Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

I myślisz, że jak będziesz miał 200 guzików na plecach to przy pełnym biegu i "Zawadzie" o drzewo ghillie dalej będzie się trzymać? Szczerze wątpię. Poza tym, masz mundur? Raczej mundur z ogromną ilościa guzików na plecach nie przejdzie.

 

Nie mówię, że masz tego nie robić, ale im szybciej sobie odpuścisz tym lepiej.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Yautja jak coś się może zahaczyć i odpiąć, na pewno się odepnie, testowałem manewr z rzepami, nie sprawdza się to za cholerę... z guzikami może być podobnie, wiem co mówię mam tej chwili 2 rodzaje ghilii i robię trzecie, a i tak na marginesie problemy pojawiały się nie w trakcie przedzierania przez krzaki, a czołgania na stanowisko strzeleckie...

Link to post
Share on other sites

Gnębi mnie jedno pytanko, jakie macie rozwiązania co do maskowania butów? Rzecz niby oczywista, ale niszczy starannie przygotowany strój.

 

Używacie typowych czarnych butów, opinaczy, adidasy, trampki?

 

Farsz do wysokości podeszwy, czy dalej? Problemy z potykaniem się o farsz, czy też unikacie tego problemu kosztem maskowania?

Link to post
Share on other sites

Ostatnio nad tym myślałem i nie mam pomysłu jak to rozwiązać. Ja osobiście nie maskuję butów - jeśli mnie ktoś zajdzie od tyłu na tak bliski dystans, żeby dostrzec buty to zazwyczaj i tak po mnie (czy miałbym je zamaskowane czy nie). Po prostu nie dopuszczam do sytuacji by ktoś podszedł aż tak blisko.

Link to post
Share on other sites

Ja widziałem dwa patenty:

1. Szerokie spodnie z farszem z gumką którą zakłada się na but ( pod podeszwę) kiedyś takie dresy bywały....

2. Na zdjęciu bodajże w DZIEJE SNAJPERÓW. OD ROKU 1914 DO CZASÓW NAJNOWSZYCH snajperzy mieli założone na buty worki jutowe.....

 

Co do butów ja osobiście używam obecnie będących na wyposażeniu naszej armii butów zimowych nowego wzoru producent Wojas i je mogę polecić, moim zdaniem są rewelacyjne....

Link to post
Share on other sites

Lub buty w neutralnym kolorze z nizsza cholewka?

Zamiast 8 calowych, czarnych desantow uzywam butow trekingowych z zielonofarbowanego nubaku.

 

No i racja - staramy sie byc rekami w stroen wroga , nie nogami:D

 

ED:taki przelicznik guzikow na wytrzymalosc;P

 

"Nie wyrwiesz guzika jak masz dobrze przyszyty i masz dobrze przyszyty materiał (z ciasną dziurką) do siatki"

Bo 70kg chlop biegnacy 3m/s ma energie dosc duza. To jak przywiazanie sznurka do guzika z jednej strony, a drugiej 1kg maki, po czym zrzucenie jej z 10 pietra. Smiem twierdzic, ze guzik odpadnie.

Jednak sa dobre wiesci. 2 guziki dobrze rozmieszczone redukuja szanse oderwania o polowe. Jezeli uda ci sie rozmiescic 10 guzikow/sznurkow etc to rzeczywiscie sa szanse, ze nic nie odpadnie nawet gdybys zachaczyl o wielkie 2m velcro.

Edited by Filq
Link to post
Share on other sites

Mam problem xd.

 

Otóż moje ghielie jest przyszyte na stałe do mundury ( czyt. dwie części) lecz wypadało by nie tylko wietrzyć( razem z ghiellie) ale i prać ten mundur. Irytującą rzeczą jest przyszywanie i prucie tego wszystkiego po dwóch, trzech strzelankach by wyprać mundur by po prostu nie śmierdział. Pozatym takie ponowne szycie niszczy mundur.

 

Wsadzić całe ghiellie to trochę strach czy nic nie zafarbuje i czy nitki się nie zerwą oraz czy farba z nich nie zejdzie.

 

Macie jakieś pomysły by zrobić odczepiane ghiellie ? Czytałem, że pomysł z guzikami i rzepami to porażka...

 

p.S Ja używam normalnych butów do chodzenia po górach i przylepiam nogawki czarną taśmą izolacyjną by mi nic nie wpadało ;)

Link to post
Share on other sites

Lub zamiast guzikow uzyc sznurkow przyszytych w polownie do munduru i na takim ustrojstwie mocowac ghillie.

 

Sadze Geralt'cie, ze mozna tak caly mundur wyprac gabka a pozniej ladnie rozwiesic. Jak z wojakiem, co myje sie caly w szlance wody, ay?:D

Link to post
Share on other sites

To nie będzie ten sam efekt co w pralce. Od dziś myj skarpetki "nawilżoną gąbką z detergentem " i zobaczysz jaki efekt będzie po tygodniu takiego mycia xd

 

Poza tym mundur śmierdzi lasem/potem/innym czymś i tu nie chodzi by go wyczyścić tylko wyprać ^^

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Siemka Mam pytanko mam ghillie już tylko starczyło mi fędzli zielonych na samą górę. :P Czego użyć do robienia frędzli i gdzie to kupić??? PS ja ghillie zrobiłem kosztem 40 złotych :P Siatke sam zrobiłem z zielonych nici nie obszywałem unduru tylko z siatki uszyłem bluze i spodnie na gumce. zrobiłem też z niej kaptur i jest super :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...