Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CTW - Celcius Training Weapon


Recommended Posts

Ja tam swoimi numerkami, a jest ich 6 to się chwalić nie bede :P

 

Dziś zabrałem ctw na trening. Wystrzelone ok 15 magazynków, każdy zaladowany 70-100 kulek. Używałem devili 0,30 oraz 0.25 G&G. Przy cylindrze cs350 bb powyżej 0,25 nie nadaja się kompletnie. Chociaż nie miałem okazji sprawdzać z 0,28.

 

Cetunia sprawowała się bardzo dobrze, zero problemów. No dobra...odpadła mi ta kwadratowa mała cześć z dust covera i teraz mam dziure! Se kupie systemy, a co.

 

Na razie, dzisiejsza sesja, jest najdłuższą podczas której używałem ctw. Chłopaki z casg.pl również wymienili mi komorę hopka na nową. Jednak nie jestem w stanie porównać z poprzednim modelem, gdyż po prostu na tamtym nie dane mi było postrzelać.

 

Jestem bardzo zadowolony, zobaczymy jak będzie z dalsza eksploatacją. Jestem dobrej myśli.

Edited by Dudek Javny
Link to post
Share on other sites
  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie odzywamy się ponieważ zaczyna nam brakować czasu, mamy wiele pracy serwisowej, naprawy, tuningi, naprawy gwarancyjne, zwykła codzienna praca w firmie a ponadto robimy remont ponieważ szykujemy się do małych zmian lokalowych. Staramy się odpowiadać na maile z zapytaniami technicznymi.

 

Jeżeli macie konkretne pytania dotyczące technicznych zagadnień związanych z CTW to je zadawajcie tutaj lub mailowo a my będziemy się starali Wam pomóc.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Moja ceta wróciła z serwisu :mrgreen:

Dziś przestrzelana: cylinder 450, kulki G&G 0,28 brązowe; wystrzelone ok. 12 magów, znakomita większość w 3-5 strzałowych burstach. Bez zacinek czy innych problemów, jedyna sprawa która mnie zastanowiła, to mała wydajnośc pakietów LiPo (zarówno Firefoxa 1280 mAh 20C, jak i GePower 1520 mAh 16C)- tak 3-4 magi, ale byc może wynikało to z "niedoładowania" pakietów (dość długo leżały :???: ). Strzela świetnie, skupienie bardzo zacne, zasięg skuteczny na pewno co najmniej ok. 40m (na większym dystansie nie miałem szansy sprawdzić). Dość, że po naprawach - działa dobrze, i to na mocniejszych cylindrach :mrgreen: Na razie jestem BAAAARDZO weri hepi...

Link to post
Share on other sites

Hi, hi, hi, hi, to znów zaczyna nas być coraz więcej, zupełnie jak uprzednio - przed pierwszym serwisowaniem gen3 - tylko tym razem ZADOWOLONYCH :-D I oby tak zostało...

BTW - widzę, że problemu z uszczeleczką w CO2_magach nikt poza mną i Steinerem nie doświadczył?

Za to pytanie: czy aby na pewno lower/upper receivery dedykowane do PTW są zgodne z cetkami? I czy może ktoś próbował adaptować magpulowego MIADa do cetki?

Link to post
Share on other sites

@macio68

U mnie przy cylindrze cs450 + FF 1200mAh 20C batka wystarcza na ~11-12 magazynków bitych po 70bb. Podładuj porządnie pakiety ;) A co do repliki, jak u Dudzia, strzela zacnie :D

 

EDIT:

Nawiązując do ostatniego posta macio68, -Sonsi, kiedy można się spodziewać dostępnych w casg korpusów od G&P, konkretnie z biciami Colta?

Edited by tomekpl
Link to post
Share on other sites

Cieszę się, Tomku, że w końcu doczekałeś się na swoją cetkę CQB :-) I że w końcu zaczyna to banglać jak trzeba...

I podłączam się do pytania, z małym rozszerzeniem: czy planujecie inne receivery, i przy okazji - kiedy można się spodziewać części do cetek (konkretnie chodzi mi o zespół hopsiupa)?

