Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czyszczenie rękawic


Recommended Posts

Chciałem wyprać/wyczyścić swoje rękawice. Jest to niby nomex, ale, że Mil-Tecowi nie można ufać nie jestem tego pewien do końca :-F

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...products_id=444

 

Rękawice były używane troszkę "ekstremalnie" - do noszenia kół samochodowych, robocie przy silniku samochodu - więc są ubrudzone olejem itd.

Pranie ręczne da efekt? Czego użyć, żeby "nomex" się nie rozpuścił? ( :-F , taki joke, choć kto wie)

Link to post
Share on other sites

Chciałem wyprać/wyczyścić swoje rękawice. Jest to niby nomex, ale, że Mil-Tecowi nie można ufać nie jestem tego pewien do końca

 

Może nie jest to jakiś wypas, ale na bank nie jest to zwykły nylon. Kiedyś wyprałem te rękawiczki. Młody byłem, głupi i na kaloryfer je położyłem, to się tak skóra skurczyła, że z rozmiaru XL zrobił się M. Postanowiłem je oddać koledze, ale najpierw potraktowałem je troche zapalniczką. Przypaliłem lekko to tu, to tam i nic sie nie zajarało. Co do czyszczenia, to skóre kremem, a nomex czyszczę proszkiem.

 

Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

Rzeczy ze skora najlepiej dawac do pralni chemicznej. Tam skora nie jest niszczona a wrecz ladnie odzywiana i konserwowana. Smarowanie skor wszelakimi kremami do rak, nog, twarzy, dupy itd to zbrodnia bo zawieraja zazwyczaj glicerynę ktora ją na dluzszą metę niszczy.

 

Pranie chemiczne nie szkodzi starym drugowojennym plecakom wiec tymbardziej nomexowi nie powinno zaszkodzic.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...