Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nagrzana ładowarka


Recommended Posts

Witam

Po robocie ze spalonymi wtyczkami do baterii założyłem nowe. Niestety nie są to standardowe wtyczki używane w AEGach, są zbliżone lecz ciut inne. Problem wygląda następująco. Bateria ma nową wtyczkę, jednak pasuje do zwykłej. Po podłączeniu jej do ładowarki i sprawdzeniu stanu rzeczy po godzinie okazało się, że ładowarka strasznie się nagrzała. Była naprawdę gorąca, nigdy wcześniej aż tak.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?

Link to post
Share on other sites

Kable są okej. Ładowarka naładowała w nocy jedną baterię i nie nagrzała się strasznie. Jedyna różnica pomiędzy tymi bateriami to wtyczki (plastikowe) i przewodniki , czyli to metalowe cuś co łączy kabelki w wtyczkach. Może to być np. kwestia tego, że bateria jest już naładowana ?

Link to post
Share on other sites

Nie, nie. Źle mnie zrozumiałeś. Wydaje mi się, że to może być powodem. Jest to Ni-Mh, ostatnio strzelałem kilka godzin, potem zwarcie, jutro strzelanka więc chcę mieć pewność, że mnie nie zawiedzie. Nie jestem w stanie określić ile energii straciła toteż doładowywuję ją po prostu.

Link to post
Share on other sites

Nie. Wolno-ładowarka ICS'a do pakietów 8.4/9.6.

Sęk w tym, że dopiero po zmianie wtyczki i tych styków zaczął się problem. Zamówiłem już normalne, "aegowe" wtyczki. To pewnie coś zmieni.

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

albo jest spiecie gdzieś albo wtyczki kiepskie. nie lepiej założyć t-connectory ? 1,5zł za sztukę ? w porównaniu do złacza tamiya można powiedzieć ze tamiya nie przewodzi prądu :P jest bublowata polecam t-connectory inaczej zwane deansy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...