Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przejściówka z gazu Rothenberger


Recommended Posts

Czy ktoś z Was widział/ używał/ wie jak zrobić przejściówkę z butli gazów Rothenberger

http://sklep.letorex.com.pl/product_info.p...products_id=718

żaby można było nabijać magazynki gazowe?

Swego czasu były w użyciu butle Bernzomatica z gazami typu MAPP i propan techniczny, teraz nie można ich znaleźć.

Większość sklepów typu Castorama, Leroy Merlin (czy jak to się tam pisze) wycofała je ze swojej oferty.

Natomiast gazy formy Rothenberger sa powszechnie dostępne ale jeszcze nie widziałem do nich przejściówek.

Nie mówiąc już o tym, że gazy typu MAPP z Rothenbergera sa o połowe tańsze niż Bernzomatic i nieco tańsze niż green gaz.

Prężność par jest też większa niż prężność par samego green gazu.

Link to post
Share on other sites

Ale ta redukcja nic mi nie da, bo z jednej strony na butlę ją nakręcę ale żeby nabić magazynek to muszę mieć dyszę taka jak mają butle z GG a w tej redukcji tego nie widzę.

 

Ja już u siebie jeździłem po castoramach, leroy merlin, obi itp, nigdzie nie mają ani gazu bernzomatic ani żadnych przejściówek do ładowania magazynków.

Znalazłem co prawda gaz Rothenbergera z takim wyjściem jak butla GG, ale ta buteleczka, była wielkości gazu do zapalniczek i kosztowała 15 zl, jak gaz MAPP kosztuje 33 zł.

Link to post
Share on other sites

chodzi o wykorzystanie samej nakrętki i tej dyszy z butli green gas widziałem gdzieś na necie jak ktoś właśnie wykorzystał tą końcówkę z butli gg do nabijania magów z butli od kuchenki gazowej

mam znalazłem chodziło mi o coś takiego żeby zrobić z tej nakrętki i dyszy z butki gg

reduktor

Człowieku, stosuj wielkie litery i znaki interpunkcyjne. Jeśli tego nie potrafisz, zmień forum. Potraktuj to jako ostatnie ostrzeżenie.

Chopin

Edited by Chopin
Link to post
Share on other sites

Wiesz, wolałbym żeby ładowanie gazem z taką przejśiówką, o któej Ty mówisz nie stało się sportem bardziej ekstremalnym niż samo AS.

 

Wracając do tematu, chyba znalazłem przejściówkę o której pisał sebin:

http://sklep.zatechs.com/product_info.php/...40740f86befb445

W dodatku nawet gaz MAPP mają tani:

http://sklep.zatechs.com/product_info.php/...40740f86befb445

Link to post
Share on other sites

Z tego co czytałem, to gaz MAPP z Bernzomatica został wycofany ze sprzedaży ponieważ zawierał niedozwolone mieszanki gazów.

Z pozostałych gazów to tylko Rothenberger albo paliwa z kuchenek turystycznych (tez mają ten gwint 7/16 czy jakoś tak) ale to już jest raczej propan butan niż czysty propan.

Link to post
Share on other sites

Najtaniej to by było nabijać propan na stacjach przelewania gazu.

Litr propanu chyba 2 zł tam kosztuje.

Ale pojawiają się problemy - najłatwiej byłoby to przelewać do butli turystycznej (taka 1 albo 2 litrowa wystarczy) ale trzeba by wytoczyć przejściówkę z gwintu z kuchenki turystycznej na gwint z gazu Bernzomatic, w dodatku po drodze musi być zawór On/OFF bo przejściówka do ładowania magazynków jest zaworem igłowym (albo iglicowym, nie pamiętam dokładnie jak się to nazywa).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...