Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.041 - MP5 Cyma - downgrade


Recommended Posts

Witam,

 

kupiłem tę repilczkę jakiś czas temu jako uzupełnioenie broni głównej oraz broń do CQB. W czasie badania na hrono w sklepie pokazało mi 420 fps. Zdecydowanie za dużo. Chcę ją osłabić do przepisowych w CQB 350 fps i zwiększyć rof.

 

I teraz pytanie czy idę w dobrą stronę - zamiaruję wstawić od niej:

- sprężynę m100

- zębatki High Speed Systemy - http://www.taiwangun.com/shop,show,482

- łożyska kulkowe 7 mm - http://www.taiwangun.com/shop,show,957

- batkę 9,6 V

- MOSFET

 

reszta bebechów (w tym tłok) zostają stokowe. Czy ten zastaw będzie ze sobą grał - zwłaszcza na styku zębatki - tłok?

 

Co jeszcze moge zmienić żeby polepszyć rof (poza batką o wiekszym napięciu co jest oczywiste)?

Edited by Horblower
Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja bym dał:

 

- M90 Guardera + uszczelnienie teflon fixem i wymiana uszczelek na głowicach,

- Batka 9.6V lub li-pol 7.4V/11.1V [jak nie masz mikroprocesora do 9.6V to wyjdzie trochę taniej];

- MOSFET IRL3713 + kable niskooporowe samoróbka;

- Tłok bym dorzucił jakiś;

- Łożyska kulkowe

- nie wiem czy jest sens brać zębatki.

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites

Ja bym dał:

 

- M90 Guardera + uszczelnienie teflon fixem i wymiana uszczelek na głowicach,

- Batka 9.6V lub li-pol 7.4V/11.1V [jak nie masz mikroprocesora do 9.6V to wyjdzie trochę taniej];

- MOSFET IRL3713 + kable niskooporowe samoróbka;

- Tłok bym dorzucił jakiś;

- Łożyska kulkowe

- nie wiem czy jest sens brać zębatki.

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Ja was nie rozumiem, po cholerę przy downgradzie na 350 fps Mosfet,tłok,łożyska i jakieś zębatki, no ludzie błagam was.

 

Horblower, jeśli części w GB masz dostosowane do pracy ze sprężyną 120, to po co chcesz wymieniać flaki skoro wystarczy zmiana sprężyny na np. M100 Systemy? I to jest totalnie wszystko co potrzebujesz.

 

O ile nie masz zamiaru używać lipola 11,1v to nie musisz nic robić. Więc nie słuchaj rad pokroju Grzechotnika bo są totalnie bzdurne.

Link to post
Share on other sites

Według Ciebie tłok i MOSFET i batka 9.6V to rzeczy bzdurne? Jakby tego nie chciał pakować, to by wstawił to M100 i już.

 

A łożysk ja nie wymyśliłem i napisałem, że nie ma sensu więc o co Ci chodzi?

 

I teraz pytanie czy idę w dobrą stronę - zamiaruję wstawić od niej:

- sprężynę m100

- zębatki High Speed Systemy - http://www.taiwangun.com/shop,show,482

- łożyska kulkowe 7 mm - http://www.taiwangun.com/shop,show,957

- batkę 9,6 V

- MOSFET

 

Co jeszcze moge zmienić żeby polepszyć rof (poza batką o wiekszym napięciu co jest oczywiste)?

 

:poddanie:

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Jak niapisałem chodzi mi nie tylko o osłabienie repliki do 350 fps ale również, a może przedewszytskim maksymalne zwiększenie ROFu, dlatego też zmierzam wymienić:

 

- zębatki High Speed mają inne przełożenia = wiekszą szybkostrzelność i lepsza reakcja na spust

- mosfet oczywiście połączony z niskooporowymi kabelkami żeby zmiejszyć opór przewodzenia i sprawić aby "wiecej" prądu trafiało do silnika co da z kolei większą szybkostrzelność

- łozyska kulkowe - mniejszy opór niż cierne = większa szybkostrzelność

 

Pytanie czy przy takiej konfiguracji (ROF powinień być już na batce 9,6 zacny) zęby w stokowym tłoku to wytrzymają?

Link to post
Share on other sites

Według Ciebie tłok i MOSFET i batka 9.6V to rzeczy bzdurne? Jakby tego nie chciał pakować, to by wstawił to M100 i już.

Ok, zagadka w takim przypadku jaki ROF i jakie zużycie będzie miał kolega jeśli z GB przystosowanego do pracy ze sprężynami 120/130 wsadzi sprężynę 100.? Zachowując baterię 9,6v

 

I jak to się ma do bzdurnych wydatków?

