Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gumka HU Guarder- problem?!


Recommended Posts

Zakładając przezroczystą gumkę HU Guardera zauważyłem, że ma ona większa średnicę w porównaniu ze standardową gumką Boyi tj. jest luźna na lufie (Systema i stock Boyi) i ciężko ją włożyć do samej komory (trzeba ją "upychać" co powoduje jej załamania). Dystanser także Guardera założony na moje oko ok. Po założeniu niby jest wizualnie ok, ale kulki latają jak chcą, przy ustawieniu na 0 kulki walą w ziemię, a przy max latają po łuku (zawijają do ziemi i idą w górę i na prawo) co któraś kulka idzie od razu w ziemię!!! kulki 0,28 i 0,25.

Czy może być to wina owej guarderowskiej gumki???

Link to post
Share on other sites

Niestandardowe czyli nie trzymające wymiarów w standardzie Marui posiadają właśnie pseudorepliki z Chin.

To nie gumka jest problemem tylko komora i lufa, wymień lufę i komorę na coś ze stajni GP co najmniej a wszystko będzie dobrze.

Link to post
Share on other sites

@Dragunow:

Gdyby Kolega pisał, że ma problem przy gumie systemy, to od razu poleciłbym wywalenie do kosza :-D, gumy oczywiście. Lufa systemy też ma inną średnicę zewnętrzną niż jakakolwiek inna lufa ;-), tylko zazwyczaj o dziwo miały większą nie mniejszą ;-). Jakoś nie uważam tego za mistrzostwo świata, może mam jakieś dziwne wymagania, albo chore repliki do których to montowałem ;-).

 

EDYTA: Literówki

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

To prawda, że guarder jest nie wymiarowy i że jest do dupy... Zaprzeczanie i obwinianie niewymiarowych komór to jakaś gadka pseudoznawców.

 

Nie wiem czy to był sarkazm czy nie, ale teksty w stylu Chińskie nie pasuje to Japońskiego, bo jest gorsze też mnie bawią. Każdy producent może mieć pewne odchyły od "normy" (jeśli można uznać, że takowa istnieje) i nie ma znaczenia, czy jest to ubóstwiana systema, czy pogardzany boyi... Po prostu takie fanaberie mają i tyle.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Lufę nabyłem od kogoś jako używkę, z opisu powyżej wnioskuję że jest to prawdziwa Systema (większa średnica zewnętrzna), Próbowałem kilka wariantów zestawu komora+gumka+lufa (komora boyi i src, gumka boyi i guarder, lufa boyi i systema) i zawsze problem występował TYLKO przy systemie, dlatego wnioskuję ,że to jej wina. Może nie widać jakiegos defektu tej mojej systemy?! Co do komór to problem z lufą systemy miało by dużo użytkowników chińczyków z tymi lufami?!

Link to post
Share on other sites

To coś źle montujesz, bo przy większej średnicy lufy Panie Kolego, jak będziesz pchał to w komore hopa, to Ci się uszczelni jeszcze bardziej.

U mojej Żony komplet systema lufa+ guma guarder wymagał smarowania (takiego bardzo konkretnego) i 15 minut kombinacji żeby to wcisnąć w komorę hopa. Za to teraz jest szczelniejsze niż po zalaniu całej jakimś epoksydem ;-). Gdzie zestaw lufa systema + guma systema po prostu wjechał w tą samą komorę bez żadnego smarowania i trwało to 2 s. szczelność później też pozostawiała wiele do życzenia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...