Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ARES - Cheytac M200 Sniper - TAN


Recommended Posts

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Witam panów,

mam pytanie, czym może być spowodowana tak gigantyczna różnica cenowa pomiędzy specshopem a gunfire ? Na specu M200+drugi zestaw napędowy+luneta kursuje wciąż tylko i wyłącznie na zamówienie za 6k, a tu gunfire oferuje za 2,5k... Ten napęd gazowy i luneta, aż tyle kosztują ? :icon_neutral: Czy też może to jakiś pseudo-Ares... ?

LINK DO GF:http://gunfire.pl/product-pol-1152200958-Sprezynowa-replika-karabinu-M200-TAN.html

Edited by Pelepolska
Link to post
Share on other sites

:D Być może :D

Mam niezłą zagwozdkę bo stoję przed wyborem MS338 czy właśnie M200. Fakt faktem, że MS338 jest o niebo mobilnieszy, ale z drugiej strony jak przywalić to z klasą :P Wsadzę tam konwersję od Mancraft-a, więc stoję przed marnym wyborem, które dzieło sztuki bardziej mi się podoba :(

Link to post
Share on other sites

Mam MS338, naprawdę fajna snajperka. Ale ona tu nie jest tematem.

Do M200: jest fajna, optycznie i mając taką replikę dostajesz +150 do lansu. Ale powiem tak: MS338 jest może mobilniejszy, ale to nie oznacza że jest mobilny... M200 waży sporo więcej od MS338 i nie wyobrażam sobie latania z nim po polu. Pozwolę sobie powiedzieć że mam dobrą kondycje, ale latanie z ciężką snajperką naprawdę wyciska wszystkie soki. Mój MS też ma konwersje Mancraft, czyli doliczasz jeszcze butlę na plecach, reduktor, itd.

Powiem tak: to jest fajna snajperka (M200), ale fajna do oglądania. Jest niebywale mniej praktyczna od MS338 i obiecuje Ci że jak ją kupisz to po pierwszym przebiegnięciu się po polu będziesz ją przeklinał. :) Szczególnie jak stwierdzisz, że efekt ma ten sam co inne snajperki. Nie jestem sobie nawet pewien jak wygląda tuning gazówek. Ja mam MS338, M24 CA, AW338 od Aresa i HK416 od VFC przerobioną na para. I powiem jedno: M24 mocno ztuningowaną sprzedaje (za dużo sprzętu), AW338 stock sprzedaje (ten sam powód) i będę miał tylko MS i HK - i to tylko dlatego że mi było by szkoda sprzedać moją MS338 po tylu godzinach pracy (no chyba że ktoś by mi oferował 3800zł, żeby odzyskać kasę za przesyłki i tuning). :) Naprawdę pomyśl nie tylko o wyglądzie, ale o zachowaniu na polu.

 

Pozdrawiam! :)

Link to post
Share on other sites

Nie no właśnie staram się nie myśleć o wyglądzie, ponieważ obydwie są niesamowite, ale mi nie wychodzi :D. Ja także sprzedaje M24 po ostrym tuningu i przedłużaniu lufy, więc w sumie do ciężaru przywykłem, waga MSR=M24, M200 waży tylko 1kg więcej... to wcale nie takie sporo. A sprzęt masz na plecach, więc nie za bardzo to ciąży...

Fakt faktem co do pierwszego starcia to pewnie masz racje.

 

Dzięki za radę!

Link to post
Share on other sites

Piękna replika - klimatyczna i przyciągająca uwagę (niestety zwykle płci brzydkiej) tyle że pasuje od razu pakować do niej konwersję gazową żeby to konkretnie strzelało, a do zestawu pasuje jeszcze tragarz do noszenia tego na strzelankach dłuższych niż te 4h w niedzielę przed obiadem...

Dla mobilnego snajpera/zwiadowcy - przy tych wymiarach i wadze - to niestety qpa.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Tak tylko przy okazji:

 

M200 to coś jak M82 od Barretta czyli sprzęt wyprodukowany do bardzo "specjalizowanego" użycia. Tego typu karabinów używa się zwykle w parach snajperskich dzieląc się dźwiganym ciężarem i osprzętem. Z reguły taki karabin jest używany na stacjonarnych dobrze przygotowanych stanowiskach albo jest przewożony w samochodzie i wyciągany w celu użycia w sytuacji kiedy reszta oddziału potrzebuje tak dalekiego i precyzyjnego wsparcia. To tak naprawdę rodzaj broni wsparcia dalekiego zasięgu w skali mobilnych oddziałów piechoty.

 

Osobiście nie słyszałem/nie czytałem o przypadkach użycia tego typu broni jak typowych snajperskich karabinów przez snajperów w czasie działań "infiltracyjnych" gdzie snajperzy są zdani na siebie. Jest dużo więcej sensowniejszych karabinów pozwalających wykonać zadanie i dających może tylko +10 do lansu a nie +150 jak w przypadku M200 ale za to dających +1000 do mobilności.

 

Poza tym to broń wywodząca się od idei karabinów "przeciwsprzętowych" ;) stąd jej upierdliwość w transporcie i użytkowaniu ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...