Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nie. Plastikowy gearbox sprawia, że zasięg tego karabinu to około 10 metrów, nie ma do niego żadnych zamiennych części co wyklucza możliwości naprawy oraz tuningu, a jego żywotność oscyluje w okolicach kilku tysięcy kulek.

 

Prędzej zniechęci do Airsoftu, niż pozwoli się bawić.

Link to post
Share on other sites

W sumie to replika kosztuje 145 PLN - za niewiele więcej można kupic Glocka Cymy, ale z drugiej strony jeśli delikwet ma ponizej 16 lat to ta M4 wystarczy. Jak się trafi na dobrze złozony model to pochodzi nawet 2 lata ;-), a w sumie strzelać to się da. Na dystansie 15 m i lobem 25m

 

edit: z wyglądu to on jest bardzo poprawny - plastik się nie świeci, nie trzeszczy z daleka można pomylić z jakimś aegiem II klasy ;-)

Edited by FLC
Link to post
Share on other sites

@FLC - co Ty opowiadasz??

 

Ta replika NIE NADAJE się do strzelania. Czy próbowałeś kiedyś strzelać się na takim dystansie jaki podałeś? Zwłaszcza w lesie? Nie da się! A poza tym, wystarcza cienka koszulka (nie wspominając już o mundurze), żeby strzał z 10 metrów był dla człowieka NIEODCZUWALNY. Jak sobie wyobrażasz grę, gdy nikt nie czuje, że dostał? Może w ogóle niech strzelają bez kulek, bo po co im w takim razie, skoro i tak będą musieli co chwilę wołać do drugiej osoby, że dostała? Bez kulek będzie ten sam efekt, tylko że będą mogli bawić się na większych dystansach.

 

Poza tym 25m lobem? Może napisz jakim lobem. Bo na 25 metrów to dostrzelisz z tego, jeśli będziesz miał ustawione to pod kątem 45 stopni w niebo i będziesz strzelał na kulkach 0.12 .

 

Poza tym co to znaczy:

jeśli delikwet ma ponizej 16 lat to ta M4 wystarczy

Czy to, że on ma poniżej 16 lat, to oznacza że nie może się dobrze bawić? Bo z tym "M4" się dobrze bawić nie da. A jak rozumiem - jeśli ma <16, to i tak rozpatrzamy tylko zabawę pod okiem rodziców.

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś podobną replikę od DE i do CQB była idealna - miała jakieś 220 FPS. Działa podnad 2 lata. Dlatego piszę że jak młody to nikomu z tego krzywdy nie zrobi, ale za podobną kasę teraz można kupić Glocka Cymy, więc to jest jak dla mnie główny argument przeciw tej replice.

A do lasu to faktycznie toto się nie nadaje. Chyba że naprawdę mocno zalesionego ;-)

Link to post
Share on other sites

Musiałeś mieć niewiarygodne szczęście z tą repliką. Wszystkie plasticzane gearboxy, z którymi miałem kontakt miały prędkości wylotowe w okolicach 130-160 FPS. I nie było wyjątków ;).

Nie ukrywam że to był wyjatek potwierdzający regułę. Z drugiej strony repliki Double Eagle z serii M8x stanowiły kiedyś tzw entry level i były produkowane z myślą o początkujących. Tak swoją drogą na RSOV jest AK od DE z plastikowym GB gdzie podaje się 300 FPS na 0,20 :strach:

Link to post
Share on other sites

Tak, zdarzają się wyjątki od reguł dotyczące prędkości wylotowej. Pisałem o tym w swoim poradniku dla początkujących, cytuję:

3. Elektryki z plastikowym gearboxem nadające się do walki:

- A47 [JG] - replika AK47, osiągi umożliwiają konkurowanie z innymi replikami, bardzo krótka żywotność i wysoka awaryjność

 

- Steyr M8 [bE] - replika AUG'a, osiągi umożliwiają konkurowanie z innymi replikami, bardzo krótka żywotność i wysoka awaryjność

 

Zdecydowanie bardziej opłaca się dozbierać pieniądze lub kupić gaziaka bądź springa niż aeg'a z plastikowym gb!

 

To są dwie najlepiej oceniane repliki z plastikowym GB, których osiągi mają się zwykle w okolicach 200-300 FPS. Jednak cierpi na tym ich żywotność, gdyż te wytrzymują nie więcej jak 3-5 tysięcy kulek, co jest bardzo małą wartością ;).

 

Natomiast jako zadowolony użytkownik jak najbardziej polecam wymienionego przez Ciebie elektrycznego Glocka z Cymy (cm.030).

Link to post
Share on other sites

Ja mam takiego aeg i ie jestem z niego zadowolony :cry: . Maxymalny zasięk tej repliki to 10m może mniej. Polecam repliki z metalowym gearboxem, tak jak koledzy powyrzej nadmienili. Kolimator, latarka taktyczna czy laser w tym modelu to zabaweczki, tak jak cały karabinek. Ja stawiam na sprężyniaki takie jak pistolety z serii HPA czy shootguny m3 (triple shot) od EE :mrgreen: . Pozdrowienia Leoś 8-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...