Edited by macio68
Link to post
Share on other sites

Najlepsze jest to, że sprofanowałem swoją cetkę chińskim risem bodajże Boyi! :D:D

 

Po dzisiejszym spotkaniu wiem, że trzeba jak cholera dbać o czystośc lufy i magów. Jeszcze tylko muszę się tego nauczyć :D

 

 

Edited by Dudek Javny
Link to post
Share on other sites

Witam,

mamy w planach korpusy G&P ale zanim wprowadzimy je do sklepu musimy je przetestować, czy pasują bez problemu, czy wymiary odpowiednie itd.

 

Cały front set z upperem wprowadzimy na dniach ale na razie z lufą 10.5 ".

 

Komory HU, te które niektórzy z Was dostali są produkcji Systemy, wszystkie repliki ostatnio serwisowane są w nie wyposażone. Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że komory Celciusa miały wiele fabrycznych niedoróbek i dopóki się to nie poprawi będziemy stosować te od Systemy. Tak z problemem radzą sobie nasi znajomi w Stanach.

 

Jeżeli chodzi o magazynki na CO2 to powoli zaczynamy przygodę z GBB w M4, wkrótce zobaczycie.

Link to post
Share on other sites

He, he, he, to nie wiem, Tomku, skąd mi się wzięło przekonanie, że zamawiałeś CQBerkę :wink: A Rozwiązanie z Twojego linka + "prawie_działająca" rączka przeładowania - to byłby czad... Tylko - jak zmajstrować taki "prawie_działający" dust cover..?

 

A'propos korpusów: o ile po pierwszej naprawie moja cetka nabyła irytujących luzów między lowerem a upperem, tak po obecnej luzy zniknęły całkowicie :mrgreen:

 

Ale mam pytanko: czy na rozłożenia maga od MAGa ( 8-) ) jest jakiś szczególny patent (rzecz jasna poza wybiciem pinów)? Oczywiście poza już linkowanym: http://www.systema-ptw.pl/toyversion/pl/ws...e_magazynek.htm ? Bo jakoś qrczaczki nie mogę nijakim sposobem tych magów rozłożyć...

Edited by macio68
Link to post
Share on other sites

Musisz wybić piny, jak napisałeś, następnie zdejmij pokrywę magazynka na spodzie, to ułatwi manewrowanie plastikowym wkładem. Wkład należy wyjąć do góry, czasami wychodzą dość ciężko. Kiedyś próbowałem wyjąć od spodu ale istnieje ryzyko uszkodzenia wkładu albo samej obudowy.

Link to post
Share on other sites

Hmmm... Zrobiłem to wszystko, o czym piszesz, Sonsi, próbowałem też delikatnie rozszerzyć obudowę, niestety zołza (znaczy ta wkładka, niech ją *$%$#@) nie chce wyleźć. Znaczy trzeba będzie dalej kombinować, może ciut więcej brute force... Natomiast próba wyjęcia dołem zdaje się skończyłaby się uszkodzeniem tego wałeczka z przodu maga...

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisałem - niebawem kończę pracę nad aktualnym projektem i niezwłocznie zajmę się porządną biblią cetki. Rozwieje to trochę wątpliwości a na pewno uczyni życie użytkowników prostszym i bardziej świadomym.

 

Jakiś postęp w tej kwestii? ;> Chyba wszyscy posiadacze cetki byliby bardzooooo wdzięczni za tego typu poradnik :D

 

@macio68

Co do atrapy zamka, nie widzę innego rozwiązania - http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=6311. Pilnik, papier ścierny i do roboty ^^

Link to post
Share on other sites

Moje CTW wróciło z serwisu i działa. Niestety tylko na lufie DF, w stokowej lufie dalej zacinają się kulki, są cięte itd. Niestety znów muszę ją odesłać. Na lufie DF jest prawdę mówiąc super skupienie i zasięg. Szkoda że nie jest tak samo na stokowej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...