Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam , zakupiłem colta bell'a za grosze z uszkodzonym magazynkiem . Jako ,że aktualnie sprawnego magazynka nigdzie nie dostane , zarówno w sklepie jaki i na aukcjach postanowiłem zabrać się za uszkodzony . Problem wygląda tak . Po ładowaniu replika strzela 3do 6 strzałów , tak jakby nie ładował się do końca . Trzymając butle z gazem bardzo długo raz udało mi się naładować go na 14 strzałów . Magazynek również nie trzyma gazu... zdziwiłem się gdyż nie wydaje z siebie żadnych dźwięków typu syczenie etc. . Po prostu po 15-20 min magazynek jest pusty , odkręcanie zaworu nie wchodzi w grę , albo gdyż po minimalnym odkręceniu nie trzyma gazu w ogóle.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli to jest bell z 1. serii to wepchnij do zaworu napełniania uszczelkę (może być wydłubana igłą z zapalniczkni jednorazówki). Przynajmniej napełnisz go na kilkanaście kulek bez wycieków bokiem. Co do samych wycieków nie mam pewności, ale nie wykluczam, że ich nie ma, tylko że magazynek nie napełnił się wcale (w 1. serii bywa tak, że przy napełnianiu cały gaz idzie bokiem a nic do środka), albo, jeżeli już go napełniłeś i strzeliłeś parę razy, to te kilka strzałów zużyło cały gaz i odłożyłeś pusty magazynek. Ja miałem 2 magazynki do bella z 1. serii - są nieprzewidywalne. Jeden rozebrałem do zera i tak został bo niczego mądrego nie wymyśliłem. Do drugiego włożyłem uszczelkę z zapalniczki (po każdym napełnieniu zaklejam otwór kawałkiem czarnej taśmy izolacyjnej bo przy strzelaniu uszczelka wypada) i przynajmniej mogę z jednego napełnienia wystrzelić magazynek kulek. Generalnie colt bella nie jest dobrą repliką. Jedyny plus to zadziwiająco mocny blow-back (jak strzela oczywiście). Miałem w ręce colta bella z 2. serii - zdecydowanie lepszy magazynek - napełnia się po ludzku i gazu starcza na 1,5 - 2 magazynków kulek. Myślę, że magazynka można poszukać na Allegro. Taiwangun miał go jeszcze niedawno (samego Colta chyba jeszcze sprzedają- może mają jeszcze jakieś części w serwisie). Pewnie to się nie opłaca, ale pasuje od TM.

Link to post
Share on other sites

To jest całkowicie bezsensu wczoraj rozebrałem magazynek i okazało się ,że była tam uszczelka home made , która blokowała dopływ gazu . Postanowiłem się jej pozbyć i faktycznie wszystko działało...działało! dzisiaj z rana po zakupieniu gazu nie dało się magazynka napełnić . To Jest nienormalne , Wczoraj się dało dzisiaj już nie . Rozbierałem wszystko jest na miejscu i tak jak być powinno...ręce opadają przecież musi być logiczne wyjaśnienie tej anomalii .

Edited by Leo_111
Link to post
Share on other sites

...ręce opadają przecież musi być logiczne wyjaśnienie tej anomalii .

 

Jesteś w błędzie - to wcale nie musi być logiczne.

Ja z tym magazynkiem, który rozebrałem do zera miałem tak, że u Krakmanów, na moich oczach działał a po godzinie już nie działał. Nie szukałem wyjaśnienia, kupiłem drugi magazynek, który jako tako działa, a w końcu Colta od WE z dwoma magazynkami, które po roku też się sypią - w jednym padł zawór napełniania, a w drugim zawór wylotowy. Zrobiłem z dwóch jeden, ale to już nie to samo. Kilka strzałów i magazynek jest pusty. Sam Colt WE też się rozklekotał. Zamek ma luzy na boki i sprężyna powrotna już trochę miękka. To jednak wszystko chińszczyzna, czy to z CHRL czy z Tajwanu. Szkoda, że TM nie może robić replik full metal

Link to post
Share on other sites

wniosek na przyszłośc- nie kupujmy replik bella. Sam posiadam dwie tj. rewolwer M10 i berette 92f- obydwa można sobie o kant :uśmiech: rozbic.

M10

1.W M10 po upadku na żwir spękał się metalowy element trzymający cały bębenek. (ostatnia strzelanka)

2.Zacisk (wyglądający jak metalowa rurka) pod lufą nie pełni funkcji zacisku- jest za krótki o 5mm

3.Poluzowane trzymanie bębna od strony tylnej wewnętrznej (tam gdzie kurek), przy strzelaniu lub naciskaniu spustu bębenek wypada z zapadki których właściwie nie ma.

4.Gubliwe uszczelki od dolnej strony łusek

5.Nieszczelny cylinder gazowy

6.Chwiejąca się lufa... lata w lewo i prawo o ok. 2 mm

7.Niestabilny uchwyt (a raczej częśc mająca prawdopodobnie rolic safe grip dla ludzi o małych dłoniach) który można od razu odkręcic bo bez tego jest wygodniejsze

8.Bębenek się obraca losowo (70% przypadków muszę go ręcznie obrócic)

 

Beretta 92F

1.Nieszczelny magazynek- uszczelki wypadają

2.Syfon w temperaturze pokojowej

3.Wyłamany a raczej zużyty element spustowy

 

I w akurat to się nie dzieje tylko w mojej bercie

Edited by volf13
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...