Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Na co zwracasz uwage szukajac dla siebie oporzadzenia?


Recommended Posts

Witam,

 

chcialbym napisac recenzje pewnego oporzadzenia, ale nie wiem, jakie informacje Was interesuja. Moje doswiadczenie i opinie to jedno, a Wasze oczekiwania to zupelnie co innego. Nie chcialbym napisac recenzji, ktora do niczego Wam sie nie przyda. Stad pytanie w tytule:

 

Co Cie tak naprawde interesuje, kiedy szukasz oporzadzenia dla siebie?

 

Co jest najwazniejsze w oporzadzeniu, ktore chcesz sobie kupic?

 

Jakich informacji szukasz, kiedy chcesz wybrac oporzadzenie dla siebie?

 

Kazda odpowiedz jest dla mnie cenna.

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie

 

Kret

Link to post
Share on other sites

1.Cena

2.Jakość czyli:

*Wygoda [szczególnie czy pasuje na kogoś o moich gabarytach, jak rozkłada ciężar]

*Wytrzymałość [czy wytrzyma czołganie, tarcie o ściany itp. czy uchwyt ewakuacyjny spełni swoją rolę etc.]

3.Funkcjonalność - szczególnie w czym jest lepsze lub gorsze od powszechnie znanych rozwiązań.

4 Ewentualnie informacje jakie formacje, służby, kraje używają tego bojowo.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że "funkcjonalność" to jest pojęcie-worek, należało by po prostu wypisywać, co pod nim rozumiemy :)

 

1. Funkcjonalność (wygoda noszenia i użytkowania, pojemność, zastosowanie do przewidywanego przeze mnie użytkowania, współpraca z innymi elementami oporzadzenia - zwłaszcza plecakiem. Prostota regulacji / doasowania do użytkowanika to też istotna cecha).

2. Cena.

3. Jakość (solidność wykonania). Żeby nie ująć tego wręcz w kategoriach zarządzania jakością ;).

Link to post
Share on other sites

Komfort noszenia jest zawsze gdy masz ją na sobie.

Funkcjonalność jest związana z tym do czego ją używasz.

 

Kamizelka może być super wygodna w noszeniu, ale może się okazać, że nie idzie do niej przypiąć sprzętu, który na daną misję potrzebujesz i d... blada.

 

Wniosek - funkcjonalność, przeznaczenie i komfort są ze sobą powiązane, ale w dokładnej recenzji można je omówić oddzielnie.

Link to post
Share on other sites
funkcjonalność, przeznaczenie i komfort są ze sobą powiązane, ale w dokładnej recenzji można je omówić oddzielnie.
Zgadza się ale jak można opisać komfort? To jest sprawa bardzo subiektywna, mocno związana na przykład z budową osobnika.
Link to post
Share on other sites

Mam nadzieje, że mówimy tutaj o rzeczach kontraktowych(czyt. używanych przez wojsko, policję, służby rządowe):

 

1. Pojemność

2. Wytrzymałośc

3. Oddychalność

4. Modułowość

5. Użyteczność

6. Przykłady zastowania tego sprzętu w danym terenie(z odpowiednim określeniem wszystkich rzeczy znajdujących się w oporządzeniu)

7. Dostępność na rynku

8. Cena

9. Dostępne kopie i ich odniesienie do oryginału.

10. Jednostki używające tego sprzętu(najlepiej zdjęcia tych jednostek w opisywanym sprzęcie)

11. Krótkie porównanie oporządzenia z innym znanym, podobnym w jego klasie.

 

EWENTUALNIE Z PRZYMRÓŻENIEM OKA:

1. Punkty do lansu (szacowane na podstawie ceny, dostępności oraz pojemności) 8-)

2. Wartość opałowa (czyli pirotesty) :killer:

3. Nośność (rzut z zamachu z pustym i pełnym oporządzeniem)

 

Oraz oczywiście podsumowanie, czyli zady i walety..

Link to post
Share on other sites

Wolf, nie wiem czy można rozróżnić funkcjonalność od komfortu tak naprawdę - nie nazwę funkcjonalnym czegoś co jest koszmarnie niewygodne i męczy użytkownika.

Faktycznie definicja poszczególnych pojęć może być trudna.

Komfort to rozłożenie cieżaru, możliwość regulacji i dopasowania do budowy ciała, wentylacja. Funkcjonalność to zakładanie i zdejmowanie , ułożenie kieszeni , rodzaje zapięć, pojemność itp.

