Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jestem posiadaczem VSR-11, którą w tej chwili składam. Włożyłem w nią tłok LL'a, wzmacniane części zespołu spustu Deep Fire'a oraz sprężynkę SP170. I tu pojawia się problem, gdyż po zmierzeniu prędkości na chrono wyszło mi 290fps :cry: Jeśli ktoś zna przyczynę powstania tego problemu, proszę o pomoc :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Jakieś 2 godziny temu włożyłem lufę KMa, gumkę LLa i uszczelniłem połączenie teflonkiem. Z 290fpsów jest już prawie 410fpsów. Myśle, że będzie dobrze, gdy złoże tłok, ponieważ ta uszczelka na głowicy mi się odkleiła i w tej chwili jej nie mam. Zaraz biorę Distal i kleję. Teraz mogę poza tym stwierdzić, że gumka NineBalla na 0.25 (Pestki) podkręca słabo, za to 0.20 (P&J) kręcą bardzo dobrze. Jak gumka KMa będzie dostępna na Specu to kupię i włoże na próbe. Którą polecasz dex? RH45 czy RH55?

 

@Dragunov

Temat jest, by rozstrzygnąć problem z VSRką wynikający z tuningu, a nie prowadzić kontynuacje rozmowy o G-Spec w innym wątku. Poza tym może się przydać innym, którzy będą mieli podobny problem, a szukać tego na 13-stronicowym wątku o VSR G-Spec początkującym będzie trudno.

Link to post
Share on other sites

Na tłoku uszczelka nie jest przyklejona ino ten amortyzatorek. Nie spowoduje wzrostu fps...

Kulki 0,25 słabo, to jak myślisz, jak będzie działało na 0,3g?

 

P&J kulki nie tna się w lufach bo są małe. Dlatego tną sie w magach :D

 

Ja mam RH 45 i nawet na 570fps kręci idealnie ale ciśnienie ją lekko rozpycha i puszcza powietrze... niebieska (55) powinna kręcić tak samo dobrze ale mniej puszczac powietrze.

Link to post
Share on other sites

Kulki P&J przechodzą gładko przez lufę. Standardowo używam 0.25 G&G, ale teraz kupiłem Pestki na próbę.

 

Co to tego amortyzatorka to nie jestem przekonany czy nie pełni on jakieś innej funkcji, ponieważ wystaje jakiś 1mm z obu stron poza średnice głowicy tłoka (mniej więcej jak oring), więc całkiem szczelnie przylega do ścianek cylindra.

 

Amortyzatorek już sklejony, teraz czekać aż klej epoksydowy wyschnie. Poza tym wyczyściłem cylinder i tłok i będzie nowe smarowanko. Jak z amortyzatorkiem nie zadziała, to ja nie wiem, gdzie zgubiłem te 100 fpsów? A poza tym jak dzisiaj wyjmowałem spręzynkę (wkładaną w piątek zeszłego tygodnia) to zeszło jej się troche. Z ponad centymetr będzie...

Link to post
Share on other sites

Amortyzatorek jest tylko amortyzatorkiem. Sprawdź stan o-ringa... Jeśli to o-ring z tłoka LL to masz problem bo one są z dupy. Klej epoksydowy to nie był dobry wybór bo jest sztywny i kruchy. Najlepszy jest butapren czy inny kontaktowy klej do klejenia gumy z innymi materiałami. Ubicie nowej sprężyny całkowicie w normie na tym tłoku. Jeśli nie chcesz wymieniac springów co 6 miechów to szybko zmień tłok na jakiś normalny.

Link to post
Share on other sites

To że tłok LL dedykowany do VSR ma taką średnicę wewnętrzną jakby był dostosowany do sprężyn standardu aps2/96/m24 a nie VSR! o wiele za duża. Po kilku tysiącach kulek sprężyna wygląda jak jakis zygzak, cała się gnie w tłoku i momentalnie traci na mocy. Tyczy się to zarówno czerwonego tłoka LL jak i żółtego, tego z zero triggera. Opcje są 2 przy czym druga zdecydowanie lepsza:

1. Wymieniasz prowadnicę i sprężynę na taką od aps95/2/m24 przy czym wymaga kilku modyfikacji

 

2. Wymieniasz tłok na dorabiany u tokarza albo coś takiego http://img155.imageshack.us/img155/7687/vsrpodziurawiony.jpg i cieszysz się luzem około 0,1mm, malutką masą i kilkoma innymi zaletami :)

Link to post
Share on other sites

Też właśnie myślałem o dorobieniu, bo wymiana bebechów cylindra nie wchodzi w grę, szczególnie że czekam na prowadnicę. Zmiana całego wnętrza na to do APSa wyjdzie o wiele drożej niż zmiana tłoka. By the way, kiedy będą prowadnice do VSRek??:D

Link to post
Share on other sites

Jako kilkudniowy użytkownik NineBalla mogę już stwierdzić, że NineBall jest faktycznie trochę za twardy, przez co mimo maksymalnego ustawienia hopka wybrzuszenie jest zbyt słabe, by podkręcić kulki 0.25. Jednak po małej przeróbce w komorze, 0.25 podkręcają idealnie już przy połowie hopka. Dokładniej to z powodu zbyt dużej ilości wolnego czasu (jak zwykle;) postanowiłem rozwiązać problem słabego podkręcenia hopka. Znalazłem kawałek gumy, który świetnie wchodził pomiędzy te dwa ząbki, które regulują nacisk na gumkę. Przyciąłem do odpowiedniej długości i pseudo-dystanser działa jak należy. W niedzielę mam strzelankę to zobaczę jak się sprawuje w warunkach bojowychxD

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...