Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stalker "Zona Nysa"


Recommended Posts

To w takim razie 2 inne pytania;)

1.)Ile na razie jest zarejestrowanych osób?

2.)Czy jest możliwość dodania nr dowodu osobistego po wysłaniu zgłoszenia?

Jestem z początku września, do samej imprezy zdążę wyrobić dowód, do zakończenia rejestracji- raczej nie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2.)Czy jest możliwość dodania nr dowodu osobistego po wysłaniu zgłoszenia?

Jestem z początku września, do samej imprezy zdążę wyrobić dowód, do zakończenia rejestracji- raczej nie.

 

Tak. Można zrobić w ten sposób. Ubezpieczenie będzie prawdopodobnie wykupywane w ostatnim tygodniu września. Dowód osobisty trzeba będzie mieć również przy sobie na imprezie.

 

Lista zgłoszonych osób (wraz z podaniem miast) pojawi się w najbliższym tygodniu na stronie imprezy.

 

Odnośnie umawiania się na wspólny transport z danej okolicy: służą do tego wątki założone na forach regionalnych: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie. Jeśli z innych województw są również chętni do stalkerowania w Nysie, mogą sami założyć wątek na swoim regionalnym forum :)

Edited by jw801
Link to post
Share on other sites

Jaka zasada dotyczy osób towarzyszących? Ma ona ubezpieczenie (również od nieszcześliwych wypadków). Rozumiem, że dobrze by było, gdyby ją też zgłoszono (jako "osoba towarzysząca") ale czy ona tez płaci? Wybaczcie ale nie mogłem znaleść tej informacji ani w mechanice ani w regulaminie. Może źle szukałem..

 

pozdrawam, qrs

Edited by qrs
Link to post
Share on other sites

Jaka zasada dotyczy osób towarzyszących? Ma ona ubezpieczenie (również od nieszcześliwych wypadków). Rozumiem, że dobrze by było gdyby ja też zgłoszono (jako "osoba towarzysząca") ale czy ona tez płaci? Wybaczcie ale nie mogłem znaleść tej informacji ani w mechanice ani w regulaminie. Może źle szukałem..

 

Nie przewidujemy tzw. "osób towarzyszących" - to nie ma być rodzinny piknik, ani gra "pokazowa". Ubezpieczenie, wstęp na teren fortu (gdzie będzie również przewidziany nocleg) oraz wszystkie inne atrakcje - tylko dla osób zaangażowanych w grę i zarejestrowanych.

Link to post
Share on other sites

HARMONOGRAM IMPREZY imprezy dostępny jest na stronie:

 

http://www.stalker.nysa.pl/stalker.html

 

Chociaż impreza rozpoczyna się w sobotę 3 października rano, zapraszamy już w piątek 2 października o godz. 20:00 na ognisko, które odbędzie się na terenie Fortu Prusy (nocleg tamże - wymagane karimaty, śpiwory, ciepłe ciuchy).

 

Ponadto w niedzielę 5 października o godz. 10:00 dla uczestników LARPa odbędzie się miniszkolenie oraz zawody IPSC, które poprowadzi instruktor/policjant. Aktualnie trwają rozmowy ze sklepami w sprawie ufundowania nagród dla startujących w zawodach oraz dla najbardziej aktywnych i zaangażowanych uczestników LARPa.

Edited by jw801
Link to post
Share on other sites

To ja ma pytanie odnośnie mechaniki.

 

W punkcie 4 podpunkt d mechaniki jest mowa o specjalnych cechach kombinezonów zwłaszcza o Systemie bio-wspomagania zastosowanym w kombinezonie Stalkera i Weterana, który ma na celu skrócenie respawna. Cecha ta jest zapisana na Karcie Kombinezonu.

 

Jednocześnie zgodnie z procedurą „Trup” gracz powinien wszelkie przedmioty fabularne w tym Karty Kombinezonów zostawić w miejscu śmierci.

