Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Słyszałem że ryglowania , ale jaki cel ma ryglowanie w automatach ?

Taki, żeby Ci zamka nie wbiło w twarz podczas strzelania.

 

Polecam lekturę fachowej literatury, choćby z empiku, zamiast sterty durnych pytań.

 

Nawet taki laik w dziedzinie broni palnej jak ja widzi, że nie wiesz jakie pytania zadawać.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Keltuzar , wiesz jakiej wielkości musiała by być sprężyna do takiego oporopowrotnika?Ryglowanie następuje po to by jak najlepiej przytrzymać zamek w przednim położeniu co skutkuje tym że wraz z pociskiem uchodzą przez lufę gazy ( które to potem powodują pośrednio odryglowanie tegoż zamka ) , jednocześnie z tymi gazami "wychodzi" ciśnienie dzięki czemu sprężyna oporowo-powrotna nie musi być wielka jak przysłowiowy słoń. Odpowiedzią na twoje pytanie jest moje twierdzenie : miałbyś te elementy ( zamek w raz z suwadłem oraz zespołem oporo-powrotnym ) w twarzy przy tych parametrach sprężyny dlatego że sama sprężyna nie dałaby rady ciśnieniu wytworzonemu przez spalanie kordytu w łusce przez co stałyby się (omawiane elementy) czymś na kształt "pocisku" tyle że niebezpiecznie szybko zbliżającego się do twarzy osoby strzelającej... tak przynajmniej wyjaśnił mi to swego czasu komandor-wykładowca strzelectwa.

Edited by mg34
Link to post
Share on other sites

Dzieki wielkie . ! :)

 

Czyli ryglowanie jest po to by zamek nie odlecial do tylu zaraz po wypaleniu sie ladunku prochu (tak jak w ukladach z samkiem swobodnym czy polswobodnym ) , ale o cofnal sie do tylniej pozycji dopiero poprzez ciagnace(pchajace) go suwadlo , co powoduje ze cala energia nie jest skierowana czesciowo w kierunku lufy a czesciowo w strone zamka a jest calosciowo skierowana w kierunku lufy i przez lufe az do miejsca gdzie komora gazowa laczy sie z lufa , co zwieksza energie kinetyczna i predkosc wylotowa pocisku , dobrze rozumuje ?

Edited by Keltuzar
Link to post
Share on other sites

I tu pytanko kolejne .

 

Czemu ma służyć w AK ruch obrotwowy pewnej częśći ( jaka to ? ) .

 

Słyszałem że ryglowania , ale jaki cel ma ryglowanie w automatach ?

 

Pewnie chodzi Ci o tłok zamkowy ale to tylko przypuszczenia bo sam nie wiesz o jaką część Ci chodzi...

Jeko obrót jest po to żeby zaryglować zamek.

Zamek rygluje się po to żeby osłabić energię jego odrzutu oraz po to by nie otwierać przewodu lufy gdy panuje w nim jeszcze duże ciśnienie.

 

Dzieki wielkie . ! :)

 

Czyli ryglowanie jest po to by zamek nie odlecial do tylu zaraz po wypaleniu sie ladunku prochu (tak jak w ukladach z samkiem swobodnym czy polswobodnym ) , ale o cofnal sie do tylniej pozycji dopiero poprzez ciagnace(pchajace) go suwadlo , co powoduje ze cala energia nie jest skierowana czesciowo w kierunku lufy a czesciowo w strone zamka a jest calosciowo skierowana w kierunku lufy i przez lufe az do miejsca gdzie komora gazowa laczy sie z lufa , co zwieksza energie kinetyczna i predkosc wylotowa pocisku , dobrze rozumuje ?

 

Jak poprzednicy wspomnieli wcześniej - lepiej weź książkę odpowiednią lub chociaż branżową gazetę i uzupełnij podstawową wiedzę. Od prawie roku zadajesz różne pytania w tym temacie i zamiast z pytania na pytanie wykazywać rozwój swojej wiedzy pokazujesz że chyba Ci jej ubywa. Litości chłopie...

 

mg34 - oporopowrotniki to są w działach artyleryjskich. W broni strzeleckiej to się nazywa sprężyna powrotna lub urządzenie powrotne (jeśli to element złożony z kilku części). I powiedz mi, jaki kordyt Ty spalasz w tej łusce? ;-)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...