" mogę wszystko szybko zrzucic zostając z 0 i 1.

- materiały, szycie, trwałość, marka i dobre opinie użytkowników czyli jakość.

- uniwersalność ma służyć przez cały rok niezależnie od warunków pogodowych i typu działań - ten sam zestaw ma mi służyć w budynku co lesie, podczas działań przebierąc się przecież nie będę a docelowo działam w 95% w lesie. Kiedy jednak wychodzę z lasu do budynków muszę mieć mozliwie działać w nim sprawnie.

- innowacyjność nie trawię kamizelek i nie znoszę ładownic umieszczonych z przodu które wypełnione utrudniają leżenie i czołganie się. Nie szukam szablonowych rozwiązań typu kamizelka modułowa lub nie. Uważam z resztą że modułowść jest porzydatną rzeczą ale jeśli oprządzenia ma naszyte wszystko tak jak chcę nie potrzebuję mieć wszystkiego ruchomego. Wystarczy parę pierdół typu radio itp.

 

"Co jest najwazniejsze w oporzadzeniu, ktore chcesz sobie kupic?"

koncepcja z jaką uszył ją producent albo mi ona pasuje - spłenia powyższe ktryteria albo szukam czegoś innego. Generalnie wymogi są bardzo trudne do spełnienia więc i wybór nieduży.

 

"Jakich informacji szukasz, kiedy chcesz wybrac oporzadzenie dla siebie?"

kolejno wg. priorytetów:

- użyte materiały

- jakość wykonania

- opinie użytkowników

- dostepność

- cena

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja zwracam uwagę na takie rzeczy:

1) musi być to oryginał (demobil), bo wojsko badziewia raczej nie nosi i demobil jest stosunkowo tani

2) musi spełniać moje oczekiwania co do możliwości wykorzystania wedle własnych potrzeb

3) musi być wygodne

4) musi ładnie wyglądać i komponować się z resztą kompletu oporządzenia (np. ten sam kamo, lub odcień maskujący materiału pasujący do kamo - czyli najczęściej czarny/oliv)

5) nie kupuję rzeczy zbędnych, bo nie ma sensu ganiać z dodatkowym szpejem tylko po to, żeby był na garbie...

6) jeśli trafię coś co nie jest oryginałem, a uznam, że się przyda i pasuje do reszty to oczywiście patrzę jeszcze na cenę i materiał wykonania.

Link to post
Share on other sites

@british - na siodmym miejscu. Wyprzedza je lans i kolor zgodny z oryginalem ;-)...

 

5 - łatwość modyfikowania i naprawiania we własnym zakresie

 

To jest fajny argument! Do dzis pamietam jak napy od LBV zalewalem klejem zeby nie wyrywaly sie z cordury czy z czego to tam bylo przy odpinaniu...

Edited by maxavelli
Link to post
Share on other sites

1. Jakość wykonania, komfort użytkowania (w dużym stopniu się ze sobą pokrywają).

2. Możliwość regulacji.

3. Modułowość/dostępność modułów.

4. Współpraca z innymi częściami oporządzenia, w szczególności z camelbakiem lub plecakiem.

5. Cena (zdaję sobie sprawę, że za dobre rzeczy trzeba zapłacić).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...