 

W takim wypadku jak po powrocie do punktu respawna jak mam udowodnić, że posiadałem kombinezon z cechą skracającą respa skoro jego karta została na miejscu mojej śmierci?

Link to post
Share on other sites

W takim wypadku jak po powrocie do punktu respawna jak mam udowodnić, że posiadałem kombinezon z cechą skracającą respa skoro jego karta została na miejscu mojej śmierci?

 

Dzięki za spostrzegawczość. W natłoku pomysłów umknął nam bardzo istotny szczegół :-F

 

Żeby nie komplikować: w takim układzie po prostu zrezygnujemy z systemu bio-wspomagania.

 

Przy okazji: dodatkowo zostanie wprowadzona karta "Kombinezon Psychonauty" umożliwiająca eksplorację miejsc, w których będzie panowała wysoka aktywność pola psionicznego (miejsca te będą specjalnie oznaczone, wstęp bez karty "Kombinezon Psychonauty" będzie do nich zabroniony).

Link to post
Share on other sites

Odnośnie dowodu. Jak wiadomo urzędy miejskie z ich wydaniem się nie spieszą... W piątek będę mieć zdjęcia do dowodu, w poniedziałek jadę złożyć podanie. W przypadku jeśli bym nie wyrobił się z jego wyrobieniem, czy mogę pojechać na imprezę (oraz zarejestrować się oczywiście) z ważnym paszportem? Myślę, że nie powinno być chyba przeciwności jeśli paszport zawiera wszystkie dane z dowodu a nawet i więcej :)

Link to post
Share on other sites

A jak ma się sprawa z ograniczeniem amunicji? Jest jakieś przewidywane czy grzejemy ile fabryka da?

 

Regulamin na stronie został już uściślony. Limity fps są następujące:

 

max. 350 fps w budynkach (dotyczy również ruin budynków, Fortu Prusy itp.)

max. 500 fps w terenie otwartym

max. 666 fps repliki snajperskie

 

 

 

Odnośnie pełnoletności i braku dowodu osobistego - nr paszportu może być.

Link to post
Share on other sites

BARDZO ważna informacja

dla zarejestrowanych osób oraz potencjalnie chętnych do zarejestrowania.

 

Po ponad trzech tygodniach ilość złoszeń nie wygląda imponująco. Oto stan na dzień 14 września:

 

- 45 stalkerów (do tej pory składki wpłynęły od 35 osób)

- 23 wojskowych (do tej pory składki wpłynęły od 20 osób)

 

RAZEM: 68 zgłoszonych i 55 wpłat (zapewne część wysłanych przez Was pieniędzy nie zdążyła jeszcze dojść na konto).

 

Minimum, przy którym byliśmy zdecydowani zorganizować imprezę obejmującą wszystko to, co wstępnie zakładaliśmy wynosiło 150 uczestników.

 

Po tempie napływania zgłoszeń można stwierdzić, że pułap ten raczej na pewno nie zostanie osiągnięty do 23 września, a to oznacza, że nie uzbieramy funduszy, które umożliwią realizację imprezy w jej pierwotnych ramach.

 

Pocieszenie jest takie, że pomiędzy zgłoszonymi osobami na pewno nie ma ludzi przypadkowych. Wielu z Was długo czekało na tą imprezę, na pewno włożyliście wiele pracy i kasy w przygotowanie stylizacji. Niektórzy z Was planują przyjazd do Nysy z drugiego końca Polski.

 

Dlatego nie chcemy, tak po prostu odpuścić tematu i zawieść Wasze oczekiwania - tym bardziej, że sami jesteśmy pasjonatami stalkerskich klimatów i włożyliśmy wiele naszego czasu, energii oraz kasy w przygotowywanie imprezy i sami też chcielibyśmy się dobrze bawić.

 

W takim układzie mamy Wam do zaproponowania dwa wyjścia:

 

1) rozgrywamy imprezę w gronie kameralnym (choćby i 60-osobowym), ale z paru rzeczy będziemy musieli zrezygnować (o czym niżej).