Natomiast bardzo ważny jest wg. mnie podział na sprzęt kontraktowy i inny. Są to inne standarty wykoniania, no i oczywiście przedział ceny i dostępności na rynku.

Link to post
Share on other sites

Informacje dotyczące oporządzenia jakie interesują mnie jako potencjalnego nabywcę:

 

0. Czy będę w tym zajebiście wyglądał ;)

1. Czy dany element oporządzenia (lub wzór w przypadku kopii) jest używany w warunkach bojowych przez jakieś siły bardziej specjalne niż zwykłe mięso armatnie.

2. Jak wygląda możliwość konfiguracji oporządzenia (w przypadku kamizelek bądź całych systemów).

3. Jakie dany element oporządzenia (np. kamizelka) ma zastosowanie w warunkach bojowych.

4. Czy zastosowanie z pkt. 3 ma jakieś znaczenie w ZWYKŁYM (czyli nie milsimowym) airsofcie.

5. Jak to jest z wytrzymałością i (pośrednio) jakością wykonania.

 

Funkcjonalność? IMO zależy od możliwości własnej konfiguracji lub, w przypadku całego kompletu, od uniwersalności konfiguracji.

 

Komfort? Jasne, ważna sprawa sprawa, ale IMO coś, co ma w sobie pancerne płyty, albo 30kg plecak na sobie, nie może być szczególnie komfortowe, więc po co się silić...

 

Pojemność? Jeśli plecak jest elementem oporządzenia, to jak najbardziej, ale to chyba standardowa informacja.

Link to post
Share on other sites

1. Porównanie bezpośrednie z innymi produktami tego typu

Czyli jak mamy ładownicę porównujemy ją z ładownicami innych producentów. Czy woodland jednego producenta wygląda tak samo jak drugiego. Która ładownica jest większa, ma inny kształt itp

 

2. Porównanie technologii produkcji

Czyli robimy sobie tabelkę i piszemy jakie bajery stosuje lub nie stosuje dany producent w porównaniu z innymi - czy taśmy są ryglowane, jakie są fastexy, jaka jest nitka, grubość cordury

 

3. Ocena użyteczności

Czyli po prostu sprzęt na plecy i sprawdzamy jak działa w polu - kiepski beltkit będzie i tak lepszy od (bardzo) dobrego CIRASa w lesie, i to trzeba zaznaczyć..

 

4. Cena/jakość

Porównanie jakości produktu na tle innych producentów. Czy jest to tandetna chińszczyzna która tylko wygląda i nadaje się tylko na wieszak, czy jest to bardziej miltec który można ostrożnie zabrać w pole czy jest to sprzęt na którym można polegać, tj. nie tyle do ASG i biegania ale milsimów i podobnych działań.

Link to post
Share on other sites

Kret - myślę, że najważniejsze jest funkcjonalność, dopasowanie osobiste, wygoda użytkownika. Dopiero potem są materiały i... cena. Przeżyłem kilkanaście kamizelek i jak każdy w końcu znalazłem te które mi pasują. Niestety zajęło to wiele czasu i kasy ale efekt jest więcej niż zadawalający - przynajmniej dla mnie.

 

Każda kami i oporządzenie ma swoje plusy i minusy uwarunkowane przez użytkownika. Jeden woli pasoszelki, inny PC, jeszcze inny lekką kami tylpu LBV. Więc trudno mi poradzić jak masz radzić :) przynajmniej w pierwszych punktach. Tobie będzie pasować, innej osoby o identycznej posturze ale innych przyzwyczajeniach totalnie nie podejdzie. Myślę że należy się skupić na zimnym przedstawieniu produktu i tyle.

Link to post
Share on other sites

jesli szukam czegoś z wyposażenia to po wstepnej selekcji towaru który ;

musi pasować do mojej broni, mieć odpowiednie przeznaczenie -las/CQB/MOUT/niebieska taktyka to biorę pod uwagę;

-przemyślany projekt -jak coś jest zajebiste to jest warte swojej ceny

-materiały i jakość wykonania -ten sam pomysł dwóch firm może różnic się wykonaniem

-czy to się rzeczywiście sprawdzi w naszych realich ? czy to bedzie wygodne? zmyslna kamizelka z najlepszym materialów może nie do końca działać w naszym klimacie, może mieć nieodpowiedni kamuflaż, małą ilość kieszeni na wyposażenie czy magazynki

-no i cena oraz dostępność

Link to post
Share on other sites

Regulacja (od "jestem w samej bluzie" do "mam na sobie więcej warstw, bo jest zimno"). Niekoniecznie musi być ona prosta. Ważne żeby była stabilna w czasie dłuższego użytkowania.

