Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA33e Classic Army


Recommended Posts

jak wielu pewnie juz zauwazylo w military dostepny juz jest CA33E classic'a ktory moze stac sie kolejnym rynkowym hiciorem :) jego polska premiera zbiegla sie w czasie z kolejna zazarta cenowa batalia miedzy military a machingunem z czego jako szary konsument bardzo sie ciesze

 

czekam na pierwsze wrazenia posiadacza CA33E

 

niestety na moja milosc czyli m-14 bede musial jeszcze troche poczekac :) ale CA33 to pierwszy krok w tej 1000-milowej podrozy

Link to post
Share on other sites
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

No panowie ja zamówiłem dzisiaj wieczorem na machinegun.pl i czekam na dostawe ale zmartwiła mnie ta recenzja ( o co chodzi z tym hopup'em i dlaczego sie rozstaraja ?? ) jesli ktoś zrozumiał to lepiej ode mnie to prosze o translate rozwiazania problemu hop up. Poza tym gun jest zaje... fajny nic mu nie brakuje, super przyzady celownicze, celny, mocny i tani!! byle nie był wadliwy ale wierze w CA i w to ze dostane pozadny model :]

Ps. jak by ktoś przetłumaczył rozwiazanie problemu Hop up to prosze o kantakt na maila Filo16@wp.pl

Link to post
Share on other sites

a ja bym się zastanawiał

mam właśnie sprzęt na kolanach. to co w TM w sg1 było szare i trzeszczące w CA wygląda prześlicznie chociaż plastiki wyglądają gorzej. co do osiągów w przyszłym tygodniu sie wypowiem, jest poręczniejsze od Sg1 (krótsza kolba) nie zgodzę się żeby „33” nadawało się bardziej na pseudo snajperke jeśli tak, to i AK nadaje się na pseudo snajperke będzie podobnie wyglądać zwłaszcza przez ten krzywy magazynek.

Generalnie jest bardzo podobny do sg1 TM hopup też kryty w komorze zamka, otwiera się wajchą przeładowania oczywiście w przyszłym tygodniu montuje w nim sprężynę pdi170.

 

W sumie to sprzęt dla kumpla zakupiony ale na razie leży u mnie to sobie go oblukałem :)

 

HOPUP test taki sam jak w m4 z CA tylko kręci sie innym pokretłem, pierwszym od wypychacza hopupu ... cieżej ustawić hopup niż w M4 bo bardziej czuły jest na kręcenie. moize też przez to sie szybciej rozstarja. narazie powstrzymam sie od opini dalej posunietych wole zobaczyc "33" w akcji bo stzrelanie z okna to co innego :)

Link to post
Share on other sites

No panowie własnie trzymam swierzego HK33 na kolanach!! Kozacki gun!! wygląda poprostu zaje...fajnie!! jak go w sobote rozpracuje w walce to napisze cos wiecej. Magazynek troche sie trudno wkłada i farba łapki brudzi ale to sa szczególy.

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem to on ogolnie caly zbyt plastikowy jest : jak sie slonce na nim odbija to plastiki az rażą i nijak nie przypomina to np serii M15 z CA...

ale jedno trzeba przyznac - miota kulki jakby je diabel nosil - zasieg skuteczny znacznie wiekszy niz M15A4... na prawde robi wrazenie....

Link to post
Share on other sites

Lizard odwal sie jush od tego plastiku !! całą sobote Kazdy meczy mnie o ten plastik :D a ja wcale nie uwazam ze gun jest plasikowy!! BARDZO MI SIE PODOBA , a plastikowe gripy to normalka

no a teraz walne mały poemat o tym cacuszku bo mam chwile czasu.

Pytając o celność i zasieg to przytocze taka chistoryjkę " z WIELU m. celująć facetowi miedzy oczy trafiłem w policzek :twisted: " ( 1 strzał ) wiecej nie trzeba dodawać . Zasieg wiekszy niz "wzmocniona" MP5sd6 Tm. Trzymałem przez 5min kolesia z M4 Tm na dystans bo nie dolatywały jego kulki do mnie a moje latały mu nad głową 8) . Karbin naprawde GODNY polecenia. Wywaliłem 1tys. kulek i 2razy zacią mi sie tylko selektor ognia ale podobno to normalne. Przeszedł test na upadek ( walnełem gładko z całej sily na glebe po tym jak stoczyłem sie ze skarpy gdy osuneła sie gleba :] ). Podobno jeden z mocniejszych elektryków we Wrocku, ciekawe co bedzie jak walnie sie tam 170PDI. Gun w sam raz pod sniperke. z bliska rozniusł puszke i porobił ładne dziury ( podobny efekt robiły tylko gaziaki ) Reszta za 2 tyg.

Link to post
Share on other sites
ash strach sie bać co bedzie jak walnie sie tam 170PDI.

Nic nie będzie, będzie to samo co w normalnym elektryku ze sprężyną 170%... HK33 może faktycznie mieć nieco większy zasięg od reszty stockowych elektryków ze względu na sprężynę 130%, ale nie wierzę w punktowe celowanie z 50 metrów... Mam elektryka z lufa precyzyjną i springien 120% ale na 50 metrach trzeba brać nieco poprawki.. Więc takie gadki możesz sobie między książki wsadzić...

Link to post
Share on other sites

Co dla ciebie jest strasznie plastikowe? Lufa? Korpus?

 

tak, body...

nie powiedzialem ze JEST plastikowe tylko ze na takie wyglada i gun po prostu z odleglosci metra nie robi na mnie dobrego wrazenia (wygladem) jak np M15, wiec te zlosliwosci mimo wszystko moglbys sobie darowac. Odnioslem takie wrazenie jak go pierwszy raz zobaczylem w rekach Fila, pare osob podobnie. Nie kwestionuje jego mocy czy niezawodnosci ale to, co zaobserwowalem osobiscie. Jesli komus sie podoba to wspaniale, nie mam nic na przeciw.