 

lub

 

2) zwracamy wpłaconą składkę tym osobom, którym powyższa opcja nie odpowiada.

 

 

W tym pierwszym przypadku na pewno musielibyśmy zrezygnować z ubezpieczenia OC organizatora oraz ogniskowego prowiantu. Być może jeszcze z czegoś (np. ubezpieczenie NW uczestników, samochód) w zależności od tego ilu z Was zdecyduje się na rozwiązanie nr 2, czyli zwrot składki.

 

Brak ubezpieczeń oznaczałby, że nasza obecność na nyskim poligonie nie miałaby charakteru oficjalnego, jednak Urząd Miasta oraz policja byłyby o tym jak zwykle powiadomione, więc "kwasów" być nie powinno. Jednak w razie nieszczęśliwego wypadku każdy odpowiadałby za siebie.

 

 

Natomiast nie chcielibyśmy odpuścić wynajęcia Fortu II. Ponadto na pewno potrzebny byłby agregat, paliwo, namioty no i oczywiście rekwizyty (część z nich jest już gotowa).

 

W związku z powyższym prosimy Was o jak najszybsze podjęcie decyzji:

 

1) udział w kameralnej imprezie lub

2) zwrot składki

 

i poinformowanie nas o tym najpóźniej do 23 września na e-mail:

info@stalker.nysa.pl

 

W przypadku braku informacji w wymaganym terminie uznajemy, że dana osoba zdecydowała się na udział w kameralnej imprezie i w razie swojej nieobecności w Nysie nie będzie żądała zwrotu składki o ile taka impreza się odbędzie.

 

Jeśli po 23 września okaże się, że liczba chętnych jest mniejsza niż 55-60 osób - wówczas definitywnie rezygnujemy z przygotowań do imprezy i zwracamy składki wszystkim, którzy je wpłacili. Po prostu składki od mniejszej liczby osób nie pokryją wynajęcia Fortu II i opłacenia pozostałego minimum rzeczy potrzebnych do przygotowania imprezy.

 

Ponadto, jeśli w międzyczasie do 23 września udałoby się dociągnąć do 100 osób (obecnie brakuje 32 osób do magicznej setki), wówczas impreza odbędzie się (bez ubezpieczeń, jedzenia i samochodów) a część składki (ok. 15 zł) zostanie Wam zwrócona już na miejscu w Nysie.

 

Liczymy na to, że zbyt wielu z Was nie zrezygnuje, a w międzyczasie jeszcze trochę ludzi się zapisze i "Stalker" w Nysie będzie mógł się odbyć, a może nawet zapoczątkować serię podobnych gier na tym terenie dla pasjonatów tematu.

 

Dla fanów "Stalkera" nawet taka niskofrekwencyjna impreza może mieć swój urok: wszechobecne poczucie wyizolowania i samotności na wyludnionym terytorium Zony... Ponadto kilkunastu NPC mogłoby poświęcić więcej uwagi graczom. Klimat imprezy nie ucierpiałby pomimo mniejszego jej rozmachu.

 

Powyższa wiadomość zostaje również wysłana na prywatne e-maile zgłoszonych osób.

Link to post
Share on other sites

niedopse.... my jestesmy zgłoszeni mocnąekipą i wpłaceni - zachęcam do tego innych.

 

Wybadam opinie moich ludków i dam odp na maila jak szybko sie da.

 

Jeżeli impreza się odbędzie to my jedziemy z olkusza, na 90% pociągiem z trzebini. Jakby ktoś chciał sie dołączyć do wycieczki to pisać - puki co chyba z 8 osób od nas.

Link to post
Share on other sites

Składki na ubezpieczenie mogę sobie odpuścić a prowiant na ognisko zorganizować sam, więc to nie problem. Mała liczba osób oznacza, że będą tylko ci, którzy być chcą, więc to raczej plus a nie minus. Tak czy inaczej jestem za imprezą kameralną i pojawię się na bank.

