Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Agencja Mienia Wojskowego


Recommended Posts

Ponieważ gdybyś przeczytał, zobaczyłbys, iz ten skrót powszechnie funkcjonuje w MON'ie...

 

A poza tym w stanach tez nie mają w uzytku "mundurów US" lecz BDU :wink: Wiec moja rada - mniej pisz wiecej czytaj.

 

Pozdrawiam

KZ

 

PS A co do skrótów - jeśli jestes takim wielbicielem pełnych nazw, to moze bedziemy do Ciebie mówić Abrakadabrakonstantynopolitakiwikietrzy ... w skórcie :lol: :lol: :lol: (żart)

Link to post
Share on other sites
Guest Black Hawk

Ok. zaczne wyjasnienia:

 

1) W MONie jest tyle skrótów że nawet największym filozofom się nie sniło a także mi i tobie. jak ja załatwiałem mundur z magazynu wojskowego to sie pytał prosto "polówka 'puma' czy 'panterka'". Nikt nie walił tam nazwami US.

 

2) Dla mniej wtajemniczonych możecie pisać konkretnej o co chodzi. Od 1945 roku mundurów polowych było o ile mnie pamięć nie myli tylko 3:

- "deszczyk"

- "puma"

- "pantera"

Gdy tak napiszecie jestem na 99.9% pewny, ze nawet nie wtajemniczony bedzie wiedział o jakie typy chodzi.

 

3) Masz rację nie doczytałem do konca tego tematu. i z tego wyszły te komplikacje 8) .

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jeden wzór gwoli ścisłosci, u nas w KOW mówili nań "żaba" - przełom lat 50 i 60, brązowe "żabie łapy".

 

Tyle, że nie widziałem go nigdzie poza 6PDPD i to przez dosć krótki okres.

 

Pozdrawiam

KZ

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...