Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć.

Mam problem z G17. W porównaniu ze stockiem zostało zmienione - zamek, lufa + prowadnica na metal, do tego metalowy zawór wewnętrzny Firefly. Glock zjadł w swoim życiu nie więcej niż 1,5 butli green gazu.

Nie wiedzieć czemu, zamek przesunął się do przodu o około 1mm w stosunku do tego jak powinien być pierwotnie. Zauważyłem, że to przesunięcie postępuje. Wcześniej było mniejsze.

Dodam, że przez zaistniałą awarię, wyraźnie osłabł blow-back (mniej gazu dostaje się do cylindra BB)

Zdjęcia:

dsc06132s.th.jpg

dsc06122a.th.jpg

 

Co jest odpowiedzialne za ten stan rzeczy i jak mogę to naprawić?

 

PS: Nie jestem w stanie skołować lepszych zdjęć - niestety :(

Link to post
Share on other sites

Pokaż jak wygląda rygiel lufy (te ząbki na dole, bliższe wylotu) i zapadka, którą się odciąga, aby zdjąć zamek (a konkretnie miejsce styku z ząbkami pod lufą).

 

Po wymianie zamka i reszty bambetli te elementy zużywają się dużo szybciej.

Link to post
Share on other sites

Niestety na chwilę obecną, nie mam sprzętu którym mógłbym wykonać tak precyzyjne zdjęcia :(

Jak coś dorwę, to od razu wrzucę.

 

Od siebie dodam, że te elementy nie wyglądają na jakieś nadzwyczajnie zjechane.

Link to post
Share on other sites

Jeśli te elementy nie są uszkodzone/wyszczerbione, to w takim razie blokada na której zatrzymuje się zamek musi być za bardzo do przodu. Może jakiś błąd przy montażu.. Grzebałeś w częściach zamocowanych w szkielecie Glocka, czy tylko przekładałeś "górne" bebechy do metalowego zamka?

Link to post
Share on other sites

Blokada + ząbki od lufy, są lekko wytarte, ale nie nadzwyczajnie. Nie wydaję mi się aby ubytek był na tyle duży, aby zamek zsuwał się aż o 1mm.

Jeżeli chodzi o bebechy "z dołu", raz wyjmowałem cały zespół spustu i mechanizmu kurkowego w celu oczyszczenia. Ta część z blokadą, która jest przykręcona śrubką, nigdy nie była ruszana.

 

PS: Udało mi się dorwać trupa glocka KWA, za niewielkie pieniądze, pobawię się trochę z przekładaniem zamka, bebechów itp i zdam raport.

Link to post
Share on other sites

Wsadziłem plastikową lufę, i problem w znacznym stopniu ustąpił (:

Winne są wytarte ząbki od lufy zewnętrznej. Dobrze celowaliście z diagnozą (:

Szkoda tylko, że wycierają się tak szybko :(

Jak się jeszcze bardziej zjadą, trzeba będzie polować na nową lufę ;/

Link to post
Share on other sites

Czy ja dobrze rozumiem?

W METALOWEJ lufie zewnętrznej wytarły się ząbki zatrzymujące się na tej plastikowej blokadzie zamka??

To z jakiego metalu te lufy są robione?? :strach:

 

Jakiej firmy miałeś zamek i lufę? Pytam, bo sam właśnie czekam na realizację zamówienia Cybula z WGC - zamek i lufa G&P do G17..

Link to post
Share on other sites

U mnie (i chyba we wszystkich klockach kwa tudzież ksc) blokada zamka nie jest wykonana z plastiku, tylko z metalu.

 

Zamek i lufa... G&P -_-

 

Hmm.. nie pamiętam, bo się nie przyglądałem temu elementowi (mowa oczywiście nie o zatrzasku, który zatrzymuje zamek w tylej pozycji przy pustym magazynku, tylko tym zabezpieczeniu, które zapobiega zsunięciu się zamka ze szkieletu do przodu)

 

Kurnia.. zestaw zamek + lufa w cenie prawie całego G17 KWA, RENOMOWANEJ firmy G&P i takie g...no?

