Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Mam 500PLN przeznaczone na tuning giwery.

Nie wiem co zmienić i na co aby uzyskać maksymalną celność, zasięg i moc.

Do tej pory wsadziłem do niej lufę 6,03 oraz baterię 9,6V 2300mAh.

Chcę wsadzić sprężynę M150 Guarder i zbliżyć się mocą do 500fps.

Co jest mi potrzebne aby cała giwera się na niej nie rozleciała i aby był maksymalnie zwiększony zasięg i celność.

I koledzy proszę, oszczędźcie mi czytanie odpowiedzi typu:

"kup snajperkę" i "po co Ci tyle?"

Z góry odpowiadam - bo tyle chcę :) a snajperę kupię jak będę miał wolne min. 2000PLN.

Proszę o konkrety na temat konkretnych produktów.

Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Po wymianie na tą sprężynę 500 zł na pewno nie starczy Ci na kupno wzmacnianych części. Trzeba by sporo wymienić w GB abyś bez obaw mógł sypać na tym springu. Zainwestuj w powiedzmy SP 130 i doszczelnienie układu, tzn. BU, komora HU, nowa gumka i spasowanie wszystkiego ;-)

Edited by filon_swaj
Link to post
Share on other sites

OK, zatem jakie części radzisz kupić i wymienić aby bez problemów strzelać na SP150?

Piszesz BU - cylinder?

Komorę HU - jaką polecasz?

Gumka - patrz wyżej.

Jeśli chodzi o zębatki to chciałbym je zmienić dopiero jak mi się zjadą te, które mam.

Czy bateria 9,6 uciągnię SP150 i RoF nie będzie mizerny?

Dodam, że ta giwera ma bebechy jak w M4.

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Póki co mam stockową gumkę i kulki idą jak kuny. Zastanawiam się jak to jest z tymi gumkami ponieważ im więcej o nich czytam na forum to widzę, że więcej z nimi problemów niż zadowolonych forumowiczów. Dublety, blokady kulek, spadanie kulek po 10m itd. itp.

Czy gumka jest elementem potrzebnym do tego aby replika siepała na SP150 :)

P.S. i tak ją wymienię ;)

 

mamy już taki zestaw:

komora KA

gumka czarna systema

cóż więcej?

jakiś dobry zestawy cylindra?

Link to post
Share on other sites

@ Gekon_1 :

Sprawdź położenie gumki w komorze, obejrzyj samą komorę od środka czy nie ma nadlewek. Sprawdź dystanser. Takie pierdoły, a często mają negatywny wpływ na działanie gumki.

 

 

 

Dobry zestaw cylindra, czyli Bore Up. Guarder będzie ok.

Link to post
Share on other sites
Guest Kret

Sorry, ale gumka, komora czy nawet lufa to jest sprawa drugorzedna w tym momencie.

 

Do takiej sprezyny musisz kupic wzmocniony GB, byc moze zestaw zebatek, nowy zestaw tloka plus odpowiednia prowadnica (nie musi koniecznie byc bore up -BU, bo ponoc tych fps'ow to raptem kilkanascie daje), zapewne wymienic tez kable na lepiej przewodzace no i silnik na jakis konkretny (ten PJ moze byc na lekkie wzmocnienie, ale na M150 to nie wiem, jak pojdzie). Plus pewnie jeszcze cos, bo nie znam dokladnie wnetrza PJ300 - pisze o tym, co jest oczywiste dla wszystkich posiadaczy Mkowatych AEGow.

 

Bez wymiany Gearboxa, o ile PJ300 nie ma jakiegos specjalnie wzmacnianego, nie wkladaj sprezyny powyzej M120. O ile oczywiscie chcesz miec SPRAWNY sprzet, a nie cos po tuningu, ale ustawicznie niedzialajacego.

 

Polecam zapoznac sie ze starszymi watkami o tuningu Gearboxa V2 do 500 fps+, poczytac opinie takich osob jak chocby Padre.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Za 500zł proponuję

Zębatki JG - 69zł specshop

Szkielet gb GP 7mm - 225zł specshop

m150 guarder - 60zł specshop

tłok JBU - 69zł specshop

Komora element - 59zł specshop

gumka HU systemy ~30zł.

 

Razem około 510zł

 

W stocku jest już montowany BU, wystarczy go doszczelnić poprzez rozciągnięcie uszczelki na głowicy tłoka i nałożeniu teflonu na głowicę cylindra. Musisz pamiętać o podkładkowaniu zębatek, porządnym smarowaniu, wyregulowaniu docisku silnika itp. Warto jest również wymienić kable na modelarskie / głośnikowe. Silnik stockowy powinien bez problemu ciągnąć m150 na 9.6v, ale ROF może być nie powalający.

Link to post
Share on other sites

Po jaką cholerę kupować gorsze zębatki od tych posiadanych w stocku ? Te jak i stock na tym springu po niedługim czasie szlag trafi. Komorę elementa też bym sobie odpuścił - zbędny wydatek a efekt mizerny. Za 80zł mamy komorę guardera wraz z gumką (dla kolegi za 25zł). Tak jak kolega Kret pisze trzeba wymienić zdecydowanie więcej by na M150 walić bezstresowo. Chiński v2 nie wytrzyma M150 za długo nawet na pojedyńczym. 9,6 owszem ale na ogniwach RC co najmniej 3600.

Chcesz poprawić zasięg, wymień dupniastą komorę PJota na guarderowską, zmieniając przy tym gumkę hopa (lufę już masz). Max jaki opłaca się tam ładować to M130 + szczelniejsza głowica tłoka. Styknie a da Tobie 450-460fps gdzie nie musisz się zbytnio martwić o części (oczywiście bez morderczych serii) Nie wiem czy warto za te 40fps wydawać dodatkowe 700zł (tyle po minimalnym koszcie są warte części które ciągną bezstresowo m150)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dziękuję Panowie.

700PLN to rzeczywiście bezsens za 40fps.

Po lataniu z krótką lufą zmieniłem ją na długą i po pierwsze chcę wsadzić długą preckę. Długa lufa jak by nie było wali dalej.

Następnie plan jest taki:

komora guarder, o której wspomniał szmerglu (podasz linka?)

gumka HU (jaka?)

sprężyna M130

Jaką głowicę kupić aby bylo szczelnie albo jak uszczelnić tą co mam (PJ stock)?

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Komora KA + gumka Systema'y + dyst H + głowica tłoka G&P + zestaw podkładek + dysza uszczelniona + M130 + zmiana okablowania + tłok JBU z pełną stalową szczęka. Mi wychodzi ok. 300 zł + ktoś kto potrafi to bardzo dobrze złożyć (shimming, regulacja, doszczelnienie, testy na chrono).

 

Dobrze też zrobić mocny docisk komory do szkieletu - znacząco zwiększa żywotność szkieletu i szczelność w miejscu kołnierz gumy<<dysza.

 

PS. Prędkość początkowa kulki to nie wszystko, wierz mi, że 3 pierwsze rzeczy, które wymieniłem wyżej dadzą więcej niż dodatkowe 100 czy tam 150 fps... Dobre kulasy też są polecane.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...