 

Jedyne co moge dodac to to ze strzela dalej niz M15A4 ktore samo w sobie miota calkiem niezle.

tyle mojego.

Link to post
Share on other sites

Mozliwe ze był to fuks ale naprawde dostał w policzek !! i nie wale tu farmazonów bo nie mam takiej potrzeby by wprowadzać was w błąd, to nie jest grono kolesi tylko szczere wypowiedzi urzytkowników dla uzytkowników!! A moc guna jest naprawde lepsza niz w innych stock'owych CA i poprawionych TM. A 170pdi w tym gunie to moze wiecej zdziałac niz w innych ( tak przypuszczam ). udana konstrukcja CA.

Link to post
Share on other sites

Gun jest bardo ładny, rzeczywiście wali mocniej od stokowych AEGów, nawet strzelał dalej od MP5SD6 z lufa precyzyjną, co nie zmienia faktu że Filo troche przesadza o jego celności co do dużego zasięgu.

Link to post
Share on other sites

jak dla mnie to osiągi repliki która jest u nas w teamie niczym nie różnią sie od innych...powiedziałbym nawet że strzela nieco słabiej od mojego ponad dwuletniego AK47

jeszcze jakoś dziwnie leci kulka takim niby lobem (ale ponoć tak działa HU we wszystkich CA)

wygląd jest całkiem sympatyczny (taka przerośnięta MP5 :) )

co do celności ...nie bede sie wypowiadał bo tyle opinii ilu użytkowników :)

Link to post
Share on other sites

PAT_Zamrok co do egzemplazy CA to słyszałem ze każdy sie różni wiec narazie dośc cieżko wyposrodkować osiagi i cechy bo chyba mało jest tych gun'ów.

 

Co do selektora ognia to sprawdziłem i nie jest on absolutnie plastikowy!! pokryto go poprostu warstwą tworzywa.

Link to post
Share on other sites

co do moich obserwacj CA

"33" ma słabsze osiagi od stockoweg m4 (porównuje z RISem) któy jest słabszy od klasycznej M4; inna sprawa ze wczesniej do polski przychodziły CA z mocniejszymu spreżynami, w późniejszych partiach zmniejszono siłe sprężyny (spowodowane było to częstymi zacięciami-prawdopodobnie)

 

PS

załozenie sprezyny 170pdi znacznie poprawi osiagi broni, a przynajmniej pozwoli na celne strzelanie ciężkimi kulkami co skolei pozwoli na utrzymanie celności na dalszych zasiegach (przykłąd: m4z CA 170pdi kulki 033 strzela spokojnie an 50 metrów ogniem celnym!)

 

PS2

faktem jest ze zamroka AK bije znacznie lepiej niz powinien bic taki karabin nie wiem "farciarski egzemplaż" jakiś. aż żal mnie bierze ze go mu sprzedałem :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kto ostatnio miał przyjemność rozkręcać ca33e ?? Jak ktoś ma jakiś pomysł na dostanie sie do śróbki mocującej selektor ognia to poproszę o opis. U mnie troche wystaje z obudowy nakrętka i mam ochotę ja dokrecić a z tego co widziałem po rozkreceniu podstawowym to raczej nie mam ochoty dalej eksperymentować z gearbox'em i jego usadowieniem w rączce. Proszę o pomoc. pozdro i z góry dziekuje

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Widzę, że odzew ogromny :cry:

 

Mnie tu dawno nie było a wiele sie wydażyło od tego czasu.... pękło mi body(jak to bywa kiedy sie karabinek zsunie na glebe, pekło coś co notorycznie pęka w mp5 wiec narazie mam shootguna:] ale jest klej a cześć nie jest jakims super ważnym elementem), pojawiły sie konkurencyjne wersje z KSC , machinegun sprowadza osobno hi cup'y a jak sie dowiedziałem w najbliższym czasie sprowadzi Lo cup'y ..... wiec ....szykują sie zakupy

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Przymierzam się do kupna właśnie tej repliki. Już kilka miesięcy minęło od jej debiutu :) w Polsce, tak więc mam pytanie do użytkowników - o awaryjność, zużycie części, skutki ewentualnych upgrade`ów; generalnie o opinie o tej replice po kilkumiesięcznym użytkowaniu.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja mam swojego od 4 miechów - wiem że nie za dużo ale swoje napsuć zdążyłem i wytestować go od góry do dołu też miałem okazje :twisted:

 

jak narazie wszystko w środku działa jak marzenie tylko z zewnatrz troche ucierpiał (pekniete body wiec radze nie rzucać nim, troche porysowany ale to norma), lufa sie troszeńke chwieje ale poza tym OK. polecam bo wszyscy sie slinia jak go trzymaja i od razu chcą postrzelac 8)

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie do innych posiadaczy tego cuda .... Wam też sie zdaje, że hi - cap podaje mniej kulek czy poprostu one tak szybko opuszczają magazynek ?? bo co chwile trza go podkrecać i to nawet po krótkiej serii. piszę to bo konstrukcja tego maga jest nowa i interesuje mnie to ile wlezie po nakreceniu go na maxa.

Link to post
Share on other sites

więc tak:

jak na moj gust magazynek dziala OK, ale nie wiem ile podaje na jednym nakręceniu bo w przerwach nerwowo go nakręcam. :D

 

w magazynku zostaje ok 30 kulek - faktyczna pojemność to ok 300 szt. a nie 330, żadna różnica generalnie, ale warto to znaznaczyć.

 

szybkostrzelność ma morderczą - kulki wychodzą błyskawicznie :D

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...