Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G GR16 Carbine


Recommended Posts

M130? Tu już by się przydał akumulator o pojemności 9.6V. Sądząc po zdjęciach flaków tej repliki (klik), które znalazłem, to wypada wymienić prowadnicę sprężyny i tłok dla pewności, reszta jest OK, na M140 to bym się pokusił o całego Bore-Up'a. Nie awaryjna praca i stock G&G to raczej m120, to moja opinia.

 

A nie ma przypadkiem na forum jakiegoś tematu o tuningu tej repliki?

Link to post
Share on other sites

Ja bym w GR16 nie ryzykowałbym z większym springiem niż m120 na stockowych częściach. Jak mówi Gogin przydałoby się zmienić prowadnice ( mam JBU i jest git), tłok na guardera, gumkę HU ( Stockowa kiepsko działa w niskich temp. ) i silnik z okablowaniem, ponieważ stockowy u mnie nie dał rady na m110 :eek: . Lepiej nie wykładaj tam większej batki niż ta 9,6 V, gdyż prędko ci szkielet pójdzie :wink: .

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Koniecznie wymienić kable, bo w G&G to jest okrutna bieda, przy okazji wyrzucić bezpiecznik. Silnik też nie jest przedniej jakości więc kable to mus. Zamiast tłoka KA to dałbym nylonowego DF'a albo DF'a z tyt. zębami (bez większych obaw o śmiganie na full auto na tej SP130). No i gumkę zmienić bo ta zielona G&G jest ciut za miękka na ponad 500 fps (tyle wyjdzie po bardzo dobrym złożeniu i uszczelnieniu).

Link to post
Share on other sites

Stock'owy tłok G&G to taka sama bieda jak stock'owe kable - w jednej replice G&G klienta do której wstawiałem tam sprężynkę i smarowanko robiłem to przed ostatni ząb był odłamany, a po ok 500'set kulach na stock'owej m100 były już leciutkie ślady zużycia. Sam słyszałem, że ten tłok potrafi paść na stock'u po 15-20 tys. cykli - nie wiem, poszedł w kubeł bo to śmieć.

 

PS. Tak, oczywiście, Systemka ponad wszystko ;-).

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...