Link to post
Share on other sites

Zębatki to bzdurny wydatek, łożyska poniekąd też, bo te chińskie to i tak pewnie nawet jak kulki to nic nie dadzą.

 

Lepiej w jakąś Systemę albo Guardera zainwestować przy kulkach.

 

Czy ja wiem czy 20-30PLN wydanych na MOSFETa z kablami niskooporowymi z konektorami, które zapewnią bezawaryjną pracę styków i wyższy ROF to bardzo duży wydatek?

 

Więc moim zdaniem pozostańmy przy:

 

1. Bateria 9.6V;

2. Sprężyna M100/M90 Guarder/Systema;

3. MOSFET + kable niskooporowe + konektory;

 

Według mnie to na razie wystarczy. Potem można zainwestować w łożyska i tłok.

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites

Po co kolejny wydatek jakim jest spring Systemy?! Guarder lub G&G nic innego do szczęścia nie trzeba.

Systema - Sprężyna M100 45zł

G&G - Sprężyna M100 45zł

Guarder - Sprężyna SP100 49zł

 

Następnym razem prosił bym o sprawdzenie informacji. Bo to aż przykro się robi.

Link to post
Share on other sites

Szczerze?

Jak się tak szarpiecie od te 40 - 50 zeta, to równie dobrze będzie mógł wsadzić stokową CA którą to kupi za 5 zeta jak nie ma, a po dobrym złożeniu powinien wydusić na niej koło 340-350 fps. I jeszcze jeden mały wydatek poprawiający ROF znacząco - kable. Metr dobrych silikonów 1,5 mm2 koło 2,8 zeta do 3,5 zależy od sklepu (głośnikowe jednak trudniej upchać i odrobinkę większy opór mają), i wtyczki T złocone, a nie te chińskie badziewne koło 5-7,5 zeta maks.

Mogę się założyć, że będzie bangalało lepiej w takim konfigu za 12 zeta, niż po wymianie na Systemę, czy Guardera za 40-50 ;-).

Link to post
Share on other sites

Twórca tematu chyba zginął śmiercią męczeńską razem ze swoim MP5 ;-)

 

Ja bym dał kable niskooporowe 1-1.5mm + T-connecty + MOSFET, do tego M100 Systemy, batkę 9.6V, a jak się zjadą to i łożyska kulkowe.

 

Jaki to będzie ROF? Koło 20k/sek? [ja tam się kompletnie się nie znam na ROFie bo ja tam Semi Shooter Only :-F .] Do CQB wystarczy jak najbardziej.

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites

Nie zginąłem, żyję ;)

 

Dziękuje za wszystkie odpowiedz. Ostatecznie w cymce wyląduje:

 

- sprężyna wyjęta z m14 cymy która dawała na tej replice 360 fps

- łożyska kulkowe P&J

- mosfet GATE kupiony na allegro

- wtyczki Tamya pozłacane plus kabelki niskooporowe

- batka 9.6 V large

 

i (bo kupiłem tanio) zębatki Hispeed systemy.

 

Widzę że nikt z was nie pisze o tych zębatkach. Czy ktoś już je montował? Czy znacząco wpływają na polepszenie ROFu? Ma ktoś z nimi jakieś doświadczenia?

 

Co do silnika to nie mam pojęcia co tam siedzi- nie ja bede robił modyfikacje tylko znajomy który już nie jeden gearbox rozłożył i złożył ;)

 

Jeśli te modyfikacje dadzą ok 20k/s to będę bardzo zadowolony

Link to post
Share on other sites

Silnik guardera "Revolution". Najszybszy na rynku. W stockowej mp5JG po samym zamontowaniu takiego silnika (bez wymiany springa nawet) ROF wzrósł do ponad 20k/sek. Na stockowych kablach i batce, bez FETa, łozysk ani niczego innego.

 

krótki czy długi?

Link to post
Share on other sites

Dokonałem zmian opisywanych w pierwszym poście. ROF w jakiś bardzo odczuwalny sposób nie wzrósł - jest lepiej ale nie rewalacyjne. A zatem wymiana zębatek była pomysłem raczej chybionym. Niestety na temat rofu nie dysponuje żadnymi konkretniejszymi danymi bo nie było na czym zmierzyć. Moc spadła prawie do oczekiwanych przeze mnie 350 fps (dokładnie jest 360-370).

 

Działam dalej - zobaczymy co da zmiana na silnik guardera "Revolution" i batce 12v.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...