Chyba przestanę wierzyć w wyższość firm markowych nad chińszczyzną. Ci drudzy przynajmniej cenę mają adekwatną do jakości :/

 

Peepee - długo już masz ten zamek - Interesuje mnie w jakim czasie się tak zużył?

Link to post
Share on other sites

Zamek mam z 3 miechy, przeruchana jedna butla GG na nim.

 

Inna sprawa, że klocka noszę w kydexowej kaburze. Mój model kabury ma to do siebie, że glock nie wysuwa się jednostajnie. Tzn, ciągniesz i glock nie wychodzi powoli po kawałku, tylko po przyłożeniu odpowiedniej siły, wychodzi "od razu".

Z moich obserwacji wynika, że kabura poza szkieletem trzyma równierz replikę za za zamek - i w tym upatruję też chociaż po części przyczyny usterki. Po prostu biedna lufa musi wytrzymywać obciążenia związane z wyciąganiem klocka z kabury.

Dodam tylko, że bardzo lubię się bawić tymi dwoma gadżetami.

Link to post
Share on other sites

Witam

miałem podobny problem w moim Glocku full metal od KSC, w moim przypadku było to prawdopodobnie spowodowane przeładowywaniem bez magazynka, dźwignia ściągania zamka i elementy lufy wewnętrznej tak się starły, że zamek czasami spadał sam po przechyleniu w dół.... :wink:

 

po wymianie tej dźwigienki teraz wszystko dobrze działa, jednak lufa wewn. dalej jest trochę starta i w wyniku tego zamek jest trochę przesunięty, jak na powyższym zdjęciu

 

swoją drogą, wiem, że to jest replika ale strasznie mnie to zdenerwowało, że w pistolecie za 500 zł tak ważne elementy są zrobione z takiego gówna :wink:

 

wystarczyłoby zrobić stalową dźwigienkę i przekonstruować hop up, aby lufa nie uderzała w dźwignię dwoma cieniutkimi kawałkami metalu, tylko podobnie jak w prawdziwej broni, jednolicie działała na całej długości dźwigni a żywotność zwiększyłąby się wielokrotnie

 

nie wiem czy używanie wytrzymałych części w replikach jest prawnie zabronione (ewentualne przeróbki, ble, ble, ble...) czy producenci chcą, że by klient tak czy tak do nich wrócił ;-)

Link to post
Share on other sites

No ja nie wiem, ja już 2 plastikowe zamki połamałem (-:

Przy metal-slajdzie przynajmniej masz pewność, że zamek efektownie nie wyleci do góry przy nagrzaniu się maga/gg na słońcu/w innej sytuacji.

 

PS: W sumie jakby nie patrzeć, sporo bawiłem się tym klockiem bez maga podpiętego. Jeżeli to rzeczywiście wpływa na mocniejsze zużywanie się w/w elementów - to mamy źródło usterki.

Link to post
Share on other sites

PeePee

 

chyba masz rację z tą zabawą bez maga, bo parę dni temu zamontowałem swojego metalowca GP i faktycznie, gdy zwalniam blokadę zamka z tylnego położenia bez maga, to jakoś tak mocniej wali o zatrzask, i już pojawiło się przesunięcie do przodu o jakieś 0.3mm. A jak włożę magazynek, to zamek się cofa i szyna szkieletu wystaje może na 0.1mm (tak pi razy oko).

 

Fakt niewiele - ale to tylko niecały tydzień użytkowania.

 

Wniosek - nie bawić się przeładowywaniem metalowego zamka bez maga.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

ja mam podobny problem lecz zauważyłem że jeden pełny naładowany magazynek GG nie wystarcza na podanie wszystkich kulek z maga (Glock 17 z plastikowym zamkiem) ponad to można zauważyć "dymek" wynoszący się z tylnej strony zamka (pewnie uciekający GG).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...