Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Trening wydolnościowy - bieganie z obciążeniem


Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja biegam około 3-4 razy w tygodniu dystans jakieś 8-10 km, 50/50 asfalt/tartan. ostanio ładuje 5 kg bciążniki do plecaka grot i tak z tym biegam. Obciążenie warto owinąć kocem co by sobie pleców nie poobijać. testowałem obciążniki na stawy ale kiepsko sie w tym biega na dodatek stawy bardzo cierpią. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o bieganie z obciążeniem to plecak nadaje się do tego najlepiej. Zauważyłem, że na strzelankach mam lepszą kondycję i szybciej biegam w całym szpeju niż koledzy, którzy biegają bez obciążenia - ale przyznaję iż bieganie takie napewno działa bardziej negatywnie na stawy niż bez pzd ŁP

Link to post
Share on other sites
Ja biegam około 3-4 razy w tygodniu dystans jakieś 8-10 km, 50/50 asfalt/tartan. ostanio ładuje 5 kg bciążniki do plecaka grot i tak z tym biegam.

 

To zmien przyzwyczajenia i zacznij biegac normalnie, dopoki jeszcze mozesz.

Link to post
Share on other sites

A się pochwalę, co mi tam - dziś pierwszy raz zrobiłem 12 km w przepisową godzinę :D.

Dotychczas było po 8-10(w 45-50 min), ale dzisiaj się uparłem.

 

Keep up the good work!

 

 

U mnie stanęło na tym, że jedyne obciążenie to dwie półlitrówki wody po jednej na rękę.

 

Ja biegam około 3-4 razy w tygodniu dystans jakieś 8-10 km, 50/50 asfalt/tartan. ostanio ładuje 5 kg bciążniki do plecaka grot i tak z tym biegam.

 

 

To zmien przyzwyczajenia i zacznij biegac normalnie, dopoki jeszcze mozesz.

 

Albo może niech sprinty sobie poćwiczy, wtedy jeszcze szybciej będzie biegał.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanie Panowie, pijecie w czasie biegania?? Bo ja ostatnimi czasy stwierdziłem że trzeba sobie wyrobić kondycję (mam tragiczną, 20 minut ciągłego biegu nawet wolnym tempem to dla mnie na razie poprzeczka nie do osiągnięcia) i zacząłem biegać ale "na sucho". Powinno się pic w czasie biegu?? Pomaga to w wyrobieniu kondycji?? Ma tylko wpływ zdrowotny na organizm?? Czy może nie ma to żadnego wpływu??

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Pewnie mu chodzi o to ,ze nie pije w trakcie biegu:)

 

Ja pije z 1 pol godziny przed bieganiem (8-12 km,okolo godzinka),i duzo ,nawet po 2 l ,po bieganiu.

 

Raz na tydzien pare km w szpeju ,żeby lepiej dopasować elementy i wyregulowac:)

Link to post
Share on other sites
2 kilometry?

 

A po co wiecej do biegu z obciazeniem?

 

Pytanie raczej - po co w ogole z plecakiem? Albo biegac sprawdzajaco w tym, w czym sie biega na strzelankach/milsimach, albo tylko w butach/spodniach do terenu. Przeciez nie ma dyscypliny "bieganie z ciezkim plecakiem na odleglosc".

 

Na dobrze zaplanowanej akcji bieganie w PELNYM oporzadzeniu (plecak, dodatkowe elementy) to sytuacja awaryjna, kiedy z jakiejs przyczyny technicznej jestesmy gdzies tam spoznieni i nie dbamy o skryte poruszanie sie. Podczas ucieczki, tak samo jak podczas ataku zrzuca sie wszystko co zbedne i sprintuje na lekko. W ataku to zreszta max 100 metrow, bo przeciez atak w airsofcie na wiekszy dystans nie istnieje.

Link to post
Share on other sites
Guest british

Kolejne pytanie- jak często?

 

Tak często, jak to możliwe (w domyśle-codziennie), czy raz na np. dwa dni?

 

Teraz biegam codziennie i nie zauważyłem jakiś skutków ujemnych.

Link to post
Share on other sites
Guest british
No właśnie czasem mam tak że po i regularnym hardcorowym treningu nie mam zakwasów, a np: po tygodniu lub dwóch przerwy, przebiegnę 2-3km i na drugi dzień nie mogę po schodach wchodzić... Chwilowe odzwyczajenie organizmu?

 

Tak zwane "zakwasy" pojawiają się po około tygodniowej przerwie w regularnym treningu. Tak długo, jak się tyrasz w miarę regularnie i często, nie będziesz miał z nimi problemu. Co najwyżej po bardzo wyczerpujących treningach może pojawić się krótkotrwały ból mięśni.

Link to post
Share on other sites

Ja na początku śmigałem 4 razy w tygodniu, ale teraz ograniczyłem do trzech. Byłoby więcej, gdybym miał ludzką godzinę rozpoczecia pracy. Kiedyś próbowałem wstawać o 3.00 i biegać po mieście (komfortowo, bo nikogo nie ma), ale po biegu organizm w pracy mi psikusy sprawiał. :>

 

Ja i tak jestem pod wrażeniem osiągnięć co niektórych piszących w tym temacie. Ja biegam po 30 minut. Pi razy oko biegam po 7 kilometrów. Ile kilometrów w czasie jednego dnia nie będzie przegięciem? XD

Link to post
Share on other sites

To zmien przyzwyczajenia i zacznij biegac normalnie, dopoki jeszcze mozesz.

 

Wime, że obciążenie nie wpływa zbawiennie na stawy ale jak na razie poza prewencyjną dawką glukozaminy nie stwierdzam, żadnych przykrych skutków ubocznych. Podczas biegu również nie pije, niezaleznie od warunków. Co jakies 2 tyg robie test czy łatwiej mi przebiec taki sam dystans bez obciążenia i się sprawdza. Wybrałem obciążony plecak bo Kamizelka z panelem udowym o podobnej wadze wzbudzała by za duże sensacje pzd ŁP PS: kret jesteś z wykształcenia lekarzemspecjalistą czy innym specjalistą w dziedzinie itp czy zdrowo rozsądkowo wydaje Ci się, że bieganie z obciążeniem jest bardzo szkodliwe?

Link to post
Share on other sites
Guest Kret

lukasp, jesli wiesz, ze to nie wplywa zbawiennie na stawy, to po co sie pytasz, czy ja jestem specjalista? Idz do lekarza i to ustal.

 

Poza tym, po co Ci to? Do czego ma Cie to przygotowac?

 

Zadne selekcje i testy do zadnej jednostki nie wymagaja biegania z obciazeniem jako wymogu formalnego na starcie - to sie cwiczy dopiero potem, i dopiero tam pokaza Ci jak. I oni tez nie robia tego codziennie, to nie serial "The Unit"...

Link to post
Share on other sites
Guest british

Dobra, teraz będzie obleśnie, ale podobno nic co ludzkie...

Otóż pocę się... konkretnie- po dziesięciu kilometrach koszulka wygląda, jakbym w niej wskoczył do wody- można wyżymać.

Normalne, czy coś ze mną nie tak (i tak, wiem, że są różne stopnie potliwości)?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...