Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 BOYI "podrywanie kulek"


Recommended Posts

witam posiadam replikę PJ/BOYI http://www.taiwangun.com/shop,show,1082

 

przy zamówieniu poprosiłem o wymianę gumki HU na gumkę guardera czarna z dystanserem, strzelam kulkami 0.25, replika chodzi bardzo dobrze już prawie rok...ALE...problem jest tego typu, że na zerowo ustawionym HU pod koniec lotu kulka zamiast opadać zaczyna się wzbijać w powietrze. Na podkęconym HU kulki rwą się jeszcze wyżej. nie wiem co może być przyczyną, ktoś na strzelaniu powiedział mi, że to może przez dystanser, ja się na tym nie znam więc zamieszczam temat tutaj. Replika zasięg ma dobry, tylko gdyby nie to śmieszne "wzbijanie się" pod koniec lotu. Proszę o podanie przyczyny takiego zachowania kulek jeżeli ktoś ją zna lub podejrzewa przez co to może być. W replice jest sprężyna 120 więc może używać kulek 0.28 ?

Link to post
Share on other sites

Może jak zakładali gumkę dystanser się "przytrzasną" i hu jest cały czas wciśnięte. Wyciągnij całą lufe wraz z komorą i zobacz czy na pozycji zero pojawia się "garb". Jeśli tak zdejmij górną dźwignię i zobacz czy dystanser nie jest przytrzaśnięty albo czy się nie przekręcił .

Link to post
Share on other sites

Może jak zakładali gumkę dystanser się "przytrzasną" i hu jest cały czas wciśnięte. Wyciągnij całą lufe wraz z komorą i zobacz czy na pozycji zero pojawia się "garb". Jeśli tak zdejmij górną dźwignię i zobacz czy dystanser nie jest przytrzaśnięty albo czy się nie przekręcił .

 

Ale skoro mówi że jest ustawiony na 0 i tak mocno podkręca to chyba jest to niemożliwe.

Zobacz to co ci mowilem, jesli okaze sie ze jest dobrze zamontowane to wymien dystanser.

Link to post
Share on other sites

Ale skoro mówi że jest ustawiony na 0 i tak mocno podkręca to chyba jest to niemożliwe.

Zobacz to co ci mowilem, jesli okaze sie ze jest dobrze zamontowane to wymien dystanser.

 

Szysko jest możliwe, guma Guarder'a, która musi się dotrzeć (przynajmniej te 1000 kulek), która sama zajedwabiście podkręca i duży dystanser Guarder'a - masz odpowiedź. Zależy też jakich kulek, ale psiknij sobie silikonu trochę do komory i ciesz się życiem ;-).

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Szysko jest możliwe, guma Guarder'a, która musi się dotrzeć (przynajmniej te 1000 kulek), która sama zajedwabiście podkręca i duży dystanser Guarder'a - masz odpowiedź. Zależy też jakich kulek, ale psiknij sobie silikonu trochę do komory i ciesz się życiem ;-).

Myślisz że przez rok się nie dotarła ? Mówię przyszczypnięty dystanser lub wymień na nowy, jest możliwe że jego średnica jest za duża i faktycznie cały czas wypycha gumkę.

Link to post
Share on other sites

Zerknij na .28g i zerknij w lufę po wyjęciu z komorą co się dzieje jak kręcisz regulacją. Jak cały czas będzie wystawał garbik i się nie powiększał, tzn. że dystanser stoi dęba, jak będzie się zwiększał/zmniejszał, może być po prostu za duży, albo za twardy, jak na minimalnym hopie prawie nie będzie go widać, to wybitnie za lekkie kulki ;-) (choć w to ostatnie nie wierzę).

 

EDYTA: Literówki

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Ale jest jakaś różnica kiedy dajesz hopsiupa na 0 i dajesz na maxa? jak tak to duża czy prawie żadna? jeżeli prawie żadna czy żadna to na bank dystanser albo system zmiany HU- nie reaguje na zmianę. Mogło się coś złamać czy coś. Zobacz czy jakoś lżej chodzi. Wg. mnie cięższe kulki to na pewno nie rozwiązanie, pierwszy raz słyszę żeby po roku zmieniać kulki na cięższe :D na pewno 0,28 będzie mniej podbijać ale... czy o to chodzi? czy o to żeby to naprawić.

Edited by Valdemar
Link to post
Share on other sites

no jak zakręcę magicznym kółeczkiem od hopki to kulasy podkręcają się jeszcze bardziej :D lecą wtedy na krótszym dystansie i podkręca kule szybciej i wyżej ją wznosi. w poniedziałek rozkręcę guna i sprawdzę lufę czy ten garbik się nie robi. Aha a ten dystanser to jak się wymienia ? jest to gdzieś opisane na forum? bo giwer nie rozkręcam i nie wiem co i jak się tam wykonuje :D

Link to post
Share on other sites

ok sprawa wygląda tak:

rozkręciłem i co zobaczyłem? poszarpaną gume guardera za 30 zeta <beczy> aha i panowie krakmani zrobili mnie w wała bo zamawiałem czarna a poszarpana była guma przezroczysta :D poszarpało ją chyba dlatego, że dystanser był za duzy...przynajmniej był większy od tego orginalnego...

 

dalej....

zamontowałem gume orginalna....wszystko cacy ale został mi taki złoty pierścień...wokół lufy był zawieszony i nie wiem co z tym zrobić....zmontowałem komore na lufe, zatrzasnałem ten smieszny pierdolnik i nałozyłem ten złoty pierscien na lufe... nie wiem czy dobrze zrobilem, ale widzialem na youtube jak kolo demontowal komore, to gdy sciagal lufe to tez mu taki pierscionek luzno latał po lufie...wieczorem robie test jak to teraz bedzie pilotować kulki :D dam znać po teście :D

Link to post
Share on other sites

Guarder ma słabsze gumki i łatwiej pękają więc mogła ci pęknąć gdy wyciągałeś lufę z komory. Ten pierścień nasuwasz na lufę zaraz po tym jak założysz blokadę (Ten plastik w kształcie księżyca). Wpychasz go tak daleko by znalazł się miedzy lufa a komorą(przed blokadą od strony wylotowej lufy) , ma on za zadanie usztywnić lufę w komorze.

Zamów sobie czarną gumkę systemy i używaj stockowego dystansera a powinno być dobrze.

Pamiętaj że przy składaniu najpierw wkładasz lufę z gumką w komorę potem od góry dystanser.

Edited by mwsid
Link to post
Share on other sites

oki skręciłem giwere i wszystko jest jak narazie wporządku :D kulki juz nie rwą do góry i hop up kręci gdy pokręcę kółkiem jakies 40-50 stopni :D zobaczymy jak sie sprawdzi za jakiś czas :) temat chyba do zamknięcia, pozdrawiam i dzięki za poświęcenie czasu i udzielenie dobrych rad :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...