Link to post
Share on other sites

Panowie nie wiem jak większość ale ja napaliłem się bardzo pomimo że jeszcze mnie na Stalkerze nigdy nie było. Bez względu na ilość osób na pewno przyjadę. Tak jak pisaliście

Klimat strefy to generalnie samotność. Ubezpieczenie i jedzenie w strefie też nie istnieje więc nie ma się o co martwić :wink:

 

I bym zapomniał jadę z Łodzi samochodem jak by ktoś chciał się zabrać po drodze to zapraszam. Auto mam ekonomiczne :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej jestem za zrobieniem kameralnej imprezy, to dużo lepszy klimat niż idąc po terenie nie ma miejsca żebyś nie widział innego stalkera na horyzoncie.

 

Co do ubezpieczenia to jeśli nikt go nie wymaga to olać to, jeżdżę po różnych imprezach i nigdy żadnego ubezpieczenia nie wykupowałem.

Link to post
Share on other sites

Co do ubezpieczenia to jeśli nikt go nie wymaga to olać to, jeżdżę po różnych imprezach i nigdy żadnego ubezpieczenia nie wykupowałem.

 

Ubezpieczenie wzięło się stąd, że spodziewaliśmy się znacznie większej frekwencji, a na tłumnych imprezach bez ubezpieczenia ciężko się obejść (vide Tomaszowo itp...) - im więcej ludzi, tym większe prawdopodobieństwo, że coś się stanie.

 

Ponadto ubezpieczenie OC organizatora dałoby nam furtkę w Urzędzie Miasta do oficjalnego przeprowadzenia imprezy, a tym samym wyłączność na teren. Bez tej wyłączności nie będziemy mieli prawa wypraszać cywilów/spacerowiczów z psami/zakochanych par itp. Nie będzie ich zbyt wielu, a jeśli już to raczej na obrzeżach poligonu oraz na Forcie Prusy, trzeba się jednak liczyć ze sporadyczną obecnością osób nie biorących udziału w grze. Czyli pod kątem fabuły traktować je jak zwidy spowodowane zaburzeniami neosfery 8) a pod kątem odpowiedzialności prawnej zachować szczególną ostrożność i nie strzelać do nich, ani do ich zwierząt.

 

Na chwilę obecną ubezpieczenia i tak nie będzie, bo kasy ze składek starczyłoby najwyżej na wynajęcie Fortu II, agregat + paliwo oraz rekwizyty.

 

Jeśli ludzi zbierze się ok. 100 wówczas na miejscu zwrócimy część składki. Jeśli będzie ich poniżej 60-70, to jako organizatorzy będziemy być może musieli nawet odrobinę dołożyć z własnej kieszeni. Tym bardziej, że przed chwilą wpadłem na o niebo lepszy pomysł na leki ANTY-X niż papierowy pasek z zaznaczonymi dawkami 8-)

Link to post
Share on other sites

Na razie na bezwzględną rezygnację z imprezy i zwrot składki zdecydowały się trzy osoby. Jednocześnie zapisały się cztery nowe i jest wiele deklaracji od Was na udział w imprezie kameralnej. Mamy więc sporą szansę na to, że impreza się odbędzie :)

 

A teraz, żeby nie zapeszyć, idę do Rudego Lasu odpukać w niemalowany kawałek drewna ;)

Link to post
Share on other sites

Mistrzu, od pamiętnego STALKERA nr 3 czekam z nieukrywanym utęsknieniem na następną edycję, będę na pewno.! :D A ze mną i jeden kumpel :P Choćbyśmy mieli pociąg do Was na popych rozruszać to się to zrobi :D Nie ominę takiej imprezy, a w mniejszym gronie gra zyska na i tak niepowtarzalnym klimacie :) Tego po prostu nie można ominąć.!

 

Powodzenia w przygotowaniach,

 

Pozdrawiam, Fisz.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...