Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z intellectem 8.4v 1200 mah


Recommended Posts

Jak w temacie posiadam takowy aku. Nowiusienki i po pierwszym ładowaniu wytzymał tylko 1 hi capa. Czy to normalne u intellecta czy mam fabrycznie zdechły aku? Moja bch001 nie chciała go wykryć więc na chwilę podłączyłem chiński prostownik na 5 min czy mogło się coś uszkodzić? Przepraszam za zaśmiecanie forum.

Link to post
Share on other sites

BCH001 to jest mikroklocek, co prawda jeden z tańszych i gorszych, ale jednak. Sam mam - niestety :???:.

Jak wyglądało "pierwsze" ładowanie? Tym chińskim prostownikiem? Sprawdzałeś czy polaryzacja nie jest różna niż ta na mikroklocku? Z reguły jak aku jest uszkodzone to diody mrygają, a nie nic się nie dzieje. Sprawdzałeś mikroklocka na innym pakiecie? Może padł ;-).

Link to post
Share on other sites

co z tego że extreme jak to bubel. formowanie ogniw pakietu trzeba wykonać na łaodwarce mikroprocesorowej ale nie takiej mikro za 100zł co nawet koło mikroprocesora nie leżała. przy formowaniu ważny jest prad łądowania nie wiekszy niz 1C tak samo rozładowania. też nie wikeszy niż 1C.

 

nie bawię sie w modelarstwo ale pracuje w modelarskim i mam możliwosć regeneracji zabitych batek ( efekt pamięci)

Link to post
Share on other sites

aha, formowanie było na prądzie 500ma. Batka działa świetnie po prostu to kupiłem, bo wiem, że napewno jeszcze kupię porządniejsze aku. Mam nadzieję, że przez wakacje się nie sypnie. W ogóle co tak narzekasz na tego batimexa, a wyobraź sobie, że musisz formować chińskim prostownikiem? Co wtedy byś zrobił? Już wolę takiego mikroklocka niż chińską ładowarkę. Już jeden pakiet zarżnołem

Link to post
Share on other sites

Żeczywiście intellect to gówno poszedł na zatracenie łącznie z karabinem. Najpierw spalił się silnik, potem zajarały się styki i poszło okablowanie z kostką z batki wylała się jej zyciowa substancja i kolba się stopiła super tym razem kupię gietkę i tak miałem dość scara. A ten silnik P&J był taki bajeczny... Mam nauczkę naszczęście mechanicznie GB nie jest uszkodzony więc będę mieć trochę części.

Link to post
Share on other sites

Podłączyłem karabin do innej batki, o dziwo na silniku boya działa. Jako że wtyczka do zasilania wychodziła w miejscu składania kolby i się stopiłą dolutowałem do obu kabli po małym kawałku tak, żeby wchodziły w kolbę.

Muszę w tym miejscu zastosować koszulki termokurczliwe pytanie tylko ile kosztują i czy dostanę je w elektronicznym? do tego wtyczka kolega da mi akumulator od cm 028 bo się zepsuł i kupił gietę. I będę śmigać z mniejszym rofem :/

Link to post
Share on other sites

Seger czy te kable są ok? http://img404.imageshack.us/img404/3543/p1030815.jpg

Po prostu zrobiłem rozwiązanie na krótko bo nie mam kasy to lutowanie kabli da radę z nałożoną termkurczką? Jaki silnik polecisz do m110 lub m120 zależy mi na rofie. Mam już batkę G&P 9.6v. Silnik to jakiś tani bym chciał ale nie p&j bo nie wiem jakim cudem zjarał mi się na 8.4V dziwne coś troszkę lepszego.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

kable te na zdjęciu to najgorsze ścierwo jakie tylko jest możliwe. wczoraj zakładałem kostkę stykową systemy do m4 kolegi wraz z "super hiper niskooporowym okablowaniem" są twarde jak kamień, nie chcą się dobrze układać. wniosek= odlutowałem i przylutowałem nowe silikonowe kable.

replika działa. jeżeli chcesz mieć dobry rof to silnik albo od G&P hi-speed ale nie jest on fajny moim zdaniem albo ICS turbo 3000. co do wtyczek to wyrzuć badziewiastą tamiye i załóż deansy nie dość ze tańsze to jeszcze lepsze. aha nie bierz deansów G&P śmierdzą na kilometr kiczem. przy lutowaniu kabli do nich blacha rozgina się.

to co zrobiłeś na zdjęciach podziała ale ciekawe jak długo :) zaizoluj to porządnie i powinno grać

ps. brzydki lut :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...