 

System nośny - czy istnieje możliwość jakiejś modyfikacji, wymiany standardowej uprzęży na bardziej komfortową (szerszą, gąbczastą) jeśli przyjdzie nam nosić większe ciężary (oczywiście jeśli chodzi o coś "chestowego").

 

Powierzchnia montażowa. Współpraca z innymi elementami oporządzenia (niekoniecznie w tym samym systemie). Możliwość noszenia plecaka równocześnie z kamizelką a co za tym idzie szerokość części stykającej się z ramionami, jej "śliskość" (brakuje mi odpowiedniego słowa ;)).

 

Pojemność i w pewnym sensie uniwersalność ładownic (np. żeby magazynki wszelakiej maści się do nich mieściły - nie w każdej kamizelce jest to możliwe).

 

Sposoby zapięcia, ich hałaśliwość. Łatwość dostępu do poszczególnych miejsc, gdy jest się już obładowanym jak osiołek.

 

Waga samego oporządzenia oraz jego - przynajmniej szczątkowa - przewiewność (czy człowiek nie czuje się w nim jak w gorsecie).

 

Ruchliwość w danym modelu - czy nie blokuje zbytnio ruchów, jak się w nim biega, czołga, wspina. Oczywiście jest to sprawa bardzo indywidualna, ale dyndające w czasie biegu część każdemu chyba by przeszkadzały.

 

Do tego oczywiście dochodzi jakość wykonania. Na końcu jest cena, bo za dobre rzeczy warto płacić.

Edited by Jantas
Link to post
Share on other sites

Ja zwracam uwage na takie rzeczy jak:

 

- Materiał z czego jest dana kamizelka zrobiona

- Jakość wykonania

- Cena

- Design, czyli po prostu czy dana kamizelka mi sie spodoba (prawie jak z odzieżą :D )

- Modularność

- Ciekawe przydatne rozwiązania

- Dostępność różnej rozmiarówki danej kamizelki, lub jej spora regulacja. Niestety jestem osobą szczupłą i musze patrzeć na S ...

- Komfort jej noszenia, czyli czy będzie dobrze na mnie pasować, czy nie będzie krępować moich ruchów, czy da radę ją wygodnie nosić z Battle beltem i wiele innych pomysłów.

- Czy w kamizelce jest jakiś patent aby chociaż w lekkim stopniu zmniejszyć "grzanie" się w niej

 

 

Kolejność była losowa. Wszystkie rzeczy mają istotne znaczenie, aczkolwiek przede wszystkim na 1 miejscu postawiłbym punkt o regulacji i jej jakosci

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie najważniejsze jest:

 

1.Wentylacja, aby nawet w największym upale nie było za gorąco.

2.Łatwość w zakładaniu i ściąganiu.

3.Wygoda noszenia (im mniej czuję, że w ogóle ją mam na sobie tym lepiej).

4.Jakość kieszeni, ich rozłożenie, czy jest pokryta systemem taśm modułowych i jakim (właśnie dlatego, że każdy ma inne preferencje jestem zwolennikiem budowy modułowej).

5.Jakość wykonania (głównie chodzi o jakość szwów, rzepów, napów, nici, itd. materiały w skrócie czy to poliester czy cordura czy coś jeszcze innego).

6.W jakim terenie, jak długo i w jakich warunkach była używana przez recenzenta.

7.Rzeczywiste wykorzystanie w wojsku i przeznaczenie.

8.Osobiste odczucia recenzenta.

9.Dostępność i pochodzenie.

10.Cena.

 

 

Na te cechy i w takiej kolejności ja bym zwracał uwagę czytając recenzji.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

1. Wytrzymałość, jakość wykonania, materiały.

2. Wygoda, możliwość rozłożenia masy, przewiewność.

3. Możliwość konfiguracji, funkcjonalność, typy i rodzaje kieszeni/ładownic.

4. Dostępność, cena, pochodzenie.

 

Więcej nie mam przykazań.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...