Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK 416 carbine...


Recommended Posts

Dobra super, nie musicie się już tak jechać :P, tylko proszę o gotowe propozycje, bo po przeczytaniu tematu co do m14 cymy (przeczytałem 10 stron) dalej nie do końca wiem co trzeba wymienić :/, tak samo z aug a3 (do którego wogóle nie ma tematu >.<)

Link to post
Share on other sites

To jest chinol i nie zawsze będzie pracować tylko po włożeniu springa M140.

 

Trza to dopieścić, chociażby w shimmingu, nasmarowaniu, zrobieniu nowych kabli i innych takich wydawałoby się mniej ważnych rzeczy, które tak naprawdę sądzą o końcowym efekcie jak ilość FPS, kultura pracy, ROF, zasięg, celność.

 

Dlatego właśnie kocham chińczyki.

:wink: :wink: Skończ...

 

AGM ma duuuużo gorsze body niż JG. Mimo, że znal to kruszy się od pierwszego lepszego wywalenia.

Trochę przeczysz swojej wcześniejszej wypowiedzi:

Body akurat jest mocne. Mi jakoś trzyma i wielu osobom także.

 

Nie wiem do czego tu porównać, bo to zależy jak kto używa replikę, ale przy normalnym trybie użytkowania nie rozpadnie się.

 

Sprawa wygląda inaczej przy upadku czy innym nie miłym incydencie.

 

:roll:

Poza tym, różna incydenty wchodzą w skład normalnego użytkowania. Bieganie po lesie i uważanie na każde drzewko i nierówność, to ostatnie co chciałbym robić podczas rozgrywki asg.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

HK416 Carabine jako snajperka nigdy! Jak już wcześniej koledzy pisali a i ja polecałbym M16A3/A4 z JG. Jeśli zechcesz zostać przy plastikowym body to wymienisz lufe na precke 550mm, gumke bo trzeba, no i spreżyne na M125 bądź wsadzisz bore upa wraz z M120. Ja na M 125 bez borka mam 430 a z bore upem bedzie jakieś 470, lufe wewnętrzną zamaskujesz tłumikiem i będzie pięknie:) Jeśli wymienisz body na metalowe to niestety komora hopup też do wymiany ale dzięki temu będzie szczelniej. Kulki wtedy już tylko 0,28 o lżejszych nawet nie masz co marzyć. Widzę tu marzenia o M140. Do stockowego gearboksa nie włożyłem M130 bo się obawiam o małe bum więc i tobie nie polecam. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Tylko po co, skoro jest sr-25 :wink:

 

Odnośnie m-14 - do m130 wymieniłem tłok (P&J 29 zł) i głowicę tłoka (P&J 29 zł) oraz mocniejszą baterię. Przemek10 włożył m135 bez żadnych zmian w gearboxie.

Do AUG'a A3 możesz włożyć m130 bez problemu a myślę że przy odrobinie szczęścia i m140 pociągnie.

 

Reszta tak jak w każdej replice - lufa precyzjna, gumka, dystanser etc. Do m14 nie ma bore-up'a, ale jest bardzo dobry zestaw cylindra normal bore Guardera.

Link to post
Share on other sites

W tysiące? Jak policzyłem to z lufą df 6.02, borkiem guardera, tłumikiem na dłuższą lufę, gumką, sprężyną i dystanserem wyszło koło 1 tysiąca, do tego luneta i jest git, a co do m16... czemu niby ona miałaby się lepiej nadawać niż hk416 z tłumikiem w którymbędzie dłuższa lufa?

 

Poza tym... ludzie przeczytajcie jeszcze raz moje pytanie zanim coś napiszecie- nie chcę snajperki (no chyba że by się udało :P, ale to już trochę większe kwoty) tylko broń dla strzelca wyborowego! (strzelec wyborowy to nie to samo co snajper -.-) To ma być po prostu coś mocniejszego + celniejszego niż zwykłe repliki (czyli koło >450fps)

 

A do m16 jg można i m130 wsadzić po wymianie prowadnicy >.< (wiem bo m4a1 z jg ma m130 w stocku)

 

Poza tym gdzie ja znajde sprężynę m135 ? :P.

Edited by heemat
Link to post
Share on other sites
Jak policzyłem to z lufą df 6.02

Nie rób sobie tego. Do para-para-snajpy tylko promyk .03

 

Nierprawda, Hk416 można zobaczyć w wersji wyborowej. Jednak sprawa najważnijesza to koszty.

