Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

(Na wstępie powiem że nie znalazłem podobnego problemu na forum)

 

We wrześniu kupiłem M4 CQBR (JG). Pół roku przeleżał w szafie(brak czasu itp).

Teraz zacząłem go używać i zauważyłem że mam jakiś problem z chwytem przednim lub lufą lub nie wiem czym.

Gdy próbuje strzelać na "domyślnym" ustawieniu muszki i szczerbinki kulka skręca w prawo. Nie skręca w taki sposób jakby to była wina hopka tylko po prostu leci w prawo (na 15 metrach jakieś 30/40cm od celu). byłem z tym problemem w Krakmanach i powiedzieli ze to winta stockowej gumki. Wymienili mi na . Poszedłem przestrzelać i troche sie poprawiło... ale dalej kulka wylatuje w bok. Czyli to nie wina Hop-upa. I teraz sie zastanawiam czy to jakiś defekt body czy krzywy fabrycznie chwyt.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić/ co wymienić, a może ktoś sobie jakoś poradził z podobnym problemem??

 

rysunek poglądowy

 

Pozdrawiam

 

MihaU

Link to post
Share on other sites

Odkręciłem przedni chwyt. Sprawdziłem i niby wszystko jest ok, nie ma jakiś luzów. Dokręciłem potem jak najmocniej i sprawdziłem ... Dalej lipa.

A co do przyrządów to miałem ustawione tak jak powinno być

 

Głupie pytanie ale, czy skoro jest jeszcze na gwarancji to w sklepie (krakman) mi to naprawią ?? (bo ostatnim razem mnie zbyli że to wina Hop-upa)

Link to post
Share on other sites

Mieszkasz gdzieś w okolicach Olszy? Bo widzę, żeś z Krakowa. Trudno to tak wyjaśnić, zwłaszcza, że przydało by się pewnie porobić testy. Mogę się temu przyjrzeć, ale jeśli masz przeźroczystą (czyt. jednorazową) gumkę guardera, to nie gwarantuję, że będzie cała po moich manewrach :P ...

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Generalnie Guarder ma wadę, źle założysz i do kosza ;p Takie śmiszne skręcanie kulek to może być wadliwy dystanser, w sensie nie taki jak powinien być. A sprawdź może czy kulki się nie obijają o tłumik płomienia lub coś takiego...

Link to post
Share on other sites

Hmm... Tłumik ściągnąłem i dalej skręca. Co do dystansera to nie wiem jaki jest, bo Hop-up był wymieniany w Krakmanach.

Tylko co dziwne, kulka nie skręca jakby była krzywo podkręcana (nie leci łukiem) tylko leci po linii prostej (lekko w prawo)

A co do przyrządów. Ja mam szczerbinkę przesunąć na maxa w lewo żeby się dało celować ?? Przecież to jest nienormalne trochę (czy może nie ??)

Link to post
Share on other sites

Może inaczej.

 

Dzięki za pomoc ;-)

Teraz przynajmniej mogę strzelać i trafiać do celu (jednak całe życie człowiek się czegoś uczy)

 

Tylko wydawało mi się że większość doradza zmianę stockowej lufy na precyzyjną (czy znowu sie myle) ??

Edited by MihaU
Link to post
Share on other sites

Rozumiem... W sumie to kupując liczyłem się z takim ryzykiem (ale jednak nie myślałem że jakiś "chiński" problem mnie dopadnie akurat :???: )

 

Wracając do tematu precki:

1.Mam szukać jakiejś (niby) dedykowanej do M4 CQBR (tak jak są np do MP5 lub AK) czy po prostu lufy o długości 280mm ??

2.Póki co to wiem że mam się wyrzekać luf firmy SRC

 

Czy na coś jeszcze mam zwrócić uwagę ??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...