Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam akumulator od G36C ten mini 8,4v J.G.Works i kolega zostawił go na łądowaniu przez 2 dni, i "zdechł" znaczy się nie działa czy da sie coś jeszcze z nim zrobic sformatować "rekultywować" obojetnie? Z góry pisze ze nie znam się na tym zanadto próbowąłem ładować i rozładowywać kilkakrotnie ale to nie pomogło czy coś jeszcze jestem w stanie zrobić oprócz wyrzucenie go do zpecialnego pojemnike :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Może kumple mają "słabsze" repliki, ot co? Jeśli nie to powiedz czy masz bezpiecznik, jesli nie to sprawdź całe okablowanie repliki. Jeśli go masz to pobaw się regulacją silnika. Jeśli nie pomoże regulacja to może jakiś syf się dostał do GB/długo nie był konserwowany - nie wiem, można tak wymieniać i wymieniać - gdybym miał replikę w łapach to bym wiedział, a tak to sobie mogę tylko pisać o zaistniałych możliwościach.

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie na podpięcie się pod temat. Wczoraj troszkę przeładowłem stokowe aku w gietce, dokładniej o około 2 godziny. Czy można jakoś ustallić jakiego spadku pojemności mogę się spodziewać? Czy raczej dowiem się tego zliczając ile mniej magów uda mi się wystrzelić? Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie na podpięcie się pod temat. Wczoraj troszkę przeładowłem stokowe aku w gietce, dokładniej o około 2 godziny. Czy można jakoś ustallić jakiego spadku pojemności mogę się spodziewać? Czy raczej dowiem się tego zliczając ile mniej magów uda mi się wystrzelić? Z góry dzięki.

 

Tak. Mam pytanko, jak odłączałeś aku to był bardzo gorący?

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites

Ciepły, ale nie gorący. Temperaturę miał taką jak zaraz po padnięciu (jak świeża bułeczka :-P). O właśnie, czy to normalne, że padający aku wydziela z siebie trochę ciepła, dzieje się tak za każdym razem gdy bateria pada.

Edited by LaY
Link to post
Share on other sites

Jest rozładowany choć bezpieczne pełne rozładowanie to do 0,9V na ogniwo, a Ty masz 1V. Czyli jest OK - aku nie działa na kilku replikach czy tylko tej G'iecie kumpla? Sprawdź...

Powiedz mi skąd wziąłeś taką wartość 0,9V na ogniwo? Na forum wszędzie podają 1V. A to jest różnica.

Link to post
Share on other sites

Powiedz mi skąd wziąłeś taką wartość 0,9V na ogniwo? Na forum wszędzie podają 1V. A to jest różnica.

 

Ni-Cd mają większy efekt pamięci - należy je często rozładowywać "do końca" (np. do 0.9V/ogniwo), Ni-MH można 10 razy rzadziej, i nie należy zbyt często rozładowywać poniżej 1.1V, ponieważ zmniejsza to ich trwałość (rozładowywanie za każdym razem do 0.9V - takie, jakie bywa zalecane dla Ni-Cd - zmniejsza kilkakrotnie trwałość Ni-MH)

 

Źródło

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Aku jak sie go przypali to mamy dwie mozliwosci:

1. Spali sie ktores z ogniw i a reszta przypali - woltomierzem mozna sprawdzic kazde po kolei i (naladowane lub nie) jezeli ktorej ma 0.3 v lub okolice ... ponizej 0.9 - to jest spalone i mozna je wyjazc z pakietu i zrobic sobie o mniejszym wolatarzu. Taki przyda sie do glocka cymy albo jak sie ma kilka to zlutowac cos wiekszego (zewnetrzna zapasowa bateria - lutujemy szeregowo).

2. Zadne z ogniw sie nie spali ale straca mocno na pojemnosci i wydajnosci pradowej. Wtedy slaba replike chwile pocaignie (jeden hi cap np) ale szybko przestanie dawac rade - z uwagi na niska wydajnosc pradowa (sam voltarz to nei wszystko - dla zainteresowanych polecam przeczytac co to jest C w akumulatorach). Rozwiazanie - zlutowac dwa aku rownolegle. Wtedy maja dwa razy wieksza wydajnosc pradowa - nadaje sie tez jako awaryjne albo na zewnatrz kolby.

Link to post
Share on other sites

Można zostawić. Obwód zamknięty-prąd nie płynie.

 

Co do baterii, najprawdopodobniej szlag trafił jedno ogniwo. W tym przypadku jest tak, że pod obciążeniem to uszkodzone zamiast mieć napięcie 1.2v ma -1.2v, albo mówiąc jeszcze prostszym językiem staje się odbiornikiem prądu elektrycznego. Nie jestem w stanie tego wytłumaczyć technologicznie, ale wiem z autopsji.

 

Te stockowe ogniwa JG to syf jakich mało ;) próbowałem ratować 2 takie pakiety, a ładowarka wykrywa 3 zamiast 7 ogniw.

 

Pozdrawiam, Agata. Mam nadzieję, że wyraziłem się w miarę jasno :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...