Taa, w ASG fizyka jest nieco inna niż w ostrej broni, niemniej jednak nie ma sensu się w to pchać.

Link to post
Share on other sites

Ehh no dobra :P, czyli że precka koniecznie promyk? A tak wogóle to napisałby mi ktoś wreszcie co trzebaby wymienić w m14 żeby pociągnęła m130? Proszę :P, no i odpowiedzcie czemu m16 mogłoby być lepsze od hk416?

 

Chyba, że od razu uformujecie najlepszą propozycję :P Byłbym naprawdę wdzięczny.

 

I jeszcze co sprawia, że hk416 NIE MOŻE być "para-para-sniperką"?

Edited by heemat
Link to post
Share on other sites
A tak wogóle to napisałby mi ktoś wreszcie co trzebaby wymienić w m14 żeby pociągnęła m130?

Już Ci napisali, że nic. Ewentualnie może być konieczność wymiany po jakimś czasie tłoka i głowicy.

 

no i odpowiedzcie czemu m16 mogłoby być lepsze od hk416?

Eee, to że ktoś tutaj wyjechał z M16, to nie znaczy, że to prawda. Ogólnie chyba łatwiej kupić dobre body i komorę do M16.

 

Chyba, że od razu uformujecie najlepszą propozycję :P Byłbym naprawdę wdzięczny.

Są tematy poświęcone tuningowi M14 oraz SR25. To są dobre bazy do para-para-snajpy.

 

I jeszcze co sprawia, że hk416 NIE MOŻE być "para-para-sniperką"?

To już jest wyższa szkoła jazdy. Zresztą, tak jak już było napisane, może być ale za dużą kasę. Za mniej można osiągnąć więcej nie pchając się w HK416. Nie będzie Ci tu nikt wykładu na temat tuningu robił. Wiedzę nabywa się czytając, ale też praktykując, czego niestety niektórym w tym temacie zabrakło. Nie licz, że ktoś Ci tutaj wszystko napisze i już będziesz wszystko wiedział.

Uparłeś się na to HK416 to sobie kup i rób tuning mocowy, ale nie nazywaj tego parasnajperką, bo wprowadzasz w błąd ludzi, którzy starają Ci się pomóc.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Ehm, dzięki, co do m14 miałem napisać m140, poza tym przeczytałem jakieś 8 stron o tuningu tej repliki i dalej nic o tym nie znalazłem :/, chyba pozostanie mi sr-25 pj + precka + sp140 + gumka + komora HU + luneta (jeśli coś jeszcze to proszę o inf. co, i jakiego producenta te części)

 

Poza tym (jak zwykle :P) lenistwo podpowiedziało mi, że nie ma po co czytać razem jakieś 60 stron o tuningu tych replik, jeśli wy i tak już pewnie to przeczytaliście i możecie mi to streścić w jednym poście :P

Edited by heemat
Link to post
Share on other sites

Ogólnie my swoje, ale jeśli chcesz zachować gwarancję sklepową, to będziesz musiał wymienić to, co sklep przykaże pod taką sprężynę. Domyślam się, że do wymiany będą m.in. zębatki. Ale to chyba i tak jest najefektywniejsza opcja z sr-25. Do M140 już się oryginalne zębatki kiepsko nadają.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ehh no dobra :P, czyli że precka koniecznie promyk? A tak wogóle to napisałby mi ktoś wreszcie co trzebaby wymienić w m14 żeby pociągnęła m130? Proszę :P, no i odpowiedzcie czemu m16 mogłoby być lepsze od hk416?

 

Chyba, że od razu uformujecie najlepszą propozycję :P Byłbym naprawdę wdzięczny.

 

I jeszcze co sprawia, że hk416 NIE MOŻE być "para-para-sniperką"?

 

Czytasz chociaż posty w tym temacie? Napisałem Ci co włożyłem do m14 z m130.

 

Sr-25 pójdzie na stockowych zębatkach. Wymieniasz tylko sprężynę, komorę, gumkę i lufę.

Link to post
Share on other sites

Okej dzięki za pomoc, sry za irytacje/frustracje :P, chyba jednak zdecyduję się na sr-25, co do gwarancji to wyśle maila, ale raczej i tak nie będę miał, w teście sr-25 w tej konfiguracji przemieliło sporo kulek więc mi też sporo przemieli :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...